İçeriğe Yönlendir

Skoda Fabia - Klima Az Üflüyor

Mesut Kara

Recommended Posts

Mesut Kara

Merhaba klima soğutmasında hiçbir problem yok, polen filtresi yeni değişti, ama üfleme de baya zayıf kalorifer fan motoru da çalışıyor her kademe de hızlanıyor ama ses olarak nedense hissetirmiyor, yön kısmıda sadece gögüsteki kısımda, sorun nerede olabilir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Kara yazdı:

Merhaba klima soğutmasında hiçbir problem yok, polen filtresi yeni değişti, ama üfleme de baya zayıf kalorifer fan motoru da çalışıyor her kademe de hızlanıyor ama ses olarak nedense hissetirmiyor, yön kısmıda sadece gögüsteki kısımda, sorun nerede olabilir

Yönlendirme klapesi ya da halat zarar görmüş muhtemelen. Onu kontrol etmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Sani Gerşon yazdı:

Yönlendirme klapesi ya da halat zarar görmüş muhtemelen. Onu kontrol etmek lazım.

Cama yönlendirince de aynı az veriyor bu sebepten yapar mı hocam 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Kara yazdı:

Cama yönlendirince de aynı az veriyor bu sebepten yapar mı hocam 

Muhtemelen yönlendirme tam çalışmıyor. Yönlendiğini sanıyor olabilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Kara
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Muhtemelen yönlendirme tam çalışmıyor. Yönlendiğini sanıyor olabilirsiniz.

Olabilir çünkü yönlendirmem bozuk sadece el ile ayar veriyolar torpidonun altından bi yerden, peki nereye gidiyor bu hava içeri dağıtmıyorsa hocam

tarihinde Mesut Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Kara yazdı:

Olabilir çünkü yönlendirmem bozuk sadece el ile ayar veriyolar torpidonun altından bi yerden 

E sorun en başından belliymiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Serkan Toker yazdı:

Fanın üstünde toz birikmiş olabilir..

Temizledim güzelce

Sani Gerşon yazdı:

E sorun en başından belliymiş :) 

Öyle hocam da be bileyim yani en kötü her tarafa dağıtsın niye böyle yapıyor 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Kara yazdı:

Temizledim güzelce

Öyle hocam da be bileyim yani en kötü her tarafa dağıtsın niye böyle yapıyor 😀

Her tarafa dağıtmaya gücü yetmiyor işte, azar azar veriyor. Bu kadar gücü var sonuçta.

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Sani Gerşon yazdı:

Her tarafa dağıtmaya gücü yetmiyor işte, azar azar veriyor. Bu kadar gücü var sonuçta.

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim neyden yapar bunu torpidoyu söktüm yönlendirmeye bağlı bir halat var sanırım ucu boşta çevirince o da dönüyor gözüme çarpan bu sadece

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Kara yazdı:

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim neyden yapar bunu torpidoyu söktüm yönlendirmeye bağlı bir halat var sanırım ucu boşta çevirince o da dönüyor gözüme çarpan bu sadece

Aynen, o halat direkt kalorifer kontrol panelinize gidiyor. Halatın uçlarının girdiği yerler zarar görmüş olabilir ya da uçtaki kurşun düşmüşse uygun yere giremiyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yönlendiremediği için kısmi kapalı klepeler vb nedeniyle basamıyordur havayı. Yapabiliyorsanız el ile göğüsteki mazgallara verin havayı. Tamiri çok gıcık bir arıza sizdeki kolay gelsin. Hemen göğüs sökülecek ağbi ye başlarlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Kara
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Yönlendiremediği için kısmi kapalı klepeler vb nedeniyle basamıyordur havayı. Yapabiliyorsanız el ile göğüsteki mazgallara verin havayı. Tamiri çok gıcık bir arıza sizdeki kolay gelsin. Hemen göğüs sökülecek ağbi ye başlarlar.

El ile çevirebiliyoruz gögüsteki mazgallara ama gene aynı farketmiyo ki hava az veriyor bizdekiler onu bile demiyor sağolsunlar elimizde iç çok uğraşamayız direj diyorlar 😀

tarihinde Mesut Kara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Kara

Torpidoyu sökmüştüm zaten görünen halatını yerine oturttum yönlendirme gayet güzel çalışıyor şuan ama sorun devam ediyor 

Yorum bağlantısı
Mesut Kara

Sorun çözüldü fan motoru soldan sağa döneceği yerde tam tersine dönüp hava ittiriyormuş soketin kablolarını değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim herkese fan motorunun kablosu aşırı ısınıyor normal mi bu acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...