İçeriğe Yönlendir

Sizce Bu İşi Tezgahlayan Kim

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Turkcell İnternet kullanmaktayız bizi Turkcell'den aradıklarını söyleyerek yeni bir tarife teklifinde bulundular bu tarifenin içinde d smart olduğunu söylediler ve bzde kabul ettik 
Daha sonra d smart dan arayarak gelip kurulumu gerçekleştirdiler 
Bir kaç gün sonra biz tesadüfen Türkcell i aradığımızda böyle bir kampanya olmadığını öğrendik ve bizi arayan numarayı defalarca aramamıza rağmen kimseye ulaşamadık 
Sonrasında kurulumu yapan kişiyi aradık ama bir türlü onada ulaşamadık nedense d smart kurulumu gerçekleştikten sonra bizimle iletişime geçen herkes bir anda ortadan  kayboldu 
Sonrasında d smart ı arayarak durumu bildirdik onlarında bu şekilde bir kampanyanın olmadığını teyit etti 
D smartı bize kimin yönlendirdiğini sorduğumuzda bilgilerinin olmadığı söylendi 
Bu yaşananların üstüne biz tekrar d smartı arayarak üyeliği iptal ettirdik 
Ve sonuç.
Sadece 3 gün evimde takılı olan d smart cihazı için cayma bedeli adı altında 180 TL ödemek zorunda bırakılıp zarara uğrayan ben
Sadece üç gün için benden 180 lira alarak kara geçen d smart  
Ve nedense bizleri arayan diğer şahıslar buhar olup uçtu 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Birkaç gündür çok duydum bu d smart olayını. Bir de evde olmayan internet için sözleşme bitti yenileyelim diye aramalar. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Turkcell ve D Smart 2 rakip firma, ortak hiç birşeyleri yok, cayma bedeli yansımış.

Hakem heyetine başvuru yapılabilir 

Yorum bağlantısı

bu olay 3 4 sendir var sülalemin yarısını kandırmışlar. malesefki çözen olmadı 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim enişteyi kandırdılar sohbet esnasında bahsedince uyandırdım, dsmartı kurmuşlar neti daha açmamışlardı. İade etti üstüne de biraz para verdi.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Numaranızı birileri biryerlerden alıp arıyorsa usenmeyin şikayet edin. Online beş dakikalık işlem. Benim yaptığım şikayetler 6 ayda sonuçlandı. 2000 TL 2000 TL yapıştırdı devletimiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben artık başvuru onay işlemlerini gelen teklifle değil kendim müracaat ile yapıyorum. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Dolandırıcılık aldı başını gitti benim anlamadığım nokta numaraları nereden alıyorlar ? Koskoca Cumhuriyet savcılarımız üç beş çapulcuyu neden toplayamıyor bu olay da ayrı bir muallak. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Günde 23309218312903 kere arıyorlar D-Smart ve kablosuz internet diye. Ne kadar uğraştıysam da engelleyemedim. Artık kurumsal numaralara geçmişler. Yolda giderken birden 0850'li ya da 0216'lı bir numara arıyor güç bela yapabilirsem sağa çekip açıyorum. Sonuçta beraber çalıştığım kurumsal numara yok değil. Bir bakmışsın ya D-Smart satarlar ya Kablosuz internet satarlar. Tekrardan 1'e atıp yürümek zulüm gibi geliyor.

Ama güzel tezgahmış. Haber verdiğiniz için sağolun

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senelerdir olan bi numara maalesef.

Bu tip çağrıları cep telefonunda almak istemeyen Android kullanıcıları Google Phone yükleyebilirler. Spam'leri çok güzel tespit ediyor. Şu ana kadar %95 oranında başarılı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar.  Turkcelin günde birkaç sefer çıkan Türkcell menüsü kızdırmaya başladı . Yanlışlıkla onay versen direk abone oluyorsun. Ansızın ekrana geliyor. Aylık bilmem kaç tl ücretle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağatay Kılınç yazdı:

Birkaç gündür çok duydum bu d smart olayını. Bir de evde olmayan internet için sözleşme bitti yenileyelim diye aramalar. 

Bunu ben cimere yazdım. 
Benim internetim yok.  Biten taahhüdüm de yok. Bunlar dolandırıcı dedim. Arayan numaraları verdim. 
Bana numaranın nasıl alınabildiğini anlatan bir dönüş oldu.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen şahin yazdı:

Turkcell İnternet kullanmaktayız bizi Turkcell'den aradıklarını söyleyerek yeni bir tarife teklifinde bulundular bu tarifenin içinde d smart olduğunu söylediler ve bzde kabul ettik 
Daha sonra d smart dan arayarak gelip kurulumu gerçekleştirdiler 
Bir kaç gün sonra biz tesadüfen Türkcell i aradığımızda böyle bir kampanya olmadığını öğrendik ve bizi arayan numarayı defalarca aramamıza rağmen kimseye ulaşamadık 
Sonrasında kurulumu yapan kişiyi aradık ama bir türlü onada ulaşamadık nedense d smart kurulumu gerçekleştikten sonra bizimle iletişime geçen herkes bir anda ortadan  kayboldu 
Sonrasında d smart ı arayarak durumu bildirdik onlarında bu şekilde bir kampanyanın olmadığını teyit etti 
D smartı bize kimin yönlendirdiğini sorduğumuzda bilgilerinin olmadığı söylendi 
Bu yaşananların üstüne biz tekrar d smartı arayarak üyeliği iptal ettirdik 
Ve sonuç.
Sadece 3 gün evimde takılı olan d smart cihazı için cayma bedeli adı altında 180 TL ödemek zorunda bırakılıp zarara uğrayan ben
Sadece üç gün için benden 180 lira alarak kara geçen d smart  
Ve nedense bizleri arayan diğer şahıslar buhar olup uçtu 

Ben tv+ hediyeli superonline internet aldım. 
Bana söylenen. 
Bir yıl tüm kanallar açık olacaktı. Bir ay sonra kapandı. 
İlk yıl 99 lira ikinci yıl 145 lira olacaktı. 
6 ay sonra 145 oldu.  
İtiraz ettim. Bant kaydını dinleyin dedim. 
Dinlemediler. Sözleşme var dediler.  
kuruluma gelenlerin. Kurduk çalışıyor abi şuraya bi imza at dedikleri tablet, sözleşme metniymiş ve metnin söylenenlerle alakası yokmuş.  

• Beğen 1
  • Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben D Smart abonesiyim.9 yıldır kullanıyorum tam tersi sürekli Digitürkten pardon Digitürk olduğunu idda eden yerden geliyor Hayır demekten bıktım sürekli engelliyorum.

Birde evde internet aboneliğim yok ama nedense sürekli aboneliğinizin süresi bitmek üzere fırsatlar falan filan telefon alıyorum.

Ortada bariz şekilde en hafif deyim ile kandırmaca var.

Sürekli engelliyorum yeni numara arıyor telefon Spam numaralar kaynıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Sani Gerşon yazdı:

Bu tip çağrıları cep telefonunda almak istemeyen Android kullanıcıları Google Phone yükleyebilirler. Spam'leri çok güzel tespit ediyor. Şu ana kadar %95 oranında başarılı.

Bulamadım uygulamayı Sani ? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Vodafone cep telefonu hattının taahhüt süresi doluyor diye 5000 kere aradılar. Umrumda değil, yok daha ucuz tarifeymiş falan. Kendi tarifemi onlinedan kendim aldım. Aynı şeyi TTNet için de yapıyorum. 

Bu arayanlar hep sahtekar oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Sani Gerşon yazdı:

ondan sonra “eniştemle telefonda evdeki kombi bozuldu diye konuştuk sonra kombi smsleri gelmeye ve reklamları çıkmaya başladı” :) 

bende de o uygulama var, bi ara güncellemeyle çaktırmadan değiştirmişler sonra farkettim. Ama gerçekten başarılı orası kesin. 

Ersen şahin yazdı:

geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sizi arayıp turkcell’den arıyoruz diyen numarayı savcılığa şikayet edin bence. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben tv+ hediyeli superonline internet aldım. 
Bana söylenen. 
Bir yıl tüm kanallar açık olacaktı. Bir ay sonra kapandı. 
İlk yıl 99 lira ikinci yıl 145 lira olacaktı. 
6 ay sonra 145 oldu.  
İtiraz ettim. Bant kaydını dinleyin dedim. 
Dinlemediler. Sözleşme var dediler.  
kuruluma gelenlerin. Kurduk çalışıyor abi şuraya bi imza at dedikleri tablet, sözleşme metniymiş ve metnin söylenenlerle alakası yokmuş.  

Bende tv+ abonesiyim. Yenileme yaptırdım. Hediye olarak bir tv+ daha verdiler. İlk yıl için 144 TL olarak anlaşmıştık ve hala 144 TL gelmeye devam ediyor (5 ay oldu başlayalı.). Burada bir yanlışlık var. Satan adam sana yanlış bahsetmiş, kampanya daha farklı, nasıl olsa okumuyor diye satmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Beni kampanya için arayanlara cevabım. İhtiyacım yok teşekkürler deyip kapatıyorum.  Mobil veya internet için arayanları doğrudan engelliyorum. 

Taahhüt bitsin icabına bakarız diyorum :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ama ses kaydı ama canlı olarak arayan oluyor. Hiç ses etmeden kendileri kapatana kadar bekliyorum. Canlı arayanlar yırtıyor kendini alo alo alo alooo grahaaamm diyolar kapatıyorlar 

• Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Aytac Sakal yazdı:

Birde evde internet aboneliğim yok ama nedense sürekli aboneliğinizin süresi bitmek üzere fırsatlar falan filan telefon alıyorum.

Şu an bana gelen aramaların en inandırıcısı bu. Demekki hiç bir gelen aramayla iş yapmamak gerekiyor.

Mottomuz: “ben istersem sizi bulurum.” deyip kapatmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

4 yılda engellenmiş tam 1132 numara var telefonumda. Çok keyif alıyorum. Eskiden Avea'da 5 dk arandığında 5 kontör kazanıyorduk. O zaman da arayanlar olurdu ama bu kadar değil. Bülbül gibi şakıtır 1 aylık kontör kazanırdım :D 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Fırat Önal yazdı:

Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar.  Turkcelin günde birkaç sefer çıkan Türkcell menüsü kızdırmaya başladı . Yanlışlıkla onay versen direk abone oluyorsun. Ansızın ekrana geliyor. Aylık bilmem kaç tl ücretle.

Tam da böyle boş anına denk gelecek şekilde çıkıyor . arayıp göndermeyin dediysem de arkası kesilmedi. resmen tek onay ile abonelikler başlatacaklar.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben artık başvuru onay işlemlerini gelen teklifle değil kendim müracaat ile yapıyorum. 

+1 en güvenli olan yöntem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...