İçeriğe Yönlendir

Neden Böyle Oluyor?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

İkinci el sitelerine bu sebeple cezalar geliyor iyi de oluyor. Arabaya gelince yakışır sana Yiğidim 

Abi sitenin suçu ne, şimdide letgo’ya falan soruşturma açmışlar. Site aracı, sanki kendi mi yazıyor fiyatı. 

bence gizli bi operasyon yapmalı. Önce yasa düzenlenmeli tabi. Sonra Galeriler bayiler arasındaki ilişkileri polis ortaya çıkarıp ceza hükümleri vermeli. 

zaten günü kurtarmaya çalışmaktan ileriye dönük düşünemiyoruz. Aman vermiyor halkımız sağ olsun

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Servet Aydın yazdı:

İkinci el sitelerine bu sebeple cezalar geliyor iyi de oluyor. Arabaya gelince yakışır sana Yiğidim 

İkinci el sitesinin ne suçu var ilanı verenin suçu var...arz talep herkes herşeyi istediği fiyattan satar almazsın olur biter, sen hizmet veya mal sattığında pahalısın diye başka yerden hizmet veya mal almakta özgür herkes.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İkinci el ilanlarına ortalama fiyattan fazlasını koyamazsın diye engellenemez mi ? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Ümit Türk yazdı:

İkinci el ilanlarına ortalama fiyattan fazlasını koyamazsın diye engellenemez mi ? 

O zaman da fiyat sembolik detayları telefonda veriyoruz derler :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neden soruşturma başlatılmış ki.. Detay biliyor muyuz ?

Sende arabalar pahalı diye mi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Soruşturma, sadece araç satışı ilanı verilen sitelere açılmadı, kurumsal olarak araç alan sitelere açıldığını okudum haberlerden. Araç toplayıp stokçuluk yapıyor diye anladım.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Fiyatlarla alakalı bir soruşturma değil. iddiaya göre 4 firmanın sadece kendilerinde yayınlanmak üzere verdikleri reklamlardan ötürü rekabet kurulu haksızlık var diye açmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Karadağ yazdı:

Soruşturma, sadece araç satışı ilanı verilen sitelere açılmadı, kurumsal olarak araç alan sitelere açıldığını okudum haberlerden. Araç toplayıp stokçuluk yapıyor diye anladım.

letgo araç almıyor ki,

Çağatay Kılınç yazdı:

Fiyatlarla alakalı bir soruşturma değil. iddiaya göre 4 firmanın sadece kendilerinde yayınlanmak üzere verdikleri reklamlardan ötürü rekabet kurulu haksızlık var diye açmış.

konu buysa farklıymış sebebi gerçekten 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Neden soruşturma başlatılmış ki.. Detay biliyor muyuz ?

Sende arabalar pahalı diye mi ?

Anladığım kadarı ile 4 firma google ile anlaşıp reklamlarını ön plana çıkarmışlar ki bu zaten yıllardır yapılan bir şey. Herkesi aramalarda üst sıraya çıkmak için google a para verebiliyor. Doktorlar bile yapıyor bunu. Yasal olmadığı hakkında bir şey duymadım. 

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Cem Dilmen yazdı:

Anladığım kadarı ile 4 firma google ile anlaşıp reklamlarını ön plana çıkarmışlar ki bu zaten yıllardır yapılan bir şey. Herkesi aramalarda üst sıraya çıkmak için google a para verebiliyor. Doktorlar bile yapıyor bunu. Yasal olmadığı hakkında bir şey duymadım. 

SEO çalışması adı veriliyor buna ve WEB sektöründe bir yeri var. Google'a doğrudan para vermek diye bir şey olmaz ancak SEO çalışması yapan ve Google algoritmalarını eser miktarda yönlendiren firmalara para verilebilir, bu işlemi yaptırabilir. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Avrupa’da da sıfır araç sorunu var. 6-8 ay sonraya veriyorlar birçok arabayı. Acaba orada nasıl oluyor? Kanunlar ne

Avrupada enflasyon olmadığı için,yani bir araba şuan 25 bin euro ise 8 ay sonrada 25 bin euro olduğu için insanlar araca yazılıp bekliyor,8 ay sonra alıyorlar,

öyle bayiye gidip araç yok diyip elin boş dönmüyorsun,kaporanı verip sıranı bekliyorsun,burada kaporada almıyorlar,direk galerilere paslıyorlar

Türkiyede yerli üretim yapan fiat,toyota,hyundai,ford,renault a soruşturma açmışlar,iç pazara çok az araç verdikleri için,adamlarda haklı devlet hiç maliyeti olmadan,araç üreteneden daha çok para kazanıyor.

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Çağrı Alaf yazdı:

SEO çalışması adı veriliyor buna ve WEB sektöründe bir yeri var. Google'a doğrudan para vermek diye bir şey olmaz ancak SEO çalışması yapan ve Google algoritmalarını eser miktarda yönlendiren firmalara para verilebilir, bu işlemi yaptırabilir. 

google adwords

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

6 ay yada 5000 km sınırı biraz düzeltir belki bu çarpıklığı.

düzeltmez. 5000 km zaten mevzu bile değil arabayı yürütmeden 5001 yaparlar km yi 

6 ayda bekletirler adamlar bilenmiş zaten stok yapıp bekletiyorlar daha beter  olur yasa geçsin galerilerde satmaz arabayı . sokak arası galeriler şahsa devrediverir hemen her türlü filmini çekerler işin devletin cezasından korkan yok sebep bu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. Letgo kendi de alıp satıyormuş.. 

ilanlar değil de, alıp sattığı arabalar için soruşturma başlatılmıştır.. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Yunus Gökhan Ay yazdı:

google adwords

Bildiğim kadarı ile farklı şeyler. Birisi en başta Reklam etiketi ile Google tarafından öne sunuluyor. Diğeri yani SEO reklamlardan sonraki satırlarda algoritma tarafından kullanıcıya sunuluyor.  Bunu da bizim arkadaşlar farklı IP'li bilgisayarlardan sürekli sitede erişim kasarak yapıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hile yapmıyor. Ya cezasından korkuyordur adalet vardır.  
Yada işlerini hakkıyla yapıyorlar.  

Salgın döneminde gördük Avrupalıyı. maskelere nasıl çöktüklerini unutmayın. sıkıştıklarında birbirlerini bile tanımazlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhat Işık yazdı:

Salgın döneminde gördük Avrupalıyı. maskelere nasıl çöktüklerini unutmayın. sıkıştıklarında birbirlerini bile tanımazlar. 

Ben tanesini 5 liraya almıştım Serhat. maliyeti 10 kuruştu. 

Onlar çöktüyse bile fırsatçılık yapmamıştır. Konumuz fırsatçılık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Serhat Işık yazdı:

Fark su ama kendi halkina cökmüyor :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erdem Doğan yazdı:

Fark su ama kendi halkina cökmüyor :)

Vatandaşı olmasak tr manyak zevkli ülke aslında :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben tanesini 5 liraya almıştım Serhat. maliyeti 10 kuruştu. 

Onlar çöktüyse bile fırsatçılık yapmamıştır. Konumuz fırsatçılık. 

Denetim ve ceza kalın. Uygulanıyor da. Yoksa vitrine anasını koyup satarlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Emre Şimşek yazdı:

6 ay 6000 km sınırı açıklamışlar galericilere. Henüz kanunlaşmamış

Sifir araclar icin. Galeri bayiden sahis adina alirsa nasil olacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Sıfır araç alanlara bir süre satış yasağı gelecek diye bir yazı okudum sosyal medyada ne kadar doğru bu ?  Bu bence fiyatları daha da yukarı çeker.  Zaten araç yok diye fiyatlar yüksek birde süre kısıtı koyarlarsa uçar gider.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...