İçeriğe Yönlendir

Okul İçin Bilgisayar İhtiyacı

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Miniğimiz okula başlıyor. Öğretmeni okula yeni gelmiş. Bugün toplantı yaptı. Çok istekli çok hevesli bir insan maaşallah. Sınıfına bir şeyler yapmak istiyor. Hevesinin daha ilk günden kırılmasını istemiyorum. Dolap, perdeler, kapı giydirmesi, süslemeler, bilgisayar ve renkli yazıcı bunların başlıcaları. Devlet okulu olunca tabi bu masraflar velilerin eline bakıyor.

Şöyle elimizde sağda solda atıl durumda olan bilgisayar, yazıcı var ise okul adına talibim.

Bilgisayar diz üstü ya da masaüstü olabilir dedi öğretmen. Duruma göre gelen bilgisayara ram ve ssd takıp teslim etmeyi düşünüyorum..

İnşallah elimizde öyle bir bilgisayar vardır. ☺️

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

El birliği ile çözülür bence, ne bilgisayarlar bulup ulaştırdı bu forum, yine yaparız.  

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

thinkpad edge e14-40 mk1  istermisiniz? parlak ve nefis bir ekranı var.

arızalandığı için, yeni bir anakart ile sıfırlandı. yan sanayi pil de yeni.  AMD işlemcili, 120gb sıfır ssd, 4 gb ram var. klavyesini aliexpress den alıp tamamladım. ekran kartı harici tip. dvd yazıcı sı da var. adaptörü orijinal. üst plastik kapağında menteşenin orada 1cm lik çatlak oluşmuş, ancak belirgin birşey değil. tüm usb ler faal.

kargo dahil, çanta dahil, mouse dahil, 2500 tl ye verebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Doğan Bey çok masrafımız olacak. Mümkünse ücretsiz bir bilgisayar ayarlamak istiyorum. Teşekkür ederim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Cem abim, adamın hası, yine yaptı yapacağını. Bize lazer yazıcı gönderecek.

Bilgisayar arayışı halen devam ediyor. Ben sanıyordum ki bize de bulunur başka ihtiyaç sahibi okullar da bu başlık altında bilgisayar bulur ama nasip bakalım 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Muhammet Ergün yazdı:

Sınıfta akıllı tahta yok mu acaba.

Var ama?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Herkese abaküs aldırsın ve makarna çubukları ve fasulye saydırsın. Öğretmenler bilgisayar projektör derken çocuklar 4 işlemi yapamaz halde sayıları gözünün önüne getiremeyecek halde mezun oluyorlar. Bi kenara çekin konuşun bence teknoloji değil öğretmenlik önde olmalı.

Kalem tutmayı öğretiyorlar ingilterede 1 ay.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

Herkese abaküs aldırsın ve makarna çubukları ve fasulye saydırsın. Öğretmenler bilgisayar projektör derken çocuklar 4 işlemi yapamaz halde sayıları gözünün önüne getiremeyecek halde mezun oluyorlar. Bi kenara çekin konuşun bence teknoloji değil öğretmenlik önde olmalı.

Kalem tutmayı öğretiyorlar ingilterede 1 ay.

Öğretmenin bilgisayar ve yazıcı isteme amacı anında çıktı alıp çocuklara zaman kaybetmeden bir şeyler yaptırabilmek.. Anlattığı şekilde kullanılacaksa bana gayet makul geldi..

Siz benim yerimde olsanız belki çekip istediğiniz öğretmenle saatlerce konuşabilirsiniz hiç de yadırganmaz ama benim çekip hiç bir şey bilmeden konuşmam çok abes olur 😬

Abaküsü henüz istemediler ama fasulye vesaire istenmiş.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Emre Merak etme Tahmin ettiginden daha iyiler.. Aklına bile gelmeyecek yöntemler deneyecekler.. Eski yeni tarz.. 

Sana tavsiyem 2 ay zulum cekmeye hazırlıklı ol.. Bıkma.. Delikanlıyı boğma ama.. Okuma yazma biliyormu? Bilmiyorsa sınıfla ilerlemesi acısından daha iyi olacaktır.. Rahat ol arkana yaslan. sadece takip ve destek ol yeter..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Alpay Sumer yazdı:

Emre Merak etme Tahmin ettiginden daha iyiler.. Aklına bile gelmeyecek yöntemler deneyecekler.. Eski yeni tarz.. 

Sana tavsiyem 2 ay zulum cekmeye hazırlıklı ol.. Bıkma.. Delikanlıyı boğma ama.. Okuma yazma biliyormu? Bilmiyorsa sınıfla ilerlemesi acısından daha iyi olacaktır.. Rahat ol arkana yaslan. sadece takip ve destek ol yeter..

Abi teşekkür ederim içime su serptin. Çocuk okuma yazma bilmiyor. Zamanı geldiğinde öğreneceğini kendisi dahi söylüyor şu an o kadar hazırız yani:)

İyi bir öğretmene benziyor öğretmeni. Bizim de güvenmekten başka şansımız yok zaten.

Çocuğumu annesinin özel okul isteğine rağmen devlet okuluna gönderip sadece gerektiği yerde özel hoca ile takviye etmeyi planlıyorum. Şu an anaokulundayken başlamış olduğu robotik kodlama kursuna gidiyor. Oradaki öğretmeni de çok bilinçli bir insan. Tüm bunları yaparken çocuğun iştahını hevesini kaçırmamak için hiç sıkmayı düşünmüyorum açıkçası. İlk okuldan özel okula gitmesini istemememin sebebi de bu. Okul bir şekilde biter. Asıl amaç bu çocukların hayata güzel hazırlanması. Ve bu sadece okul eğitiminden ibaret değil.
Neyse biraz içimi döktüm sayende:)

İnşallah bilinçli anne babalar sayesinde çok iyi bir nesil gelecek..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Emre Şimşek yazdı:

Şu an anaokulundayken başlamış olduğu robotik kodlama kursuna gidiyor.

Bunu ben de istiyorum bakalım önümüzdeki yıllarda.

İnşallah gönderebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öğretmenlerin "çapulcu" olmadığı, her miniğe tam destek verdiği bir ülkeye inşallah diyelim.

• Beğen 15
  • Teşekkür 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
(düzenlendi)

ben öğretmenim  eşimde öğretmen .

müdür sağa sola boş işlere para çar çur edeceğine okula bilgisayar alsın . kantin ihalesinin parası nereye gidiyor ?  toplanan bağışlar nereye gidiyor ?

isteklere bakar mısınız ? ne kadar gereksiz ,aptal şeyler . çocuklara  saymayı okumayı kapı giydirmesi mi öğretecek ? akıllı tahta da matematik öğrenim yazılımı alacağız falan deseler acımam para veririm ama şu listeyi benim çocuğumun öğretmeni istese cimerden basar şikayeti geçerim ,beş kuruş da vermem . parayı yiyorlar sonra okulda perde yok. milli eğitimden 100 defa yazı geldi veliden bişey istemeyin diye .

tarihinde Rüzgar Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Rüzgar Atay yazdı:

milli eğitimden 100 defa yazı geldi veliden bişey istemeyin diye .

İsteyen boşuna istemiyor bence. Yönetimin bir eksik yaptığı yada yapmadığı bir iş var ki talep edebiliyor. Ha suistimal ediyorsa er yada geç çıkar o meydana.  O zaman MEB tüm okullara ne eksiği varsa gönderecek. Yanlış düşünüyorsam söyleyin. Belki bilmediğim birşey vardır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Rüzgar Atay yazdı:

ben öğretmenim  eşimde öğretmen .

müdür sağa sola boş işlere para çar çur edeceğine okula bilgisayar alsın . kantin ihalesinin parası nereye gidiyor ?  toplanan bağışlar nereye gidiyor ?

isteklere bakar mısınız ? ne kadar gereksiz ,aptal şeyler . çocuklara  saymayı okumayı kapı giydirmesi mi öğretecek ? akıllı tahta da matematik öğrenim yazılımı alacağız falan deseler acımam para veririm ama şu listeyi benim çocuğumun öğretmeni istese cimerden basar şikayeti geçerim ,beş kuruş da vermem . parayı yiyorlar sonra okulda perde yok. milli eğitimden 100 defa yazı geldi veliden bişey istemeyin diye .

bu kadar da değil. Yeterli para gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Evren Erakçora yazdı:

Neredeyse hiç para gelmiyor. Kim neyi yiyecek?

Algıyı görüyorsunuz.. Ancak bu algıyı yaratan bazı yöneticiler de yok değil. Giderleri sıra ile yaptırmayabiliyorlar. Gereksiz şeylere para dökebiliyorlar. Bizim hiçbir sınıfımızda akıllı tahta yok üniversitede. gayet de güzel eğitim yapıyoruz. Tahtanın nesi çıktı? Ne öğreteceksiniz NASA Uzay hesaplaması mı? Projektörden ne anlatılamıyor?

Teknoloji bağımlısı olmuş herkes. Sınıfta dolaş biraz konuş, çocuklarla sohbet et.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Sınıfta dolaş biraz konuş, çocuklarla sohbet et.

En sevdiğim eğitim modeli. Adam adama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Meşhur MIT profesörü, tabletin bulucusu Alan Kay, ilkokulda tarih dersinde kitap arasında başka bişeye bakıyormuş elektronik gibi. Öğretmen (tarih) gelmiş kızmak yerine bize onu anlatsana demiş bütün dersi ona ayırmış. Bir konuşmasında anlatmıştı o sayede bu alanda kendini çok güçlü hissetmiş ve çalışmaya devam etmiş.  (alanları karıştırıyor olabilirim tarih değil coğrafya olabilir vs)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

düzeltme:  (dil dersiymiş). İngilizce bilenler dinlerse iyi olabilir. Çok da güzel konuşur.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Algıyı görüyorsunuz.. Ancak bu algıyı yaratan bazı yöneticiler de yok değil. Giderleri sıra ile yaptırmayabiliyorlar. Gereksiz şeylere para dökebiliyorlar. Bizim hiçbir sınıfımızda akıllı tahta yok üniversitede. gayet de güzel eğitim yapıyoruz. Tahtanın nesi çıktı? Ne öğreteceksiniz NASA Uzay hesaplaması mı? Projektörden ne anlatılamıyor?

Teknoloji bağımlısı olmuş herkes. Sınıfta dolaş biraz konuş, çocuklarla sohbet et.

Uzaktan eğitim döneminde hesap derslerini birçok öğrenci anlamadı yüz yüze eğitimde tahtada çözerken daha iyi anladılar. 

Öğrencilerin kendi ifadeleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...