İçeriğe Yönlendir

Rektefiyeli Aracın Değer Kaybı

Murat_Gümüş

Recommended Posts

Murat_Gümüş

Merhaba dostlar 

Aracım 2016 Ford Focus 1.6 Tİ-VCT 5K Powershift 97 bin km de hasar kayıtsız, değişensiz sıfır aldığımız bir araç. Aracım triger değişiminde sente yapamadılar. Senteyi yaptırdıl lakin Motorda performans düşüklüğü ve subap vuruntusu mevcut.( bilir kişi raporu ile)

Aracım yetkili serviste motorunu yaptıracağım veya değişecek. Hangi fiyat aralığında masrafı olur serviste ve bu işlemden sonra aracı satarken değer kaybı olur mu ? Olursa ne kadar olur tahmini?

Herkese sevgiler 🏼✋🏼

925B9CC7-D61B-4BB3-B101-59F6A60FC8E0.jpeg.d826d967b5ac192e3b14c01ef6783eeb.jpeg 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Yapılmadan satışa çıkarsa masrafı kadar düşük satılır. Sorunu giderildiyse bir değer kaybı olmaz neden olsun ki? 

Senteti yaptırdıktan sonra performans kaybı ve subap vuruntusu varsa yine yapılmamıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Düzgün yapılırsa hiç bir şey olmaz. Buradaki konu işin düzgün yapılması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay

değer kaybı olmaz . bizim millet motora bakmaz , boyasında kaportasında sorun olmasın yeter. ölüyü bile satarsın.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sente kaçıkken çalıştı ise subap eğmiştir bu problem sebebiyle motor inmez (piston zarar görmedi ise)rektifiyede olmaz.Sadece üst kapak sökülür ve subap takımı ile contalar değişir.Bu işlem de yapılınca sökülüp takıldığı (eğer civatalarında fabrikasyon mühür yok ise) anlaşılamaz , anlaşılsa da birşey değişmez . Değer kaybı felan da olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Sağlam bir usta bulup motorun subap  yenilemesini yaptırın. Rektefiyelik bir iş olduğunu sanmıyorum. Bu motorların subap ayarlarını yapabilen usta çok az. Bozup gönderiyorlar, sonra motor elde kalıyor. İstanbul ya da Ankara'da meşhur Ford ustaları var. Onlara bir danışın. Serviste motor yenilemeye yarı araba parası verirsiniz.

Benim Fiesta'da sente ayarını bozan özel servis, düzeltene kadar uğraştıktan sonra subap ayarlarını da bozup vermişti arabayı. Arabayı satarken alan kişiyle bu konuyu konuşup, onarım için beraber onunda bildiği birkaç yerden fiyat alıp ortalamasını belirlemiştik ve o kadar meblağı satış rakamından düşerek satmıştım. Onarımı yaptırmadığı gibi arabaya o şekilde bir de tüp taktırmış. 1 ay sonra motor elinde kalmıştı. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Deniz Kom yazdı:

Arabayı satarken alan kişiyle bu konuyu konuşup, onarım için beraber onunda bildiği birkaç yerden fiyat alıp ortalamasını belirlemiştik ve o kadar meblağı satış rakamından düşerek satmıştım. Onarımı yaptırmadığı gibi arabaya o şekilde bir de tüp taktırmış. 1 ay sonra motor elinde kalmıştı. 

Aklınızda olsun satış yaparken bu şekilde bir kusur varsa mutlaka yazdırın satış belgesine. 

Alıcı kişi art niyetli davranırsa, gizli kusur vs denilip mağdur edebilir. Bazı kusurlar malum test cihazları ile saptanamıyor, ben aldıktan sonra ortaya çıktı şeklinde yaklaşabilirler. 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aklınızda olsun satış yaparken bu şekilde bir kusur varsa mutlaka yazdırın satış belgesine. 

Alıcı kişi art niyetli davranırsa, gizli kusur vs denilip mağdur edebilir. Bazı kusurlar malum test cihazları ile saptanamıyor, ben aldıktan sonra ortaya çıktı şeklinde yaklaşabilirler. 

Haklısınız, bizim kusuru satıştan önce alıcıyla ortak seçtiğimiz ekspertiz firması bulup raporlamıştı. Rapor ikimizin de adına yazıldığı ve birer kopya da elimizde olduğu için yazdırma gereği olmadı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...