İçeriğe Yönlendir

Piyasa Durmuş Aracımı Satamıyorum

Hamza Bayram

Recommended Posts

Hamza Bayram
(düzenlendi)

Merhaba, 2011, 198 bin de, değişensiz, hasar kayıtsız, üç tam, üç lokal boyalı , kaput tavan boyasız 1.6 dizel sedan Focusum u 285.0000 TL ye satamıyorum piyasa durmuş. Herkes fiyatlar düşecek diye bekliyor herhalde.  Aracımın emsallerine baktım 300, 310 yazan var uygun yazayım dedim ama yok. 

tarihinde Hamza Bayram tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ötv düşecek beklentisi. Bir lafla piyasa allak bullak. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ekstra olarak dizel araçlara ve manuel araçların satışı piyasada belirgin şekilde azaldı şahsi fikrim.  kime sorsam otomatik arıyor 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kredi oranları vs kötü, çok geç kaldınız. Biz piyasa arabası olan dobloyu uygun yazdığımız halde satamadık.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

diesel den kaçış zaten var, yazan fiyat değil noter fiyatından gidiyor, 100 yazan 80 e indi 1200 yazan 1000 e bazısı artırdı vs. 2. el bu rutini olmaz.

İlkay Başaran yazdı:

yılbaşına düşecek yiğenim :keyifli:

300 bin civarı bütçe ayrı dert, daha yeni model yılları da var diğer markalarda, ben binmem de var yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kaskolar da düşecek mi bakalım. Kilit soruyu ben sorayım.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ben bir önceki aracımı satarken forumdan bir  abimiz  fiyat artır daha kolay satılır demişti bir deneyin. Denedim düşük fiyata iken aramayanlar fiyati yükseltince arayıp istediğim fiyattan yukarı satmıştım.

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ben bir önceki aracımı satarken forumdan bir  abimiz  fiyat artır daha kolay satılır demişti bir deneyin. Denedim düşük fiyata iken aramayanlar fiyati yükseltince arayıp istediğim fiyattan yukarı satmıştım.

her örnek kendine münhasır özellikler içerir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Okullar açılacak, memleketten tatilden dönüşler, yeni model arabaların çıkacak olması, ötv inecek beklentisi, alım gücü düşmesi, kredi faizleri derken satışlar durdu. 

Alım satım yapanlar da az satmaya başlayınca fiyatlar düştü. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlkay Başaran yazdı:

Kaskolar da düşecek mi bakalım. Kilit soruyu ben sorayım.

Sigorta primlerinin artışı bundan sonra enflasyon oranında olacaktır. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

hangi matematiğe göre :crazy: bence kira artışı kadar yazsılsın kararnamede

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

tüik kadar olacaksa ben okeyim :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hamza Bayram yazdı:

Merhaba, 2011, 198 bin de, değişensiz, hasar kayıtsız, üç tam, üç lokal boyalı , kaput tavan boyasız 1.6 dizel sedan Focusum u 285.0000 TL ye satamıyorum

Krizin geçici olacağı sanılıyordu, bakıldı ki geçmiyor, dolayısı ile öncelikler değişti. 

Masrafları çok arttı. sigorta primleri dörde, beşe katladı. Mtv enflasyon oranında artsa % 80 artacak. Yakıt masrafı geçen yıla göre en az üçe katladı. 

Senede 20 bin km yapan bir araç :

Arıza yapmazsa iki defa bakıma girer, bakımı 4000 lira

İndirimi varsa trafik sigortası yıllık 2000 lira.

indirimi varsa kaskosu ortalama 6000 lira.

Eski bir araç ise vergisi ortalama 1000 lira.

Lastik maliyeti ortalama yıllık 2000 lira.

Yakıt gideri ortalama 30000 lira.

Büyük şehirlerde ise ortalama yıllık köprü yol ücretleri 2000 lira. 

Toplayıverirsek 50,000 lira. Aya bölersek ortalama 4000 lira. 

Alabilmek yetmiyor, dar gelirli birinin birikimleri ile araç alıp işletebilmesi imkansız hale geldi.

• Beğen 15
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şimdi benim araba 250 bin oldu. Kaskosu 6 bin. Seneye bişeyler oldu araba 100 bin. Hasar basamağı aynı. Kasko 2400 olur mu. Rakamlar farazi. Çıkan inmez mi? Örneği yaşandı mı daha önce. 

Gerçi daha önce elde mızrak gözde yaprak geziyorduk.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

bence kira artışı kadar yazsılsın kararnamede

Kira artışı kısıtlamasında, yırtılan deli bekirin yakası :) 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tüik kadar olacaksa ben okeyim :) 

Çok iyimser gördüm seni :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Şimdi benim araba 250 bin oldu. Kaskosu 6 bin. Seneye bişeyler oldu araba 100 bin. Hasar basamağı aynı. Kasko 2400 olur mu. Rakamlar farazi. Çıkan inmez mi? Örneği yaşandı mı daha önce. 

araban 250’den 100’e inmişse kasko yerine “arabayı versek bi çuval un verir misin dayı” deme ihtimalin daha yüksek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlkay Başaran yazdı:

Çıkan iner, 

Çünkü sektörde rekabet var, pastadan dilim kapma yarışı var. 

Şu an rekabet yapamıyorlar, çünkü rakamlar dip zaten. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

araban 250’den 100’e inmişse kasko yerine “arabayı versek bi çuval un verir misin dayı” deme ihtimalin daha yüksek

Ekonomi normal olmuş olsa benim bindiğim araba 20 binden fazla etmez. Avrupada 250 euro vermezler mesela.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

çok yakan, w220 400cdi larınız değerinden alınır.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Alabilmek yetmiyor, dar gelirli birinin birikimleri ile araç alıp işletebilmesi imkansız hale geldi.

daha önce de bir kaç kere yazmıştım. artık seyahat özgürlüğü ekonomik açıdan yoktur. zaten varmış gibi bir yanılsama vardır da o başka bir konu.

bu nedenle gezmeyi tozmayı bırak, iş ile evin yakın olduğu görece sakin koşulların hüküm sürdüğü türde hayatlar çizmemiz lazım kendimize. eskiden yapılan apartmanlara bakın 10 daire vardır 6 arabalık park yeri vardır ve çocuklar sokakta top oynamaktadırlar. ( bilenler bilmeyenlere anlatsın- JKLMN jenerasyonu bilir)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aynı şekilde unoyu verdim 😁

Abimiz doğru diyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Doğan Arşiray yazdı:

çok yakan, w220 400cdi larınız değerinden alınır.

daha önce de bir kaç kere yazmıştım. artık seyahat özgürlüğü ekonomik açıdan yoktur. zaten varmış gibi bir yanılsama vardır da o başka bir konu.

bu nedenle gezmeyi tozmayı bırak, iş ile evin yakın olduğu görece sakin koşulların hüküm sürdüğü türde hayatlar çizmemiz lazım kendimize. eskiden yapılan apartmanlara bakın 10 daire vardır 6 arabalık park yeri vardır ve çocuklar sokakta top oynamaktadırlar. ( bilenler bilmeyenlere anlatsın- JKLMN jenerasyonu bilir)

çok sürmez ülke ve dünya bu durumu kaldıramaz. 3-4 sene sonra eskiye döneriz.

Teknoloji ve bilim bu sıkıntılara çare bulacaktır. 

Gerekirse subliminal propaganda yapıp herkesi gay yaparlar yine çaresini bulurlar. 

• Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Piyasa çok durgun araç almak zor işletmek imkansız oldu kısa sürede de açılacağını sanmıyorum kışın daha kötü olacağına eminim. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Ben bir önceki aracımı satarken forumdan bir  abimiz  fiyat artır daha kolay satılır demişti bir deneyin. Denedim düşük fiyata iken aramayanlar fiyati yükseltince arayıp istediğim fiyattan yukarı satmıştım

6 yıl önce bir arkadaş hundai coupe almıştı. 24.500 e mal etti. 28 kere fiyat kıra kıra 2 ay satamadi. İlanı kaldırdı iki ay sonra yeniden 37.000 e koydu bir haftaya gitti araç:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Erayı  1 aydır satmaya çalışıyoruz. Dün 1 ay sonra Era yı piyasanın altına satmak zorunda kaldık. Çok düşük değildi ama beklentimizin altında kaldı. Birazda nakit ihtiyacımızın aciliyetinden dolayı. 

Kuzenim 2 aydır full paket İ30 aracını satamıyor. Favoriye atan var ama arayan yazan yok. 

Keza otomotiv sektöründe çalışmamdan ötürü mevcut 2.el departmanımızdan bir arkadaşım satışların inanılmaz durduğunu artık takaslara yöneldiğini söyledi. Genel bir durum. 

Hiç aracı olmayan biri gidip 300 bin kredi çekip araç almaz bana göre. Krediler zaten yüksek. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...