İçeriğe Yönlendir

Dalyan'da tatil hakkında?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Dalyan da, son yıllarda konaklamış olan birisi var ise, öneride bulunabilirlermi? 6 7 gece kadar kalabileceğimiz bir yer bakıyorum. Mutlaka çok temiz ve sakin bir yer olmalı, fiyat harici,gerisi önemsiz detaylar...

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Biz ailecek 2018-2019-2020 yıllarında konakladık. Şu anda Türkiye'de kalmayı düşünsem o bölgede yaşamayı tercih ederim (ki Eski Foça'da oturuyorum).

Bahsettiğiniz gibi sakin, İngiliz turistlerin yoğun olduğu bir bölge. Denize kıyısı yok, mükemmel İztuzu plajı sadece 10km uzaklıkta fakat 10dk değil yaklaşık 15-16dk uzaklıkta.

Belediyeye ait olan Günlüklü Restoran hem konum hem mekan hem yemek hem de fiyat olarak harikuladedir.

Sırası ile 160-200-250TL/gün kaldığım otel el değiştirdi. Odayı bu sene sorduğumda eski müşteri olduğum için 800TL dediler.

Selamlar, sevgiler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu mevsimde sıcak olmayan yer yok ama. ankara şu nda 36 derece. gece 30 dereceydi. klimasız...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

bu mevsimde sıcak olmayan yer yok ama. ankara şu nda 36 derece. gece 30 dereceydi. klimasız...

Oraların sıcağı başka oluyor :) Ankara'da nem azdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

isveç ile kanada yer değiştirdi, alış, yakında sivasa kar yağmaz o derece ters işler oluoyr

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ
Doğan Arşiray yazdı:

otelin adı nedir?

Acar Park Otel'di ama yeni yönetimi bilmiyorum. "Villa Özalp" tercih edilebilir, hem havuzu vs. de mevcut ve müstakil ev gibiydi odaları. Temmuz'da yer olsa oraya gidecektim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Neden Dalyan. Ören'e gel buralar çok güzel. :) yarın dönüyorum gerçi ama ben. 

Dalyan'da elin kolun bağlı, denize girmek mesele. 90 lı yılların tadı yok artık. 

Milas/Ören tavsiye ederim. Çok güzel yerdir. Her yıl gelirim buraya. Bu sefer kaldığım pansiyon da denize mesafeli olsa da çok güzeldi çok memnun kaldım.

IMG_20220824_190058.jpg

1661321292693-01.jpeg

1661280963324-01.jpeg

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Geçen sene Dalyan'da tatil yaptım.Kanal boyunda zakkum pansiyonda kaldım,f/p olarak iyi bir pansiyon.Çocuk sayısı birden fazla ise odalar yetersiz kalabilir.İztuzu plajı bana biraz bunaltıcı geldi.Sarıgerme plajını tercih ettik.Bir günümüzü de daha evvelden bildiğimiz ekincik koyunda geçirdik.Ekincik koyuna köyceğiz üzerinden orman manzarası ile gidebilirsiniz alternatif olarak ufak bir arabalı teknede vardı.Sistem ingiliz turistlere göre kurulmuş,yerli turistin pek değeri yok.Konaklama fiyatları uygun,yeme içme pahalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dalaman' da yaşıyorum, konaklama olarak Dalyan' da bildiğim bir yer yok ama dilerseniz farklı konularda (gidip görebileceğiniz yerler konusunda) tavsiyelerde bulunabilirim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kral mezarlarını zaten biliyorsunuzdur, onları geçrek direkt deniz kısmına gireyim ben.

İztuzu ve sarıgerme plajları bildiğin sırf kum, gidiyorsun gidiyorsun bir şey yok, çok zevksiz bize göre ama tertemiz, suyun içinden 20 metre öteyi görürsün, gidip denenebilir.

İztuzu plajında bir caretta hastanesi ve mini müzesi var, mutlaka görün, tedavi gören büyük carettalar olabiliyor bazen.

Carettaların biraz daha yoğun olduğu bölge olan iztuzunda beyaz tenli insanların kaplumbağaların daha çok dikkatini çektiği ve ısırdığı söyleniyor, çevremizde ısırılan arkadaşlarımız da var. :D  Bunun sebebinin, kaplumbağaların, teknelerden atılan tavuk eti vb beyaz etlerle beslenmesinden kaynaklı olduğu ileri sürülüyor, bilimsel araştırma var mı bilmiyorum ama bölge halkından da bu yönde çok şey dinlemişliğim var, eşim Gökbel' de öğretmenlik yapmıştı bir dönem.

İztuzu plajı yolu üzerinde devam ederken sola doğru "Kargıcak" tabelasını görürsünüz yolu biraz bozuktur ama denizi güzeldir: taşlık, temiz ve derin. Kargıcak ya da iztuzuna giderseniz eğer, dönüşte verici istasyonuna uğrayın. Çektiğim foto ve videoları bulamadım ama manzara muhteşemdir. Yanınıza içecek ve atıştırmalık alabilirsiniz.

İztuzu plajının iki ucundan da manzara harikadır. Bir ucu üst paragrafta bahsettiğim verici istasyonunun manzarası diğeri ise aşağıdaki paragrafta yer alan Çandır Teras manzarası. Buradan çektiğim videoyu buldum, link aşağıda ama canlısı daha muhteşemdir. Yanınıza içecek ve atıştırmalık alabilirsiniz. Çandır terasa giderken plaj tabelası da göreceksiniz, ben karadan gitmedim ama denizden gördüm, küçük ve sakin olacağını düşünüyorum.

https://ddei5-0-ctp.trendmicro.com:443/wis/clicktime/v1/query?url=https%3a%2f%2fyoutube.com%2fshorts%2fIY0f1NLX6nM%3ffeature%3dshare&umid=2406B6E6-E70B-4305-A204-51183E46B875&auth=e79bb7409967e26998d7adef95a2fe5d45eb8a24-1c5fe97b6fccc0b9951df3495bb177475ab4a00a

Sarıgerme' ye gidecek olursanız eğer, yol üzerinde sapabileceğiniz diğer bir yer ise "Aşı Koyu" dur. Demet AKBAĞ ve Yetkin DİKİNCİLER' in rol aldığı Nadide Hayat filminin son sahnesinin çekildiği yer. Biz çok severiz. Zipline var burada.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. @Emre Şimşek in de yazacakları vardır elbet :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

daha önce gittim ancak epey zaman önceydi. iztuzu plajı güzel bir yer.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Doğan Arşiray yazdı:

daha önce gittim ancak epey zaman önceydi. iztuzu plajı güzel bir yer.

en son gittiğimde duşlardan tuzlu su akıyordu....

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Onur Demir yazdı:

Neden Dalyan. Ören'e gel buralar çok güzel. :) yarın dönüyorum gerçi ama ben. 

Dalyan'da elin kolun bağlı, denize girmek mesele. 90 lı yılların tadı yok artık. 

Milas/Ören tavsiye ederim. Çok güzel yerdir. Her yıl gelirim buraya. Bu sefer kaldığım pansiyon da denize mesafeli olsa da çok güzeldi çok memnun kaldım.

Milas tarafında yazlık aile evi var zaten. bazı durumlardan ötürü oraya gitmek istenmiyor. dalyan dememin sebebi farklı bir yer olsun çocuklara. yoksa bana deniz tatili hep eziyet her açıdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Milas tarafında yazlık aile evi var zaten. bazı durumlardan ötürü oraya gitmek istenmiyor. dalyan dememin sebebi farklı bir yer olsun çocuklara. yoksa bana deniz tatili hep eziyet her açıdan.

O kadar bagajı doldur boşat.  
Çok hammaliye 😂

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

geçen dönüşte kocaman aloevera saksısı getirdik. bir kasa domates. şeftali. yer açılsın diye bazı değersiz şeyleri yarı yolda çöpe atmak zorunda kaldım. o derece dolydu araba.

neredeye 800 litre bagaj var. hanım üst daha bagaj lazım bize diyor. 3 bavul vardı ve yarısı hiç giyilmedi.

bu sefer piknik masası, 7 yaşında çocuklar için 4 yaş bebek arabası, bilimum araba cilası, 10 litrelik termos damacana ve 15 günlük yedek elbise yerine sadece 5 günlük don götüreceğim kendi adıma! iztuzu plajında, hergün aynı thsirt ve aynı donla girersem denize, belki bu isrardan kurtulurum. hemde tiktok fenomeni olurum beyaz tenli mühendisi kaplumbağa ısırdı diye.

tatilin iyisi kış tatili bence. o da evde geçirileni.

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Burayı tavsiye ederim. İşleticisi Feridun bey'e ismimi  selamımı söyleyin ,hatırlamasa özden' in vasıtasıyla deyin.

http://www.dalyanpansion.com/

Buranın ilginç bir anısı var  90 lı yıllarda  3 araba  o taraf da geziyoruz  gece  yarısı  Dalyana vardık. Pansiyon bakacağız. bir yola girdik  en son yol bitti. arabadan indim. Arkadaşlar yol bitti dedim. Zifiride karanlık.  Elinde fener olan biri  yaklaştı ,hayırdır dedi. Pansiyon bakıyoz deyince, benim var hemen burada , yeni bugün açtım, isterseniz bakın dedi. Gecenin o saatin de  naz edecek halimiz yok hiç birşey sormadan  etrafı bile görmeden direkt odalara çıkıp yattık. Sabah uyandık,  o ne, cennetten bir köşe. Bugün açmış ilk müşterileri de biz olduk. Daha sonra sahibi İsmet bey ile  samimi olunca çevremiz  ve biz  hep ona gittik. Halada gidiyoruz. Tabi şimdi o zamanlar çocuk olan oğlu Feridun  başında duruyor. Bir aile işletmesi.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Dalyandayim:biggrin:.

Aile dostlarimizin evinde tatil yapiyoruz. 

Nazar pansiyon var hemen sokagin basinda. Sordum bizimkilere iyidir dediler.

İztuzu plaj,ekincik koyu,sarsala koyu,sarigerme,kargicak koyu(yolu biraz kotu ama harika bir yer) bu yerlerin her birinde 1 gun gecirilir. Gocek cok yakin, bir gun oncesinden rezervasyon yaptirip yat turuna cikilabilir gunubirlik. Lila gemisi hurriyet kaptan tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Haşmet Güngör yazdı:

selamımı söyleyin ,hatırlamasa özden' in vasıtasıyla deyin.

hatırlamazsa dövelim?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sıcaktan bunaldığınız bir gün Beyobası köyünün ilerisinde Yuvarlakçay denilen yere gidin. Bir çok yer var ben Yeşil Vadi Restorana gidiyorum. Tandır yiyeceğiz diye kasmayın bol bol yoğurtlama söyleyin afiyetle yiyin..

Dalyanla ilgili malesef çok fazla sivrisinek anım var o nedenle pek sevmiyorum. Kayıkla karşıya geçip Kaunos’u gezin hatta yüksek bir tepesi var akşamüstü müze kapanmadan önce ya da sabah erken gitmeye bakın sıcaktan yanmayın. Ben de Kayserideyim Kırşehir ve Ankara’ya geçeceğim, yetişirsem ufak bi buluşma yaparız çay içeriz? @İsa Acar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
Çağlar Bayur yazdı:

hatırlamazsa dövelim?

Babası iyi bilirde o zaman ferudun emzikle dolaşıyordu :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...