İçeriğe Yönlendir

300.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Hamza Bayram

Recommended Posts

Koray Demir
Hamza Bayram yazdı:

Bazı Captivalarda Chevrolet logosunun üst kısmanda yarım aya benzer şöyle bir delik var bu nedir?

Screenshot_20220813-220257_sahibindencom.jpg

Kaput anahtarla mı açılıyor acaba ya da yan sanayi ürün olabilir.

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
(düzenlendi)

Merhaba Santa fe ve Captiva arasında gidip geliyorum. Size bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1: Santa Fe nin 2.2 dizel motorunda kronik bir problem var mı? Bazı yerlerde erken kilometrelerde motor yapıldığını okudum.

2: Santa Fe iç kalitesi nasıl, konsol sert plastik mi?

Teşekkürler.

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hamza Bayram yazdı:

Merhaba Santa fe ve Captiva arasında gidip geliyorum. Size bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1: Santa Fe nin 2.2 dizel motorunda kronik bir problem var mı? Bazı yerlerde erken kilometrelerde motor yapıldığını okudum.

2: Santa Fe iç kalitesi nasıl, konsol sert plastik mi?

Teşekkürler.

Makyajlı kasa yakıt tüketimi hariç sorunsuz. Koltuklar gerçek deri, otomatik 6 vites ve 197 beygir. Konsolu bilmiyorum ama genel olarak kaliteli bir araç. 

Yorum bağlantısı
Hamza Bayram
Mahmut Yıldız yazdı:

Makyajlı kasa yakıt tüketimi hariç sorunsuz. Koltuklar gerçek deri, otomatik 6 vites ve 197 beygir. Konsolu bilmiyorum ama genel olarak kaliteli bir araç. 

Hocam makyajlı mı bilmiyorum ama 2007-2010 Santa fe den bahsediyorum. Onun 2.2 dizel motoru nasıldır, kronik bir problemi var mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hamza Bayram yazdı:

Hocam makyajlı mı bilmiyorum ama 2007-2010 Santa fe den bahsediyorum. Onun 2.2 dizel motoru nasıldır, kronik bir problemi var mı?

Ben kronik bir sorun bilmiyorum, 150 beygir, makyajlıya göre çok yakan bir motor. İç döşemeler suni deri ve 5 vites. @Tamer Topaç'ta araç var, daha doğru bilgileri verecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Santa-Fe CM kasa koduyla kısaca bilgiler vereyim.

Motor ve şanzıman tipleri

Makyaj öncesi 4x4, 150 ps 5 ileri otomatik

Ara makyaj 4x4, 155 ps 5 ileri otomatik

Son makyaj 4x4, 197ps 6 ileri otomatik

2010 yılında hem son makyajlı hem de, ara makyajlı seriler mevcut.

Farklar ise,

Dıştan, tampon/panjur/egzozst, far/stop/sisler, lastik ebat/jantlar, ayna/tavan rayları/spoiler

İçten, tam deri koltuklar/farklı döşeme, anahtarsız giriş/çalıştırma, müzik sistemi/ses yalıtımı

Teknik/mekanikte işte burada işler değişiyor. Motor ve şanzımandan tutun da, fren balatalarına kadar neredeyse her şey değişmiş ya da iyileştirilmiş.

Konsol ve kapı içleri sert plastiktir. Ancak, kaliteli parçalar ve deri eklemeler yapılmıştır.

Captiva yok yakışıklı bir araç, Makyajlılar 4x2 163 ps. makyajsız olanlar ise, 4x4 150 ps. Genel olarak çok yaktığından şikayet edilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 saat önce yoldan geldim , 2 adet mazotlu  kore motorlu suv emniyet şeridinde kaputu açmış bekliyordu , başka arızaı araç görmedim yol bopyunca

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

1 saat önce yoldan geldim , 2 adet mazotlu  kore motorlu suv emniyet şeridinde kaputu açmış bekliyordu , başka arızaı araç görmedim yol bopyunca

Hepsi bozuk bunların. Hiç tek kapılı aracım olmadı. Kırmızı ise, hiç olmadı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Hepsi bozuk bunların. Hiç tek kapılı aracım olmadı. Kırmızı ise, hiç olmadı.

bi tane vardı onu da ben aldım :mangal: satmam

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

O yüzden gece çıkmak lazım yola. En azından yolda kaldığında bu kadar detay görmezler 😬

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

Olsa şöyle, tavanı açılır, kırmızı tek kapılı, yazılımlı :moto:

Bu arada, Güney Korelilerin arıza istatistikleri çok iyidir. Onlar, benim cipim var, cipe biniyorumculardır.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

Tatil iyi miydi. Zımba gibisin Abim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Tatil iyi miydi. Zımba gibisin Abim

bol lodos, 2defa batmalı bir defa devrilmeli bu sene deniz fenaydı, not: batarken içinde değildik

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

bol lodos, 2defa batmalı bir defa devrilmeli bu sene deniz fenaydı, not: batarken içinde değildik

Çekecek çilen pardon, görecek günün varmış…

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Çekecek çilen pardon, görecek günün varmış…

susporları candır batmadan olmaz, bir de düşern motor kurtardık dipten temizdi pırıl pırıl iç dış yıkanmış

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

İlginçtir bende yoldan gelirken hep son model bozulmuş araçları gördüm yol kenarında halka yıldız bile vardı aralarında 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

İlginçtir bende yoldan gelirken hep son model bozulmuş araçları gördüm yol kenarında halka yıldız bile vardı aralarında 

Yola, kenara, konuma, kıyıya, köşeye, marka ve modele göre değişiyor :kutlama:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tamer Topaç yazdı:

Yola, kenara, konuma, kıyıya, köşeye, marka ve modele göre değişiyor :kutlama:

Alanya Konya arası, toros dağları vurmuştu hepsini :D 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...