İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2015 - Yağmur Sonrası p0302 Arızası

Yusuf Değirman

Recommended Posts

Yusuf Değirman

Aracım 2015 ford fokus aracta tekleme oldu 2. Silindirde 45000 de . Aracin buli bobin kablo değişti kompresör testi yapıldı.  Aracta 3 4 ay sorun çıkmadı sonra fark ettim ki bu sorunu yagmur yazdıktan sonra veriyor bi müddet sonra siliniyor yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bazı soketler nemleniyordur. oksitlenmişlerdir. sadece yağmurlu ve serin havada hızlı sinyal veren bir BMW arabam olmuştu. soketleri anti oksit spreyi ile temileyip olayı 6 ay sonunca çözmüştüm.

Yorum bağlantısı

Su fiskiyeleri tam bobinlerin üzerinde diplerinden su alıyor olabilir. Su dökerek kontrol edin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Benim aklıma da o geliyor ama fıskiye nin  orada keçe var kaput alma  . Dün su döktüm cama ama şu sigorta kutusunun da altına doğru gidiyor bu normal mi 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Değirman

Arkadaşlar başımda bi bela var. Araba 2015 fokus benzinli araba yagmur veya yıkama sonrasi daima p0302 arizasi veriyor . Aracin buji kablo bobin değişti kompresör testi de yapıldı ama sonuç değişmedi geçen forumda bi arkadaş su fiskiyesinin oradan su aliyor dedi o sorunu da giderdik . Dün yıkama sonrasi tekrar tekleme arizasi verdi . Başka ne sorun olabilir ? Lütfen yardim edermisiniz? 

Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Defaatle kontrol edildi hatta ustalara fikir de verdim . Bu amortisör takımlarının ıslanmayı ve suyun sigorta kutusu altına doğru gitmesi vs . Ama yok ondan olmaz diyip duruyorlar ama sorunun çözümü de yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

davlumbaz veya tampon altı koruyuzu plastiklerde kırık çatlak varsa mümkün.sadece arıza kodu mu çıkyıor yoksa gerçektende tekliyor mu

ufak bir anı: focus soldan bisiklete çarpıyor, canda yaralanma yok , tampon bile sağlam ancak sol alttaki beyinin plastik kabı kırılmış, o hasardan sonra kontrol edilmemiş olsa idi zamanla su ,kırık plastikten beyne ulaşacaktı yıllar sonra arıza aranmaya başlanacaktı

Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Tekleme arizasi veriyor araba ve terliyor da bu müddet sonra geçiyor sesli çalışıyor ve dalgalanma oluyor. Beyne su kaçma ihtimali de olabilir diyorlar . 6 aydır uğraşıyorum hocam.  Bezdirdi beni 

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Aracı benzinliklerdeki kendimizin yıkadığımız yere götürüp örneğin sadece ön cama (hatta sadece sol veya sağ kısmına sonra sadece kaputa... farklı zamanlarda) su tutup birkaç denemeyle neresine su geldiğinde hata verdiğini bulursanız ilerlemek için bir yol olabilir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Servis ölçüm yaptı 2. Silindir de düşük bar çıktı başka bi ustaya da baktırdım o da düşük çıktı bakalım  ama 45000 de tüpsüz arabanın subap sıkıntısı vermesi enteresan herkes e tesekkurler. Çelik subap takılacak 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yusuf Değirman yazdı:

Servis ölçüm yaptı 2. Silindir de düşük bar çıktı başka bi ustaya da baktırdım o da düşük çıktı bakalım  ama 45000 de tüpsüz arabanın subap sıkıntısı vermesi enteresan herkes e tesekkurler. Çelik subap takılacak 

kurum temizliği yapılmadan direkt motor mu sökülecek

Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Kurum temizliği ne olduğunu bilmiyorum hocam Servis dedi 2. Silindirde düşük bar var 15 20 bin masrafı çıkar aldım arabayı oradan iyi bi ustaya o da olctu 3 silindir 110 115 çıktı 2. Silindir 80 çıktı araba da titreme de var idi dedi tekliyor ama çık değil yeni olmaya başlamış Çelik subap takılacak 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kompresyon düşüklüğünü yağmur a nasıl bağladılar peki. İlginç 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Artık orasına da ayrı bakılmalı usta foto attı subap yanmış dedi ama neden benzinli araba 45000 de yakar sebebinide bulmak lazim

IMG-20220825-WA0003.jpg

Yorum bağlantısı
Yusuf Değirman

Yakmaya başlamış subap öyle gösteriyor siyah olmuş ama nasıl olur niye olmuş anlamak zor

Çağlar bey dikkat ettim herkesi sorunu ile yakından ilgileniyorsunuz be bilgilerinizin de maşallahı var iyiki varsınız 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yusuf Değirman yazdı:

Yakmaya başlamış subap öyle gösteriyor siyah olmuş

subın oturduğu yerde kurum varsa da bu taraftan rengi siyah olur, diğer taafını görmeden ben yanmış diyemezdim. fotoda fark edilmeyen subap çevresinde yontulma eksilme varsa bilemem tırnağa gelen çentik vb.

Yusuf Değirman yazdı:

dikkat ettim herkesi sorunu ile yakından ilgileniyorsunuz be bilgilerinizin de maşallahı var iyiki varsınız 

benim başıma da gelince bir şey araştırmak için  gagılda çözüm bulana kadar günler harcayınca hiç değilse birileri bir fikri varsa paylaşsın istiyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...