İçeriğe Yönlendir

Astra J 1.6 A16XER LPG li Motor ile 100000 (Yüz Bin) Kilometre

Metin Akbal

Recommended Posts

İlkay Başaran
Koray Demir yazdı:

Taksiciler yıllık yapmış olsunlar km periyodu olan yani yaklaşık 100 bin km de değiştiriyor, filtre istasyon kalitesine göre temiz çıkabiliyor ancak şişme yapıp geçirgenliğini ve filtasyon özelliğini yitiriyor dolayısıyla enjektörlerin hayatta kalma şansı tamamen şansa kalıyor.

Brc bakım kılavuzunda 6 ay/10 bin km hangisi önce dolarsa şeklinde tavsiye ediyor mesela.

Çekişte tüketimde hiçbir sorunum yok. O sebeple bende dokunmadım. Tıkanmış ya da yakın olsa illa belli edecek kendini. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
İlkay Başaran yazdı:

Çekişte tüketimde hiçbir sorunum yok. O sebeple bende dokunmadım. Tıkanmış ya da yakın olsa illa belli edecek kendini. 

Tıkanma değil de şişip kenarlardan atıyor süzme yapmayabilir yani enjektörün teki 1000 TL kasko gibi düşünelim risk almaya değmeyebilir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İlkay Başaran yazdı:

Daha önce yazmıştım. Eski arabada 470 km uzun yol görürken 290 km ye kadar düşmüştü 1 depo ile gittiğim yol. Bana da  usta aksırma tiksirma yoksa devam et demişti 😊 Uzun yol bitince ilk isim LPG ciye gitmek oldu. Değişimden sonra direk 370 km ye çıktı menzil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Alıp kendin değişirsin, çok da güzel olur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mahmut Yıldız yazdı:

Alıp kendin değişirsin, çok da güzel olur.

Aynen ben öyle yapıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Gök yazdı:

moralini bozmiyimde bu konuyu açtın ya aksilikler üst üste gelir şimdi :D 

Aman ağzını hayra aç konuyu açma sebebim supaplar idi 😅

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Metin hocam Opel ile LPG yan yana gelince karamsarlık içine girsem de konunuz bu konuda bence çok iyi oldu. Bu değerlere göre yaptığı masraf bence hiç sorun değil. Tebrikler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...