İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Kapı Kilidi Sorunu

Ergun Mutlu

Recommended Posts

Ergun Mutlu

İyi günler

Mondeo 2001 model 

Ön sağa kapı kilidi çalışmıyor du elle kilitliyordum şuan çocuk kilidine geçmiş durumda kapı hiç açılmıyor

Bi yöntemi varmı açmak için.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

2001 yilina ait mondeo broşürüm vardi. Orada  hırsızliga karsi ozel bir sistemden bahsediyordu. Kilitlerin disaridan acilmaya karsi özel olarak korunduğu falan. Bence otomobil kilit işi ile uğrasan bir ustaya giderek sorunu nokta atışı şeklinde çözmeniz mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2001 de çift kilit özelliği var olmalı.  
Muhtemelen çift kilitte kaldı.  
Çift kilitte ne içerden ne dışardan açılmaz. 
Çocuk kilidi o modellerde manueldir ve sadece arka kapılardadır.  O da sadece içerden açılmayı engeller.  

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu
(düzenlendi)

Evet çift kilit var şuan hiç açmıyor herhangi bir ses yok arka kapı olsa sıkıntı olmaz ön sağa kapı. bulunduğum bölgede anlayan usta yok. Baya zorladım ama açmıyor.

Aküyü söktüm bekledim fark eden bisey yok.

tarihinde Ergun Mutlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Karadağ
(düzenlendi)

bir dene  büyük ihtimal kilit mekanizmasını değiştireceksin,yada  işten anlayan birisi motor ve swich lerin bulundugu mekanimazmayı acacak motormu,swich lermi anlayacak.

tarihinde Orhan Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Teşekkürler anladım ben bu videodakini yaptım herhangi bişey olmadı. Bendeki sıkıntı kapı açılmıyor kaldı kilitli..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzer olay yaşayanlar oluyor.  
Kapıyı nasıl açıyorlar merak ediyorum. 
Benim aklıma bir şey gelmiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzer olay yaşayanlar oluyor.  
Kapıyı nasıl açıyorlar merak ediyorum. 
Benim aklıma bir şey gelmiyor 

kilitçiler açıyor,ama  ben de nasıl açarlar merak içindeyim , düşün çorbayı getirmeden parayı alan garson gibi her mesleğin bir erbabı var

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kilitçiler açıyor,ama  ben de nasıl açarlar merak içindeyim , düşün çorbayı getirmeden parayı alan garson gibi her mesleğin bir erbabı var

Acıkmadan öde ki.  
Acıktığında paran var mı yok mu diye kimse sormasın. Sen de bir gün acıkır mıyım diye para ayırmaya uğraşma. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Acıkmadan öde ki.  
Acıktığında paran var mı yok mu diye kimse sormasın. Sen de bir gün acıkır mıyım diye para ayırmaya uğraşma. 

acenta eğitimlerinden ben de bir doz istiyorum acaip başarılı firma

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

acenta eğitimlerinden ben de bir doz istiyorum acaip başarılı firma

Ben eğitime 2000 yılında katılmıştım, O zaman Allianz Tower bile yoktu :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

, O zaman

hiltonda bayi toplantısı yılları, zengindik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

hiltonda bayi toplantısı yılları, zengindik

Çok güzel günlerdi.. Şimdi her şey sanallaştı.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ergun Mutlu

İyi günler 

Edirne de ford kilit ustası tavsiye edecek varmı.

Araç alarm cihazı takan var gösterdim ancak icten veya distan kirarak açmak zorundayız dedi yani keserek büyük ihtimalle. Başkada usta yok anlayan kilitten. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Koltuğu geriye çekip pandizotu dökmeyi deneyin ordan müdahele ettmeye çalışın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ergun Mutlu yazdı:

Ön sağa kapı kilidi çalışmıyor du elle kilitliyordum şuan çocuk kilidine geçmiş durumda kapı hiç açılmıyor

öncelikle şnu açalım, çift kilite geçmez, elle kapatılıp açılan bir kilit, sizin merkezi kilit çalışmıyordu içerden kitliyordunuz,açıyordunuz, belli ki bir arıza zaten vardı, şu an iç kilit kolu hiç mi oyanmıyor yoksa boşta mı oynuyor? dış kol çekilebiliyor mu o da mı sıkışmış gibi sabit?

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu
(düzenlendi)

1 senedir çalışmıyordu ön kapi kilidi ben elle açıp kapatıyor dum.

Şoför kapisindan kilitleyince 4lu çalışmıyor uzun zamandir anahtar dan kilitliyo 3 kapıyı.

ön kapı çift kilitli olarak kaldı içten ve dıştan açılmıyor kolları normal çalışıyor.

Birde bagaj içteki ve bagaj kapağının düğmesi de çalışmıyor kontrol ettim bi kopukluk yok her ikisindede.

anahtar dan sorunsuz açıyor. 

Bu duruma hareket edince otomatik kilitleme sistemi programladim ve bu duruma geldi. acaba merkezinde mi sorun tabi neresinde ve hangi parça bilmiyorum...

tarihinde Ergun Mutlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ergun Mutlu yazdı:

bagaj içteki ve bagaj kapağının düğmesi de çalışmıyor

onu bagaj kapağına giren tesisatta kopukluk varsa  yapıyor

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu
Çağlar Bayur yazdı:

onu bagaj kapağına giren tesisatta kopukluk varsa  yapıyor

Yok abi kopukluk yok inceledim baya birde bu cam ısıtma düğmesine basılı tutarak kontak açınca kontrol menüsü açıyor ve düğmelere basınca sinyal sesi veriyor ve iki bagaj düğmesinden sinyal sesi veriyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

düğme tetikler de bagaj motoruna elektrik nasıl gidecek teisatta kırık varsa?

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Kısmetse edirnede sanayiye gidecem bana en yakin orası..

Orda vardir inşallah.

Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kenan Şişko

Benim de sorunum kumandadan bir kere basınca 3 kapı kitleniyor bir kere daha hızlıca basınca şoför kapısı kitleniyor.  aynı zamanda bagaj içerden ve arka kapaktan acılmıyor. sadece kumandadan acılıyor. 

bazen düzeliyordu. şimdi hiç düzelmiyor bu şekilde kaldı

Yorum bağlantısı
Ergun Mutlu

Aynen benim araçta böyle başladı sorun sonra bu duruma geldi şuan ön yolcu kapısı hiç açılmıyor çift kilitli kaldı.

Senin sorunu anahtar dan açma ve kapama düğmesine basılı tut ve dörtlü sinyal yanacak. Önce şoför kapısı sonra tümü açılacak iptal etmek için bir daha basılı tut eski haline gelecek bagajı bende çözemedim tesisatta sorun yok beyinden olma ihtimali yüksek. Şoför kapisindan elle kilitleyince tüm kapılar kilitliyor mu..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...