İçeriğe Yönlendir

Piyasa Durmuş Aracımı Satamıyorum

Hamza Bayram

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

şehir içine ideal bir de lpg takarız

Evet o motoru ben çok seviyorum. Vırrrn yapabiliyorum.  turbosuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yüksek yazanlar satılmıyor işte. Demekki yüksek yazanlar yüzünden değil arz taleptenmiş. Öyle 300 kişi bi arabaya yüksek yazıyor diye a marka arabanın 2.eli ikiye katlamadı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Doğan Arşiray yazdı:

mercedes 350 bin tl etmemeli

299 a vereyim :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bizim insanımız malını satacaksa emsallerine bakar önce. Bakar, temizi x rakam ediyor, üzerine pazarlık payı koyar ve x+y satış rakamı olur. 

Örnekleyeyim, arkadaş arabasını satacak. 150 eder mi acaba diye düşünüyordu, 160 yazıp ilana koydu. Baktı arayan çok, ilanları inceledi, ucuza satıyormuşuz deyip ilandan kaldırıp 10 bin lira ekleyip tekrar ilana koydu. Neye göre biçtin o değeri diye sordum, benzer ayardaki araçların ortalama fiyatına göre dedi :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erol Güven yazdı:

Zamanla fiyatlar makul seviyeye gelir bunların hepsi gelip geçer. Esas sıkıntı yeni zamlarla beraber 1 ocak dan itibaren başlayacak.

Bence zamlar 1 ocağı beklemeyecek. Yıl sonuna kadar her ay zamlanacak herşey. Döviz de 25 bandına gelebilir ekim ortasına kadar. 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

stagflasyon yolda, bu durumda ne olur?

ikna oluruz bize uğramadı der halay çekeriz

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Rüzgar Atay
Ümit Türk yazdı:

reklamı örnek mi verdini bilmiyorum ama o fiyata sıfır kalmadı sanırım. 

Yanlış bir şey mi yazdım anlamadım. Ortalama fiyat demeliydim sanırım. 

reklamı görmedim egeanın sıfırı o fiyata mevcut. güncel fiyat yani. genelde böyle düşünülüyor artık milletin bir kısmı sükseyi falan geçti bozulmasın  yeter kafasında.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

stagflasyon yolda, bu durumda ne olur?

edit medit... yanlış olmuş.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

6r8ctz7.png

Herhalde bir sonrakı adım 290, bir sonrakı adım ise 279 bin tl olacak. 

bunlar satmıyor oyun oynuyor resmen keyif yapıyor, 290 dan satrım deyip ertsi gün 230 a razıyım dedikten sonta 300 e tırmanış psikilojik destek ister

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Çağlar Bayur yazdı:

bunlar satmıyor oyun oynuyor resmen keyif yapıyor, 290 dan satrım deyip ertsi gün 230 a razıyım dedikten sonta 300 e tırmanış psikilojik destek ister

Bunu yapan bi de galerici

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

stagflasyon alım gücünün de aynı anda artması durumu. bizde alım gücü artmıyorki? indirimli mal kovalama kaabiliyetimiz artıyor.

Stagflasyon resesyon+enflasyon demek değil mi? Yani alım gücü düşer. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Macit Aliyev yazdı:

Bunu yapan bi de galerici

tamam o zaman satmak istemeyn kitle içinde....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Stagflasyon resesyon+enflasyon demek değil mi? Yani alım gücü düşer. 

macro ekonomi dersinden iki kerede geçmeme şaşırmamalı. :D

ben de diyorum neden sürekli param bitiyor.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İnan Çınar yazdı:

Abi satıcı Çorum  Ahlatcı oto,  vw yetkili servis ve bayii ... 

plaka çıkarmış bayide 2.el  biriminde de olsa piyasada varsayoruz iyi bir şey yapmış daha ucuza 475 e sıfır alnınabiliyor demek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yüksek enflasyon ortamında nakitte kalmak istemeyen herkes bir şekilde arabaya motora eve yöneldi. Baya hareketli ama sonu olan bir talep gerçekleşti bu da enflasyonu daha da tetikledi. Şimdi para bitti durgunluk başladı. Ekstra hızlandırıcı faktör de oldu kredi yok, ötv düşecek beklentisi vb. Benim naçizane okuduklarımla gözlemlediklerim bu.

Şimdi bankadaki mevduatları yastık altına çekip bankaları zora sokma mode:on

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Yüksek enflasyon ortamında nakitte kalmak istemeyen herkes bir şekilde arabaya motora eve yöneldi. Baya hareketli ama sonu olan bir talep gerçekleşti bu da enflasyonu daha da tetikledi. Şimdi para bitti durgunluk başladı. Ekstra hızlandırıcı faktör de oldu kredi yok, ötv düşecek beklentisi vb. Benim naçizane okuduklarımla gözlemlediklerim bu.

Şimdi bankadaki mevduatları yastık altına çekip bankaları zora sokma mode:on

Tarla olurmu?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Doğan Arşiray yazdı:

Tarla olurmu?

Wc kağıdı bile olur.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Burada felaket bir motor rüzgarı esti bi ara şimdi alan yok satan yok. 

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Hamza Bayram yazdı:

Merhaba, 2011, 198 bin de, değişensiz, hasar kayıtsız, üç tam, üç lokal boyalı , kaput tavan boyasız 1.6 dizel sedan Focusum u 285.0000 TL ye satamıyorum piyasa durmuş. Herkes fiyatlar düşecek diye bekliyor herhalde.  Aracımın emsallerine baktım 300, 310 yazan var uygun yazayım dedim ama yok. 

Geçen sene connecti 74 bine satamadım. Mart ayında 122500 tlye gitti. Değişik piyasa var. Kimi düşecek kimi çıkacak. Bana kalırsa bu  piyasada elindeki araca sahip olma devri. Sattığında aynı aracı alabilmek güç olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Macit Aliyev yazdı:

Herhalde bir sonrakı adım 290, bir sonrakı adım ise 279 bin tl olacak. 

Favorilere ekleyenleri tahrik etmeye çalışıyorlar. Birinin boşluğuna denk gelirse kilitleyecekler aracı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...