İçeriğe Yönlendir

Ford Ka Kronik Sorunları

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Bekir Çelik

Araba konusunda iyi olan bir arkadaşımla konuştum, kendi KA'sı vardı 10 yıl önce hemen hemen. Konya sanayisi meşhurdur, orda bile buji kablosunu bulamadım epey aradım o zaman falan dedi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir Çelik yazdı:

Konya sanayisi meşhurdur, orda bile buji kablosunu bulamadım epey aradım o

zaman değişti,

https://www.n11.com/urun/ka-buji-kablo-takimi-tirnakli-tip-1996-1999-29416938?magaza=otomirza&gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQiAiJSeBhCCARIsAHnAzT9jucXQnBkFzYQjmBT3f0OTpOIHX3rcCciYHGz8KMcbPrCBAf0vIrIaAo5VEALw_wcB

en basit yerden geldi soru

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bekir Çelik yazdı:

Araba konusunda iyi olan bir arkadaşımla konuştum, kendi KA'sı vardı 10 yıl önce hemen hemen. Konya sanayisi meşhurdur, orda bile buji kablosunu bulamadım epey aradım o zaman falan dedi.

Bulmayı becerememiş :)

20 yaşında bir araç alınacak. Uno da olsa, KA da olsa, illa ki sorunları olacak. Sorunların çözümü de basit. Ford'tan anlayan bir usta olsun, yeter.

El becerisi varsa bir çok şeyi kendiniz de yapabilirsiniz. 

https://www.youtube.com/@FORDKATUTKUSU

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Çakmak 19

Ford Ka adamdır diğer alternatifleri sadece laf kalabalığı. Minyon olsun keyif dolsun istenirse Ford Ka. 1.5 sene bindim. Profil resmimde ki araç kendisi. Ameliyat için satmak zorunda kalmıştım. Sattığım abiyi aradım satmıyorum kardeşim kullanıyorum demişti. Neyse 1.5 senede bu araçta maceralarım şöyle oldu.

(2019 yılında aldım 1999 model Ford Ka idi klima yoktu)

1. Aldıktan hemen o hafta alt üst ahtapot hortumlarını komple sıfır değiştirdim.

2. Direksiyon kutusunu sıfır yeniledim (keçeden yağ akıyordu kronik bu araçta. Benden sonraki sahibi geçenlerde yine akıntı yapmaya başlamış almak istediğimde söylemişti)

3. Termostatı değiştirdim.

4. Bakımlarını yaptırdım. Stop ediyordu rölanti ayarı yaptı Osman usta sübab ayarı felan.

Haricinde Allah belasını versin demedim böyle öz evladım gibi severdim hala da içimde sevgisi. 

Sonra geçtiğimiz sene Corsa aldım benzer Allah belasını versin diye bir o arabaya birde BMW 5 e dedim sanayiden sanayiye bindim ikisinede 

Ford Ka sürecimde @Çağlar Bayur @Sani Gerşonbana çok yardımcı oldu ağabeylerim. Her aklımda soruda buraya döndüm sıkılmadan cevapladılar. Allah onlardan razı olsun🙏

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

KA bir arabadan öte birşeydir, ben çok severim zaten araba dedğişin önce tek kapı olacak gerisi teferruat

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...