İçeriğe Yönlendir

Vestel 40FD5050 TV Açılıp Kapanma Problemi Çözümü

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Merhaba. Anneme elektrikli motoru aldık ama aynı gün elektrikli süpürgesi ve tv bozuldu. Biz kendi süpürgemizi verdik kendimize yeni almıştık.

TV açılıyor VESTEL yazısı geliyor ve bir süre sonra kapanıyordu. Süreç fişe takılı olduğu sürece böyle devam ediyor.

Servise götürdüm eleman izinli imiş, yazılım sorunu olduğunu 250 lira ile hallolduğunu belirttiler.

İnternette araştırma yaparken tavsiyeforumu diye bir forumla karşılaştım. Forum ismi vermemde sakınca yok diye düşünüyorum.

İlgili forumda VESTEL ve grubu (SEG, Regal Toshiba vs aynı anakartı kullanıyor diye biliyorum) tv ler için yazılım desteği alınan sayfayı buldum. Yazılım talep ettim ve 1 gün sonra yazılım yollandı. Tarif edildi. Tarifi uyguladım ve tv ilk kurulum sayfası çıktı. Nette VESTEL sayfasının gerekli yönlendirmeleri ile kurulumu da yaptım tv şu an çalışıyor :)

Başına gelen ya da gelecek arkadaşlar için yardımcı olacağını düşündüğümden konuyu açtım.

Yazılım talep ettiğim sayfa da bu linkte

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Emre Şimşek yazdı:

Peki bizim LG televizyona İnat Box kurabiliyor muyuz?

Bilmiyorum ki valla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim vestel de arada bir kilitleniyordu.. Servise götürüyordum. yarın gel diyordu. Yarın gidip alıp 50 lira veriyordum.. 

Tabi o zamanlar iyi paraydı 50 lira.. 

Meğer kumandada bir kaç tuşa basınca açılıyormuş :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Benim tv arçelik 15 senelik ilk lcd lerden geçen gün düğmeye bastık hissetmedi😩 servis geldi abi 10 sene üzeri tv lerin parçası yok onarmıyoruz dedi tv tamircileri ilgilenir dedi şu an arabanın bagajında yarın tamirci ne der bakalım🤷‍♂️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evliliğimin ilk yılında almamıştık tv. Hanımla bir şekilde idare ediyorduk. Lazım olursa internetten açıyorduk istediğimizi. Ta ki gelen giden misafir bastırana kadar. Sırf misafir için aldık bir tane..

Keşke hiç almasaydım.
Sinema keyfi için düşünürdük bir şeyler.

Şimdi oğlan(6) sabah 7’de bir açıyor trt çocuk kanalını, başka da bir şey açtırmıyor. Kendi de izlemiyor. Gün içinde 10 defa ben kapatıyorum o açıyor.  Gidip kanal değiştirip oturmaya kalksam hemen sabote ediyor. Ben de çok meraklı değilim tv’ye ama böyle olunca da iyice koptuk tvden. Çok enteresan bir halimiz var.. Velhasılı kelam. 15 senelik tv’yi eğer çok masraflıysa salın gitsin belki tvden temelli koparsınız siz de ☺️

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Emre Şimşek yazdı:

Evliliğimin ilk yılında almamıştık tv. Hanımla bir şekilde idare ediyorduk. Lazım olursa internetten açıyorduk istediğimizi. Ta ki gelen giden misafir bastırana kadar. Sırf misafir için aldık bir tane..

Keşke hiç almasaydım.

Şimdi oğlan(6) sabah 7’de bir açıyor trt çocuk kanalını, başka da bir şey açtırmıyor. Kendi de izlemiyor. Gün içinde 10 defa ben kapatıyorum o açıyor.  Gidip kanal değiştirip oturmaya kalksam hemen sabote ediyor. Ben de çok meraklı değilim tv’ye ama böyle olunca da iyice koptuk tvden. Çok enteresan bir halimiz var.. Velhasılı kelam. 15 senelik tv’yi eğer çok masraflıysa salın gitsin belki tvden temelli koparsınız siz de ☺️

Tamirci görünce senin tv de çok eskiymiş dedi direk yani umut yok mu dedim bakıcaz akşama haber veririm dedi ve akşamüzeri geldi kondansatörleri değiştirdim hayata tutundu yaşayacak dedi 150 TL verdik kucağıma aldım incitmeden bagaja koydum😊

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vestele garanti süresine göre kodlanmış zaman ayarlı bozulan alet derlerdi bir ara, doğrumuydu caba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Vestele garanti süresine göre kodlanmış zaman ayarlı bozulan alet derlerdi bir ara, doğrumuydu caba?

Bizde bombayı yeniden kurarız 😅

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Emre Şimşek yazdı:

şimdi oğlan(6) sabah 7’de bir açıyor trt çocuk kanalını, başka da bir şey açtırmıyor.

Bizde de benzer durum var. Oğlan (6 yaşında) Televizyonun başından kalkmıyordu. 

Çözüm olarak: televizyonu otel moduna aldım. ses seviyesini sınırladım. Menü şifreli, başka kanalları izlemesin diye favori kanal listesi yaptım, gerçi sadece Trt çocuk izliyor. Zaman kısıtlamasına uymadığı için televizyonun arkasına zaman saati (haftalık programlanan) taktım. 

Sonuç: televizyon belirlenen saatlerde 1 saat süre ile açılıyor. Kapandıktan sonra oyun ve diğer aktiviteler başlamış oluyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Emre Şimşek yazdı:

Keşke hiç almasaydım.

Tv nin güç tasarruf modu varsa açın. Ben ayarladım. 2 saat kanal değişmezse tv yi kapatıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...