İçeriğe Yönlendir

Antalya İçin Kalacak Yer Önerileriniz

Ersev Kaya

Recommended Posts

Ersev Kaya

Merhaba.

Bu sene için tatil planımız yoktu. Ama hanımın abisi Mersin'de apart kiraladı gitti tatile. Her şey ondan sonra başladı. Şimdi evde yoğun bir şekilde "biz de gidelim" baskısı var.

Velhasılkelam, Antalya tarafında yer bakıyorum  üç gündür. Önümüzdeki hafta diye tarih seçiyordum ama bir hafta sonra da olabilir, okulla açılmadan.

Tercih, sahil çakıl olmasın. 

4 gece 5 gün için 3-4 bin liraya kadar otel bakıyorum. 

Önerebileceğiniz otel - apart varsa sevinirim. Ya da en azından şuraya git, buraya gitme şeklinde de olur.

3 yetişkin ve 10 yaşında bir çocuk.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

İmkanınız var ise veya şart değil ise Antalya yerine Ege Bölgesini tercih edin derdim.

Haftasonu geldim Antalya'dan gerçekten nemden nefes alınmıyor neredeyse.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Emin Önal yazdı:

İmkanınız var ise veya şart değil ise Antalya yerine Ege Bölgesini tercih edin derdim.

Haftasonu geldim Antalya'dan gerçekten nemden nefes alınmıyor neredeyse.

Öneri için teşekkür ediyorum. 

Ege bölgesi otellerini de ekledim listeye. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ersev Kaya yazdı:

Ege bölgesi otellerini de ekledim listeye. 

Urla olursa "Umurla Otel" diye harika bir yer var. iki kez kaldık yine kalmayı planlıyoruz. Ama tabi urla sahil kenarında değil. Araba ile gezmeniz lazım.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ersev Kaya yazdı:

Merhaba.

Bu sene için tatil planımız yoktu. Ama hanımın abisi Mersin'de apart kiraladı gitti tatile. Her şey ondan sonra başladı. Şimdi evde yoğun bir şekilde "biz de gidelim" baskısı var.

Velhasılkelam, Antalya tarafında yer bakıyorum  üç gündür. Önümüzdeki hafta diye tarih seçiyordum ama bir hafta sonra da olabilir, okulla açılmadan.

Önerebileceğiniz otel - apart varsa sevinirim. Ya da en azından şuraya git, buraya gitme şeklinde de olur.

Ankara için en mantıklı seçim Bartın, İnkumu, Çakraz, Amasra , filyos tarafı olur bence. Hemyol daha kısa hem de güneye göre iklimi ve fiyatları daha iyi.

eksi yönü ise öyle süperlüks işletmeler yok.

Mesela Amasra da Northdoor veya ışıkaltın otel iyi tercih olabilir, hafta için ve bayram seyran değilse iyi fiyat verebilirler.  onun dışında inkumu terrace de fena değil. Ancak antalya otelleri gibi beklemeyin. Buraların en güzel yanı yakın noktalarda çok fazla gezecek yer olması. Mesela güzelcehisar plajında yüzebilirsiniz. Balık merakınız varsa istavrit de tutulabilir, limandan küçük bir tekne kiralayıp açıkta da avlanabilirsiniz. Amasra tarafında çok fazla günlük kiralık daire var,kaleiçi tarafında deniz manzaralı bulabilirsiniz. Okulların açıldığı 5 eylül haftası veya sonrası fiyatlar daha makul olur.

guzelcehisar-1-500x375.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersev Kaya yazdı:

7000 lira fiyat verdi.

O da, oda kahvaltı için.

4 gun ve tek bir odami bu? Bence bir tuhaflik var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ege bölgesi nedense daha pahalı :(

hep öyledir, ulaşımı kolay mevsimi iyi, nem az (antalyaya göre)

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Ersev Kaya yazdı:

Merhaba.

Finike daha sakin oluyor, orada devlet kurumlarının bile tesisleri var. Bizde yer bulamayınca Kayınpederi Finike'ye gönderdik çok memnun kaldılar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Doğan Arşiray yazdı:

4 gun ve tek bir odami bu? Bence bir tuhaflik var.

Evet.

Erhan Doruk yazdı:

Ankara için en mantıklı seçim Bartın, İnkumu, Çakraz, Amasra , filyos tarafı olur bence. Hemyol daha kısa hem de güneye göre iklimi ve fiyatları daha iyi.

eksi yönü ise öyle süperlüks işletmeler yok.

Mesela Amasra da Northdoor veya ışıkaltın otel iyi tercih olabilir, hafta için ve bayram seyran değilse iyi fiyat verebilirler.  onun dışında inkumu terrace de fena değil. Ancak antalya otelleri gibi beklemeyin. Buraların en güzel yanı yakın noktalarda çok fazla gezecek yer olması. Mesela güzelcehisar plajında yüzebilirsiniz. Balık merakınız varsa istavrit de tutulabilir, limandan küçük bir tekne kiralayıp açıkta da avlanabilirsiniz. Amasra tarafında çok fazla günlük kiralık daire var,kaleiçi tarafında deniz manzaralı bulabilirsiniz. Okulların açıldığı 5 eylül haftası veya sonrası fiyatlar daha makul olur.

guzelcehisar-1-500x375.jpg

Aslında önce Amasra diye başladık araştırmalara.

Sonra deniz olsun, kum olsun, denizde su olsun o olsun bu olsun derken yön güneye döndü.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ersev Kaya yazdı:

Merhaba.

Aslında Adrasan Çıralı falan diyecektim de (ben daha çok büyük çakıl severim) kum plaj olunca aklıma Side geliyor. Bu apartta kalmıştım plaja yürüme mesafesinde, iyidir.
Çevresinde alternatifleri de mevcut. Sıcaktan kavrulacaksınız yalnız onu göze alın.
Kaya Apart Hotel Side
https://goo.gl/maps/jnW8Uwjvp4tWPezP6

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı

instagram a "ölüdeniz aydede camping" yazın, 1 eylülden itibaren 4 kişilik, içi yataklı çadırlar sadece 400 TL :flowers:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit
(düzenlendi)

Adrasan olur bence size plaj kum ve dalga yok bu bölgede apart çok bu seneki fiyatları günlük 500-1000 TL aralığında denize mesafesine vs göre değişiyor tavsiye ederim.

tarihinde Eren Babayiiğit tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...