İçeriğe Yönlendir

Okul İçin Bilgisayar İhtiyacı

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek
Rüzgar Atay yazdı:

ben öğretmenim  eşimde öğretmen .

müdür sağa sola boş işlere para çar çur edeceğine okula bilgisayar alsın . kantin ihalesinin parası nereye gidiyor ?  toplanan bağışlar nereye gidiyor ?

isteklere bakar mısınız ? ne kadar gereksiz ,aptal şeyler . çocuklara  saymayı okumayı kapı giydirmesi mi öğretecek ? akıllı tahta da matematik öğrenim yazılımı alacağız falan deseler acımam para veririm ama şu listeyi benim çocuğumun öğretmeni istese cimerden basar şikayeti geçerim ,beş kuruş da vermem . parayı yiyorlar sonra okulda perde yok. milli eğitimden 100 defa yazı geldi veliden bişey istemeyin diye .

Siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız.

Ayrıca bilip bilmeden öğretmeni suçlamışsınız, kullandığınız bazı kelimeler de hoş olmamış. Benim babam da öğretmen.

Bacanağım da öğretmen. İkisi de idarecilik yaptı. Her şeyin her okul için aynı olmadığını bilirim. İlla yiyecekler diye bir durum yok. Fakat burada konu farklı. 1. sınıf öğrencilerini okula ısındırmak, orayı sevdirmek.. 

Eleştiriyi anlarım da, lütfen üslubumuza dikkat edelim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İstanbul’da bir devlet okulunda dil öğretmeni arkadaşım var, ilk okullara eğitim veriyor. Dinleme kısmı için yanında kendi bilgisayarını taşıyor, tesadüfen denk geldim birgün , bilgisayarını evde unutmuş. Birkaç arkadaş organize olup dil sınıfı için bilgisayar almıştık. Gereklidir muhakkak istendiğine göre. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Tahta da lazım, elektronik tahta/pc de lazım. Eğitimde farklı öğrenciler farklı modellerle çekilebiliyor derse. Tabi burada iş öğretmende bitiyor.

Bana matematiği sevdiren de tarihten nefret ettiren de öğretmen oldu. Önemli olan öğretmenin içindeki aşk, gerisi yardımcı.

Okullara bütçe ne yazık ki yetişemiyor. Çok öğrencimiz ve nüfusa göre az bütçemiz var. Isınma ve elektrik, su ihtiyaçları bile oldukça fazla tutuyor toplamda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

bu kadar da değil. Yeterli para gelmiyor. 

tastamam bu kadar hatta başımız belaya girmesin diye yazmadığım çok şey var .  herkes halinden memnunsa ben dünden memnun olurum.

Ümit Türk yazdı:

İsteyen boşuna istemiyor bence. Yönetimin bir eksik yaptığı yada yapmadığı bir iş var ki talep edebiliyor. Ha suistimal ediyorsa er yada geç çıkar o meydana.  O zaman MEB tüm okullara ne eksiği varsa gönderecek. Yanlış düşünüyorsam söyleyin. Belki bilmediğim birşey vardır. 

isteyen boşuna istiyor . nasılsa kendi parası değil tabi. akıllı tahtalar gayet yeterlidir. çok isteniyorsa coğrafyadan tarihten kimyadan fizikten simülasyon yazılımları alınır çok da faydalı olur . ama kimsenin derdi o değil. gördüğüm kadarıyla veliler de memnun . buyursunlar yapsınlar benim cebimden bişey çıkmıyor.

tarihinde Rüzgar Atay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Önceki gün telefonda kargoyu alıcı ödemeli göndermesi için anlaşmıştık ama Cem Abim kıyamamış onu da ödemiş ☺️
Destek olan olmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Cem abime yemek ısmarlayacağım herkes duysun 🙂

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Öğretmen öğretmeni cimer e şikayet edecek. Enteresan.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Rüzgar Atay yazdı:

tastamam bu kadar hatta başımız belaya girmesin diye yazmadığım çok şey var .  herkes halinden memnunsa ben dünden memnun olurum.

isteyen boşuna istiyor . nasılsa kendi parası değil tabi. akıllı tahtalar gayet yeterlidir. çok isteniyorsa coğrafyadan tarihten kimyadan fizikten simülasyon yazılımları alınır çok da faydalı olur . ama kimsenin derdi o değil. gördüğüm kadarıyla veliler de memnun . buyursunlar yapsınlar benim cebimden bişey çıkmıyor.

Sizin bu agresifliğiniz bir arkadaşı andırdı bana. İki kere ban yedi. Sen misin o  :D 

• Mutlu 7
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

Sani Bey’in patronu da bu tip hayr işlerinde kargoyu kendi firmasının karşılamasını istiyormuş. Ssd hariç cebimden hiç para çıkmadan bir bilgisayar (ekran klavye dahil) bir de yazıcı temin eden @Cem Işıkve @Sani Gerşon abilerime ayrıca bize böyle bir kardeşlik ortamı sunan forumumuz için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 🥹

Yalnız yazıcının sürücüsünü bir türlü kuramadım. Ricoh sp 212w olması lazım. Kendi sitesinden indiriyorum kuruyorum bişey değişmiyor. Yazıcılarda bir ara görünüyordu ama varsayılan yapılamıyordu. Belge çıkartırken bakıyorum listede yok. Neyi eksik yapıyorum acaba. Bilgisayardaki zamanım da kısıtlı oluyor ders araları falan bakıyorum ama şimdiye kadar beceremedim 🤷

18FD12CC-3EB9-4C7F-8F77-0B2ADE80952A.jpeg

• Beğen 7
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben win 10 kurulu pc ile tak çalıştır şeklinde kullandım o yazıcıyı, apple bilgisayara tanıtmada sıkıntı yaşamıştım sadece. Sani bi ara bağlanır çözer o işi . :)

güle güle kullansınlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Çocuk 1 e başladı , öğretmen bilgisayar,  yazıcı istedi, sınıf boyansın dedi , perdeler kötü , dolap lazım , 3 tane sıra lazım dedi. Toplamda 28 bin tl harcadık tüm velilerle birlikte.

Devlet , Ülkenin geleceğini yeni nesillerde görmediği için yatırımı başka yerlere yapıyor. 

Emre Şimşek yazdı:

Sani Bey’in patronu da bu tip hayr işlerinde kargoyu kendi firmasının karşılamasını istiyormuş. Ssd hariç cebimden hiç para çıkmadan bir bilgisayar (ekran klavye dahil) bir de yazıcı temin eden @Cem Işıkve @Sani Gerşon abilerime ayrıca bize böyle bir kardeşlik ortamı sunan forumumuz için emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 🥹

Yalnız yazıcının sürücüsünü bir türlü kuramadım. Ricoh sp 212w olması lazım. Kendi sitesinden indiriyorum kuruyorum bişey değişmiyor. Yazıcılarda bir ara görünüyordu ama varsayılan yapılamıyordu. Belge çıkartırken bakıyorum listede yok. Neyi eksik yapıyorum acaba. Bilgisayardaki zamanım da kısıtlı oluyor ders araları falan bakıyorum ama şimdiye kadar beceremedim 🤷

18FD12CC-3EB9-4C7F-8F77-0B2ADE80952A.jpeg

Driverda 32 bit 64 bit detayına dikkat ettiniz mi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emre Şimşek yazdı:

64 bit olarak yükledim. Öyle görünüyordu. @Sani Gerşonbilir

Teamviewer kurmuştum, duruyor mu? ID alayım, bi bakayım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Okul internetinde teamviewer falan hep engellenmiş. Kuramadım bile..

Bu resim öğretmenden geldi. Çok teşekkür ediyor sınıf adına

D0418019-03D3-4C07-836B-62449F8A5F14.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Teamviewer kurmuştum, duruyor mu? ID alayım, bi bakayım.

muğlaya seyahat şart oldu, gidelim

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...