İçeriğe Yönlendir

2005 Fiesta 1.4 TDCI Motor kısmında yağ var ve direksiyonu tam çevirdiğimde vurma sesi

Batuhan Çotur
Çözüme git Batuhan Çotur tarafından,

Recommended Posts

Batuhan Çotur

Herkese iyi forumlar aracın kaputunu açtığımda motor kapağının üstü ve etrafında yağ oluyor, çubuğu kontrol ediyorum eksilme yok, park ettikten sonra olduğu yerde alttan yağ damlatıyor ustaya götürdüm motoru yıkat temizlet öyle görürüz anca dedi ama motoru yıkamanın zararlı olduğunu bir çok kişiden de duydum, bir de direksiyonu tam tur sonuna kadar çevirdiğimde biraz geri atıyor ve alt taraftan bi vurma sesi geliyor ayrıca tümsekli bozuk yollarda da tıngır tıngır durmuyor ses tekerlekler yerinden çıkıp gidecekmiş gibi hissettiriyor insana bir de çoğunlukla aracın sağ ön tekerinden geliyor bu ses , araç 235.000km'de başına gelen durumu bilen yardımcı olursa çok sevinirim 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Direksiyonu tam tur çevirmede vuruntu varsa Aks'lardan yapar. Motorun beyin olan kısmını kapattırıp güzelce yıkatın sonrasında takip edin kaçak olan yer daha kolay kendini belli edecektir. Yağ kaçagı göz ardı edilmemeli. Motora bir zararı yok yıkamanın. Yıkattıktan sonra havada tutturun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Çotur
Onur Bulut yazdı:

Direksiyonu tam tur çevirmede vuruntu varsa Aks'lardan yapar. Motorun beyin olan kısmını kapattırıp güzelce yıkatın sonrasında takip edin kaçak olan yer daha kolay kendini belli edecektir. Yağ kaçagı göz ardı edilmemeli. Motora bir zararı yok yıkamanın. Yıkattıktan sonra havada tutturun.

Teşekkür ederim, bugün bi sanayiye uğrayıp baktıracağım 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Çözüm
Batuhan Çotur

Turbo degisti komple, eski turbonun kelebegi bozulmus oradan yag kaciriyormus. Direksiyondan gelen ses ise z rotlari degistikten sonra halloldu, cevaplayanlara tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...