İçeriğe Yönlendir

Fiesta 5 İthal Direksiyon Pompası Tavsiyesi

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür

Merhabalar aracım fiesta 2006 1.4 benzinli klimalı. Benim direksiyon pompası iyce bozulmaya başladı arada sertleşiyor çevirirken uğulduyor ama yağ kaçağı hiç yok. Orjinali bulman çok zor diyorlar. Çıkmaya da güvenemiyorum geriye elimde iki seçenek var. Direksiyoncular pompa içindeki bıçakları (sorun orda büyük ihtmal) değiştirebiliyor mu?  Tabi bu arada keçe vs ne varsa değiştirtmek istiyorum 

İkinci seçeneğim de bana iyi kaliteli bir ithal pompa önerebilirmisiniz. BSG hakkında hiç iyi konuşulmuyor. Defu’ya iyi diyen de var çin malı çok dayanıklı değil diyen de. Mazda 2 pompası birebir uyuyormuş  sanırım. Bildiğiniz bi marka var mı? Tabi mümkünse önceliğim revizyon ettirip orjinalini kullanmak. Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Orijinalinin tamirini garantili olarak yapan Koç Direksiyon&Torna ve Artı Direksiyon gibi işyerleri var.

@Selim Bilgin en son sorunsuz şekilde tamir yaptırmıştı diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ferit bey garantili direksiyon kutusu, pompasi  tamir revizyon işleri yapan yerler var. Öncelikle bu firmalara giderek durumu anlatın. En dogru çözümü ustasinda aramak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Koray Demir yazdı:

Orijinalinin tamirini garantili olarak yapan Koç Direksiyon&Torna ve Artı Direksiyon gibi işyerleri var.

Evet ben Alfa'nınkini yaptırmıştım ama Alfa servisi kendi çalıştığı yere yaptırmıştı, hangi direksiyoncuya yaptırdı tam emin değilim. O zaman yazdıklarım aşağıda konuda vardır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Koray Demir yazdı:

Abi koç tornaya geçen sene gittim pompayı yaptılar güya bıçaklarını onarmışlar yetmedi bir de yağ haznesni değiştiler pompanın üst vidasını bile takmamışlar tek vida tutuyordu 1 ay sonra yine gittim vida yok bunda dedim ayrıca hala ses var dedim bunun tamiri olmuyor yenisi lazım deyip gönderdiler yani anlayacağın zerre güvenmiyorum oraya

Mustafa Erkan yazdı:

Ferit bey garantili direksiyon kutusu, pompasi  tamir revizyon işleri yapan yerler var. Öncelikle bu firmalara giderek durumu anlatın. En dogru çözümü ustasinda aramak gerekiyor.

Koç torna hariç bildiğiniz istanbul içi bir yer varsa tavsiyenizi alırım. 

Selim Bilgin yazdı:

Evet ben Alfa'nınkini yaptırmıştım ama Alfa servisi kendi çalıştığı yere yaptırmıştı, hangi direksiyoncuya yaptırdı tam emin değilim. O zaman yazdıklarım aşağıda konuda vardır.

Konuyu baştan sona okudum lakin benimkinin sorunu farklı yine de teşekkürler

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ferit Gür yazdı:

Abi koç tornaya geçen sene gittim pompayı yaptılar güya bıçaklarını onarmışlar yetmedi bir de yağ haznesni değiştiler pompanın üst vidasını bile takmamışlar tek vida tutuyordu 1 ay sonra yine gittim vida yok bunda dedim ayrıca hala ses var dedim bunun tamiri olmuyor yenisi lazım deyip gönderdiler yani anlayacağın zerre güvenmiyorum oraya

Anladım kötü tecrübe olmuş. İstanbul için pek bilgim yok bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.

İnternet yoluyla bilebiliyoruz sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ferit Gür yazdı:

Koç torna hariç bildiğiniz istanbul içi bir yer varsa tavsiyenizi alırım. 

Konuyu baştan sona okudum lakin benimkinin sorunu farklı yine de teşekkürler

Yapacağım diye parayı alıyor, yapamayınca bunların tamiri yok diyor. O da iyiymiş. Bir yazı hazırlayıp, dükkanı arkeoloji kazı alanına çevirip, sonra burada birşey çıkmaz deyip bırakıp gitseydiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Tamer Topaç yazdı:

Yapacağım diye parayı alıyor, yapamayınca bunların tamiri yok diyor. O da iyiymiş. Bir yazı hazırlayıp, dükkanı arkeoloji kazı alanına çevirip, sonra burada birşey çıkmaz deyip bırakıp gitseydiniz.

Yenisi için de tamir ücretini düşün alayım dedim öyle bişey yok dediler. Valla ben artık uğramam oraya. Arabayı indiryorlar aşağı ne yaptılar ne ettiler görmüyorsun 4-5 saat (duruma göre 1 tam gün de sürüyor) sonra getiriyorlar yaptık diyorlar. Neler yapıldı diyorum gereken her şey yapıldı diyor 😂

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Anadolu yakasında hasanpaşada otoford serhat kumral var. Onunla bir görüş istersen bir yol gösterecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ferit Gür yazdı:

Yenisi için de tamir ücretini düşün alayım dedim öyle bişey yok dediler. Valla ben artık uğramam oraya. Arabayı indiryorlar aşağı ne yaptılar ne ettiler görmüyorsun 4-5 saat (duruma göre 1 tam gün de sürüyor) sonra getiriyorlar yaptık diyorlar. Neler yapıldı diyorum gereken her şey yapıldı diyor 😂

Gerekeni yapın siz de. :bambam3: Bir arkeoloji çalışması :dance3:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Tamer Topaç yazdı:

Gerekeni yapın siz de. :bambam3: Bir arkeoloji çalışması :dance3:

Ümit Türk yazdı:

Anadolu yakasında hasanpaşada otoford serhat kumral var. Onunla bir görüş istersen bir yol gösterecektir. 

Serhat ustaya daha önce başka konuyla alakalı uğramışlığım var, gidip sorarım.. teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

2008 benzinli var bende de, direksiyonu çevirirken kıtır kıtır ses yapıp vuruyordu, pompadan olduğu anlaşıldı, revize yapıldı, sorunsuz kullanıyorum. Direksiyon toplaması iyileşti, ses kesildi, sertliği ideal, değişkenlik göstermiyor.

Uğultu her türlü yapar.

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Celal Aydın yazdı:

2008 benzinli var bende de, direksiyonu çevirirken kıtır kıtır ses yapıp vuruyordu, pompadan olduğu anlaşıldı, revize yapıldı, sorunsuz kullanıyorum. Direksiyon toplaması iyileşti, ses kesildi, sertliği ideal, değişkenlik göstermiyor.

Uğultu her türlü yapar.

Sağlam pompa uğultu yapmazki bendekinde sızıntı veya başka herhangi bir ses yok sadece uğultu bazen çok az bazen oldukça fazla, çevirmede sona yaklaşınca crrrrr diye ses başlıyor giderken toplamasında da sorun yok son zamanlarda arada bir sertleşmeye de başladı artık değişim/tamir zamanı gelmiş. Tamirde de içindeki bıçakları değiştirmek gerekiyor bazı pompalarda oluyor ama fordlarda değişme imkanı var mı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ferit Gür yazdı:

Sağlam pompa uğultu yapmazki bendekinde sızıntı veya başka herhangi bir ses yok sadece uğultu bazen çok az bazen oldukça fazla, çevirmede sona yaklaşınca crrrrr diye ses başlıyor giderken toplamasında da sorun yok son zamanlarda arada bir sertleşmeye de başladı artık değişim/tamir zamanı gelmiş. Tamirde de içindeki bıçakları değiştirmek gerekiyor bazı pompalarda oluyor ama fordlarda değişme imkanı var mı bilmiyorum

Şöyle söyleyeyim, pompa tamire gidip gelince kulağı tırmalayan uğultu, kıtır kıtır sesiyle birlikte kayboldu, muhtemelen içindeki bıçakları değiştirdiler, yeni yağ koydular.

Lakin hafiften uğultu duyuluyor dar yerlere park ederken özellikle.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bu arada uğultu bendede vardı. Kronikti ama kıtır kıtır sesi bende yoktu. Sadece son dip yapınca ciyaklıyordu. 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Celal Aydın yazdı:

Şöyle söyleyeyim, pompa tamire gidip gelince kulağı tırmalayan uğultu, kıtır kıtır sesiyle birlikte kayboldu, muhtemelen içindeki bıçakları değiştirdiler, yeni yağ koydular.

Lakin hafiften uğultu duyuluyor dar yerlere park ederken özellikle.

Abi bıçak değişiyor mu ben bir iki yere sordum sadece bıçak değişmiyormuş ben de tavsiye üzerine defu marka yan sanayi aldım 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Ümit Türk yazdı:

Bu arada uğultu bendede vardı. Kronikti ama kıtır kıtır sesi bende yoktu. Sadece son dip yapınca ciyaklıyordu. 

Sona dayayınca zorlanır orası ayrı ama ciyaklama bende de oluyor içindeki bıçaklar kenara vuruyor heralde

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

yağ haznesi orijinal mi, hazneden pompaya giden hortumlarda anormal bir durum şekil bozukluğu vs. var mı? varsa önce bunları giderin. 

bu kısımlarda sorun yoksa tavsiyem elinizden geliyorsa hazır bıçak takımları sıfır olarak satılıyor, söküp kendiniz yapın. hiçbir servis sizin verdiğiniz özeni dikkati göstermez  malum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Coşku Mert yazdı:

yağ haznesi orijinal mi, hazneden pompaya giden hortumlarda anormal bir durum şekil bozukluğu vs. var mı? varsa önce bunları giderin. 

bu kısımlarda sorun yoksa tavsiyem elinizden geliyorsa hazır bıçak takımları sıfır olarak satılıyor, söküp kendiniz yapın. hiçbir servis sizin verdiğiniz özeni dikkati göstermez  malum.

Hortum ve bağlantılara defalarca baktırdım yağ haznesi de orjinaliyle değişti o dediğiniz bıçak takımını nerden bulabilirm bir kaç yere sormuştum o şekilde bulamazsın dediler gerçi defu marka yan sanayi aldım yarın taktırcam ama ilerde bozulursa orjinaline bıçak takımı alabilirim yeterki nerde bulabileceğimi bileyim. Bıçak Ölçüleri standart mı oluyor mesela

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ferit Gür yazdı:

Hortum ve bağlantılara defalarca baktırdım yağ haznesi de orjinaliyle değişti o dediğiniz bıçak takımını nerden bulabilirm bir kaç yere sormuştum o şekilde bulamazsın dediler gerçi defu marka yan sanayi aldım yarın taktırcam ama ilerde bozulursa orjinaline bıçak takımı alabilirim yeterki nerde bulabileceğimi bileyim. Bıçak Ölçüleri standart mı oluyor mesela

pompa rotor takımı diye geçiyor. bana lazım olduğunda burayı aramıştım, sonra gerek kalmayınca almadım. bi görüşün isterseniz. eldeki numuneye göre resimlerden seçersiniz

https://eurotexso.com/urunler/kategori/pompa_rotor_ve_tamır_takımları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Coşku Mert yazdı:

pompa rotor takımı diye geçiyor. bana lazım olduğunda burayı aramıştım, sonra gerek kalmayınca almadım. bi görüşün isterseniz. eldeki numuneye göre resimlerden seçersiniz

https://eurotexso.com/urunler/kategori/pompa_rotor_ve_tamır_takımları

Teşekkür ederim inceliyorum orayı zaten yeri de bana çok uzak sayılmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...