İçeriğe Yönlendir

Garantili Araçta Far Ampulü Değişimi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ben de çok denedim. Led daha kötü :) 

@Serkan Gülderen bey'in konusuna bi daha bakının derim. Bence hep yanlış ürün denenmiş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Kutluay Selçuk yazdı:

bence ampülün garantiye girmesi lazım,sonuçta kullanıcının müdahelesi olmayan bir parça,lastik gibi değil.

benim kadjarın ön iki farının gündüz ledleri beyazdan hafif sarıya döndü diye renault mais e başvurmuştum,garantinin bitmesine rağmen 4 yaşında arabanın müşteri memnuniyeti kapsamında 2 farıda komple değiştirmişlerdi,işçilik falanda almadılar,sadece anket gelirse tam puan verin bize yeter dediler :))) tam puan verdim tabiki

Led demekki elektronik komponent oldugu icin boyle bakmislar.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çıkma çift buldum 200’e onu alacam :) 

Ne kadar süre dayanacağını düşünüyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Far ampulüne garanti belki led falan olursa olur. Halojen ampuller olsa olsa dükkan garantili olur.. Bu arada gülme komşuna gelir başına demiş atalarımız, istersen lastiklerden falan bahsedelim ceryanlı corollanın.. :)  :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çıkma çift buldum 200’e onu alacam :) 

ben de çok denedim. Led daha kötü :) 

1200tl ver lede. Ömürlük ve çok çok iyi olur ancak bu saatten sonra pek fark etmez muhtemelen. Halojen ampül projektör içinde çoktan is yapmış. 

Kutluay Selçuk yazdı:

bence ampülün garantiye girmesi lazım,sonuçta kullanıcının müdahelesi olmayan bir parça,lastik gibi değil.

benim kadjarın ön iki farının gündüz ledleri beyazdan hafif sarıya döndü diye renault mais e başvurmuştum,garantinin bitmesine rağmen 4 yaşında arabanın müşteri memnuniyeti kapsamında 2 farıda komple değiştirmişlerdi,işçilik falanda almadılar,sadece anket gelirse tam puan verin bize yeter dediler :))) tam puan verdim tabiki

Standart ampül 200 saat çalışma ömrüne sahip. Garanti verilmesi için farın çalışma saati olmalı ki öyle bir sistem yok araçlarda. Ayrıca lastik havası bile ampül ömründen çalıyor. 

Vag ve land rover'in sistemi güzel. Aydınlatma hattında gerilim sabit. Alternatör voltajı değişikliği nedeniyle ampülün ömründen çalmıyor. 12v55w ampül alternatör 14v ile 65w oluyor. Ömrün yarısı gitti zaten 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Vag ve land rover'in sistemi güzel. Aydınlatma hattında gerilim sabit. Alternatör voltajı değişikliği nedeniyle ampülün ömründen çalmıyor. 

Yani farlar acikken mars basmak ampule zarar vermezmi? Far anahtari auto konumundayken kontagi acinca farlari yakiyor arac. Her seferinde farlari kapat marsa bas farlari ac yapacaksak ne anlami kaldi autonun? Danke alte man.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdem Doğan yazdı:

Yani farlar acikken mars basmak ampule zarar vermezmi? Far anahtari auto konumundayken kontagi acinca farlari yakiyor arac. Her seferinde farlari kapat marsa bas farlari ac yapacaksak ne anlami kaldi autonun? Danke alte man.

Renault'da farlar motor çalışmadan çalışmıyor elle müdahele edilmedikçe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sani Gerşon yazdı:

Yeni versiyonlarda sanırım öyle. Eskilerde öyle değil. Ya da model ve paketine göre mi değişiyor bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ümit Türk yazdı:

Yeni versiyonlarda sanırım öyle. Eskilerde öyle değil. Ya da model ve paketine göre mi değişiyor bilmiyorum. 

2007 clio3'üm vardı, onda da dediğim gibiydi.

Tamamen ECU ile alakalı bu olay. Mesela Duster'da bu olay yoktu ve 2014 modeldi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

1200tl ver lede. Ömürlük ve çok çok iyi olur ancak bu saatten sonra pek fark etmez muhtemelen. Halojen ampül projektör içinde çoktan is yapmış. 

Standart ampül 200 saat çalışma ömrüne sahip. Garanti verilmesi için farın çalışma saati olmalı ki öyle bir sistem yok araçlarda. Ayrıca lastik havası bile ampül ömründen çalıyor. 

Vag ve land rover'in sistemi güzel. Aydınlatma hattında gerilim sabit. Alternatör voltajı değişikliği nedeniyle ampülün ömründen çalmıyor. 12v55w ampül alternatör 14v ile 65w oluyor. Ömrün yarısı gitti zaten 

alternatör olmadığını söylemiş miydim hatta marş motoru yok falan demiş olabilirim 😁😁

@Metin Uzunoğlu aldığım kişi bayinin satışta led ampul kitlediğini, halojenleri bagaja bıraktığını ve hiç kullanmadığını söyledi. Sıfır ampül yani

@Serkan Toker abi çok detaya girmesek, bi namımız var rezil olmayalım 😁

———-

200 liraya 2 adet aracın üstünden çıkan halojenleri aldım arkadaşlar. Philips. Satıcı arabayı sıfır alırken bayi led kitlemiş buna. Arabayı da satmış. Ampülleri evde unutmuş şimdi satıyordu. ikisini de deneyip aldım

bu arada ampülleri öğle arası hızlıca bayrampaşa’dan halkalı’ya gidip geldim trafik müsade ettikçe. Klima açık, 20 lira da yola gitti. Hava 34 derece yanıyor 

87113C69-B124-4F23-A32B-2053852B7D97.jpeg

00F70430-CDA4-447E-8938-17130AB2524E.jpeg

3C14F23B-0921-49C1-AE75-820437D1578D.jpeg

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada n11’de satılan philips’in teki 225 liraydı arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Sani Gerşon yazdı:

2007 clio3'üm vardı, onda da dediğim gibiydi.

Tamamen ECU ile alakalı bu olay. Mesela Duster'da bu olay yoktu ve 2014 modeldi.

2011 Logan açık kalıyordu. Anahtarı çıkarıp kapıyı kilitleyip gitsem farkedene kadar yanıyor ki Allahtan kapıyı açtığımda farlar açık diye uyarı veriyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

2014 Peugeot da aynı, Fransızlar ortak çalışmış belli ki. 500l anında yakardı farı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kitapçıkta ampül garanti dışındadır diyor. Ama akü arıza yapınca garantiden işlem yapıyorlar. Akü garanti dışıdır demiyor. 

ampül 800 lira bu arada

800 TL mi :(  Hybrid'den kazandığını oradan geri mi almak istiyorlar :( 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Doğan yazdı:

Tam tersine vw'de sorun olmuyor. Çıkış voltajı regüleli. Diğer markaları sie

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arif Aykın yazdı:

800 TL mi :(  Hybrid'den kazandığını oradan geri mi almak istiyorlar :( 

Aslında periyodik bakım piyasadan ucuz. Ama ampül için rakam yüksek gerçekten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Tam tersine vw'de sorun olmuyor. Çıkış voltajı regüleli. Diğer markaları sie

Ama mars basarken aydinlatma anlik zayifliyor. Bu voltaj düstügünü göstermez mi?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Hybrid böyle. Kontak açıktan arabayı çalıştırdım

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Doğan yazdı:

Ama mars basarken aydinlatma anlik zayifliyor. Bu voltaj düstügünü göstermez mi?

Voltaj düşsün bişey olmaz. Önemli olan marş sonrası ani yükselmeyi engellemek. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Voltaj düşsün bişey olmaz. Önemli olan marş sonrası ani yükselmeyi engellemek. 

Ha voltaj düserken sorun yok yükselmesi zarar veriyor yani? Tüm VW lerde aynı mı bu? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Erdem Doğan yazdı:

Ha voltaj düserken sorun yok yükselmesi zarar veriyor yani? Tüm VW lerde aynı mı bu? 

Regülasyon + ve - olarak yapan araç yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...