İçeriğe Yönlendir

Sıkıntılı Bir Fıstık W123 230E

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi
(düzenlendi)

Hayırlı sabahlar, değerli dostlar bir süredir sizlerinde kafasını şişirdim işe git gel de ayağımı yerden kesecek ufak tefek hobby amaçlı elimden geldğince ilgilenceğim bir araç bakıyor ve hatta bunun için bilet alıp İstanbul'a bile gidip eli boş dönmüştüm. (çocuklara ve eşime aldığım hediyeler sayılmaz sanırım ;) )

Konya'da bir arkadaş toplamak için garajını mercedes ile doldurmuş ama sağlık sorunları sebebiyle bir tanesini toplayabilirken diğerlerini elden çıkartıcağını öğrenince hemen gidip garajında bütçeme en uygun aracı bulup sıkı fıkı pazarlık ile aşağıda fotoğrafları görünen 83 model otomatik vites w123 230E M102 4 silindir aracı aldım. Araç bariz yorgun ama ufak ufak üstesinden geleceğim.

Araç donanım listesi ; hidrolik direksiyon, tempomat , ön iki cam otomatik, airbag, karizma

Yaptıklarım ; Ön tampon ve kule başlarında pas çillenmelerini sildim, Fren balataları sıvı ve arka taraf disk sıkışmaları çözüldü, motor bakımları, şanzıman yağ ve filtre bakımları, soğutma sistemi elden geçti, kilometre sayacından içeri yağ basmış o çözüldü, anten taktım, teyp aldım, 

Yapacaklarım ; Ön göğüs kaplanacak, ön cam aldım çıkma  değişecek, direksiyon aldım orjinal güzel derili değişecek, bazı kapıların fitilleri kötüydü onları aldım ithal kaliltelisinden değişcek , döşemelerde ufak eksiklikler var yapılacak. Onun dışında çok ellemem sanırım ama bellide olmaz kaşıntım tutarsa... :fiuw:

8yonbw6.jpg

3u68zj5.jpg

n2ol4bl.jpg

kmv2tsh.jpg

nhjxmhy.jpg

3itdqi3.jpg

2a9zx92.jpg

czixc77.jpg

iiudeuf.jpg

3qxnuda.jpg

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 31
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Maşallah çok güzel:nazar:. insanın kapısında olması bile , psikolojik olarak mutluluk sebebi. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, güzel meşgale, yavaş yavaş detaylı uğraşılır bununla :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gaza kökleyince önü şahlananlardan. Keyifli sürüşler ama masrafı çıkacaktır sürekli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

nefis. hayırlı işler. bunun bir benzeri ile 1990 senesinde pamukkale turu yapmıştık. 4 yetişkin bir çocuk olarak ne kadar rahat yolculuk ettiğimizi hatırlıyorum.

bu sizin arkadaşta bunun büyük motor hacimli dizeli varmı satılık?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Talha hayırlı olsun çok güzelmiş. Bol zaman ister bu tür arabalar :) (ve para)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hayırlı olsun, tam günlük kullanım için uygun otomatik bir araba. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

280E fantazim var bunlarda bi ara tek tük ilana düşerdi son demleri artik klâsik sınıfı dışında kalanlarda.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

280E fantazim var bunlarda bi ara tek tük ilana düşerdi son demleri artik klâsik sınıfı dışında kalanlarda.

bizim mahallede tek kapısı vardı bunun. çürüyordu. ne oldu sonra bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Hayırlı olsun güzel tercih olmuş. Öncelikle elektrik tesisatına bakın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Tevfik Işık yazdı:

:nazar:

Çocukken hayalimdeki arabaydi. 

Pas durumu nedir?

Motor kısmında yok ama alt taraflarda ve kapı altlarında başlamalar var, bu fiyat hatta iki katına bile satılanlarda çürük doluydu ne yazıkki passıs çok iyi kondisyonda olanlara ne bütçe yeter ne de benim klasman :)

Metin Uzunoğlu yazdı:

Hayırlı olsun güzel tercih olmuş. Öncelikle elektrik tesisatına bakın.

Elektrik tesisatında iç aydınlatmada bir şase durumu var onun halledeceğim.

Doğan Arşiray yazdı:

nefis. hayırlı işler. bunun bir benzeri ile 1990 senesinde pamukkale turu yapmıştık. 4 yetişkin bir çocuk olarak ne kadar rahat yolculuk ettiğimizi hatırlıyorum.

bu sizin arkadaşta bunun büyük motor hacimli dizeli varmı satılık?

200 dizelleri vardı ama onlarıda aldılar adamın garaj yarım gün içinde silindi süpürüldü :)

..

..

Ayrı ayrı yorum yazan dostlarıma teşekkür ederim, sigorta ve zeyil işlemi  konusunda da yardımcı olan @Mehmet Ozyurek ağabeyime ayrıca teşekkür ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: torpido nasıl kaplanacak? bu tip camı söküp takabilen usta kaldı ise saygılar , rotçuya bile gitse kurban keserler bizim buralarda hayılı olsun, soğutma sistemi önemli

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Talha Bilgi yazdı:

Ayrı ayrı yorum yazan dostlarıma teşekkür ederim, sigorta ve zeyil işlemi  konusunda da yardımcı olan @Mehmet Ozyurek ağabeyime ayrıca teşekkür ederim. 

Güle güle kullan kardeşim. :flowers:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

Bu aslan akbeyin aracından değil mi. 

güle güle zevkle kullan. :) 

o 115 idi. Bu 123 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok güzel araç, rengi de güzel. Arkadaşta vardı, konforu muazzamdı. Allah kolaylık verin, güle güle binin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dışardan bakınca güzel gözüküyor. Yakından bakılınca yapılacak işi vardır muhakkak. Hayırlı olsun ve kolay gelsin. Bende de bi 116 kasa 280s merakı var, belki birgün zengin olursam alır uğraşırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: torpido nasıl kaplanacak? bu tip camı söküp takabilen usta kaldı ise saygılar , rotçuya bile gitse kurban keserler bizim buralarda hayılı olsun, soğutma sistemi önemli

Konyada iyi işciliğe sahip bir usta var azcık eli ağır, ona bir göstereceğim, Ankarada da hazır kaplanmış ürünler varmış abi ordan da getirip takabilirim ortalama maliyet hemen hemen aynı 3000-3500 TL tutuyor zaten

Ümit Türk yazdı:

Bu aslan akbeyin aracından değil mi. 

güle güle zevkle kullan. :) 

Yok onunki w115 idi sanırım :) 

Cümleten ayrı ayrı herbir arkadaşa teşekkür ederim.... 

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iç mekan kırmızı çizgimiz, kaplanmış torpidolar bazen işi çok bozabiliyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...