İçeriğe Yönlendir

450.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Macit Aliyev

Recommended Posts

Macit Aliyev

Merhabalar.

200-250 bin otomatik HB araç bakıyorum. Eşim kullanacak. Bir kaç araba buldum fakat motoru şanzumanı nasıldır bilmiyorum.

Aday araçlar arasında Opel Corsa var. Genellikle 2008 ve üzeri baktım ki biraz yeni kasa olsun:

1) https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2009-corsa-otomatik-vites-127.000km-tramersiz-1044404122/detay/

2) https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sali-aksama-kadar-tek-fiyat-1041527966/detay/

Astralara da baktım fakat o konuda da bilgim yok :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-hatasiz-degisensiz-otomatik-bakimli-dusuk-km-sport-mod-1032482214/detay/

Pejo 208 baktık fakat fiyatları uçtu gitti.

İlk önce sormak istediğim Corsaların motoru şanzımanı problem çıkartır mı ? Kornik sıkıntısı var mıdır? Kronik güneş yanığı sorunu olduğunu biliyorum.

Önerilere açığım.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selim Bilgin

B segmenti fiyatları gereksiz yüksek, 2 sene önce benzer arayışa girip en son Golf almıştım, tabi fiyatlar çok değişti o günden bugüne.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tamer Topaç yazdı:

Bir önceki aracımız fiesta idi. Onu nedense beğenmiyor eşim. o yüzden C3,i20 olabilir.

Selim Bilgin yazdı:

B segmenti fiyatları gereksiz yüksek, 2 sene önce benzer arayışa girip en son Golf almıştım, tabi fiyatlar çok değişti o günden bugüne.

Fiyatlar yüksek ama pek de hızlı satılmıyor bu aralar. Golfün fiyatından şuan haberim yoktur, 2010 model üzeri herhalde 350 - 400 olmuştur.

Mert Gülkokan yazdı:

arkadaşım eskişehirde kullanıyor 1.2 yarı otomatik memnunlar

Eşide kullanıyor sorun yaşamadılar motor ve şanzıman olarak 

Eşim 1-2 km kullanacak günlük. Ev kreş ev. Eli yüzü düzgün gibi duruyor bunlar. 2008 den 2014e kadar aynı kasa.  O yüzden sormayım dedim.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ümit Türk yazdı:

Bütçenizde sorun olmasaydı İ30 vardı full paket otomatik dizel. 

Ne kadar düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ümit Türk yazdı:

Araç kuzenimin 405.000 TL istiyor. 

Bütçeyi aşıyor malesef. Hayırlı satışlar

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Tamer Topaç yazdı:

İ20 bakın, araştırın, deneyin.

Daha önce C180 almak isterken taa tekirdağa gittim ankaradan ama aracı görünce almayıp geri dönmüştüm. Neredeyse 1 günüm otobüste geçti. O yüzden ankarada bakıyorum sadece. Ankaradakı i20ler bütçeme göre değil, olanlar da işe yaramaz. 

Bir iki tane Honda Jazz buldum otomatik olanlarından

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-temiz.honda.jazz-1043668439/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bayan-ogretmenden-temiz-kullanilmis-jazz-1039247006/detay

Jazz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bence bayanlar için ideal. 

İlanlarda yarı otomatik yazıyo ama bunlar tam otomatik değil mi? ben mi yanlış biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Alptuğ Özcan yazdı:

Bence bayanlar için ideal. 

İlanlarda yarı otomatik yazıyo ama bunlar tam otomatik değil mi? ben mi yanlış biliyorum

evet bunlar CVT 7 ileri tam şanzıman

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Bir golf denk geldi. Fiyatta 220e bırakıyor. 5 parça değişen var. şase direkte birşey yok diyor. Değer mi sizce bu piyasa koşullarına göre?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-acil-fiyatta-indirim-olacak-1044732461/detay/

ilan yok satıldı herhalde? kaç modeldi? bu rakam çok iyi?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ilan yok satıldı herhalde? kaç modeldi? bu rakam çok iyi?

Abi bence de iyiydi söylediğine bakılırsa.

Araç 2004 Golf5 comfortline otomatik vites. 142000 kmde.

Fiyatta 215 e anlaştım sonra dedim gidelim ekspertize.Adam dedi eski sahibinden kalma ekspertiz var. Bi gönderdi ön şase uçları işlemli direkler boyalı ve lokal boyalı. Ö yüzden vazgeçtim.

Muhtemelen güncelleme yapıyordur.

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o rakama olur o kadar işlem, ayrıca şase terimi eski şase değil, onu piyasaya anlatması zor tabii, eski paneller de artık panel değil hepsi plastik oldu vs. bakımı pistonu şanzımanı önemli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağlar Bayur yazdı:

o rakama olur o kadar işlem, ayrıca şase terimi eski şase değil, onu piyasaya anlatması zor tabii, eski paneller de artık panel değil hepsi plastik oldu vs. bakımı pistonu şanzımanı önemli

Bazı ilanlarda sol direk boyalı veya lokal boyalı yazıyor. Direk neden boyanır? Düzeltme var diye mi anlamam lazım?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Macit Aliyev yazdı:

Bazı ilanlarda sol direk boyalı veya lokal boyalı yazıyor. Direk neden boyanır? Düzeltme var diye mi anlamam lazım?

kaportacıların meşhur sözüdür. Boya varsa vurukda vardır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Honda Jazzın yanı sıra Polo ve Golf da bakıyorum.

2004 -5 model polo ve golf6 arasındayım. Polo kmler 150000 bandında, golf de ise 220 ve üzeri. Ben golften yanayım ama kmleri sıkıtı çıkarır mı? Alırsam hangi motoru almamı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

direk hangisi? mesela ön cam daki direk ise üstüne saksı düşmüş olabilir, kapının kapandığı yan direk ise yandan tır geçmiş de olabilir

Lokal terimi çok ucu açık , kapının yarısını boyamışsın lokal derler, komple boyasa ne olur bouamasa ne olur, bizde boya mahçubiyeti vardı ama o zamanlar zengindiki, yavaş yavaş tükenirler umarım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Yakın zamanda gözümün önünde eksper raporuna, ''şanzıman yağı orjinal değildir'' diye yazıldıktan sonra, neyse gerisini söylemeye gerek yok.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Macit Aliyev yazdı:

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Honda Jazzın yanı sıra Polo ve Golf da bakıyorum.

2004 -5 model polo ve golf6 arasındayım. Polo kmler 150000 bandında, golf de ise 220 ve üzeri. Ben golften yanayım ama kmleri sıkıtı çıkarır mı? Alırsam hangi motoru almamı önerirsiniz?

200-250 bine temiz  Golf 5 bile zor bulunuyor. O paraya Golf 6 sorun çıkarabilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Ramazan Turan yazdı:

200-250 bine temiz  Golf 5 bile zor bulunuyor. O paraya Golf 6 sorun çıkarabilir.  

Pardon, Golf 5 yazmak istemiştim. Fakat kmleri yüksek 220-250000 km de. Bu gibi kmlerde problem olur mu golflerde?

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Macit Aliyev yazdı:

Pardon, Golf 5 yazmak istemiştim. Fakat kmleri yüksek 220-250000 km de. Bu gibi kmlerde problem olur mu golflerde?

Atmosferik olan motorlarda sıkıntı yok,  lpg de uyumlu ve sorun çıkarmıyor.  Fsi motorlar lpg uyumu biraz problemli,  benzinde binilmeyecek kadar çok yakıyor.  Tsi motor güzel ama o da çok tüketiyor.  Otomatik olanlar aisin tiptronik tam otomatik olarak geçiyor.  Bakım yaptırdığım usta,  Yağ değişimi öneriliyor,  yapılması ise küçük bir revizyon istiyor ama baş ağrıtacak kadar masraf olmuyor demişti.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...