İçeriğe Yönlendir

Yükleniyor...

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Biraz önce eve girdim. Herkese teşekkürü borç bilirim.

@Servet Aydın abim in yanına da uğradım. Oraya gittiğimde @Mehmet Ozyurek abim de oradaydı. KİNG motoru hemen kaptı. Yahu abi ben kimseye motor ver.... demeye kalmadı hemen uzadı. Gizli bir apaçi var içinde farkettim. Sonra Bir lokantaya gittik, birine bakacağım dedi, girdik oturduk bazı fotograflar çekti sanki yemek yiyormuşuz gibi. Anlam veremedim. Dedim herhalde gelenek böyle. Birşey yemedik yani :fiuw:.

Yola çıktım. İyi ki Mehmet Abi bir yere kadar getirdi beni. Allah istanbulda yaşayanlara yardım etsin. İnsanlar birbirinin üstüne sürüyor. Çarpışan araba arenası gibi bir durum. Bugün bahsettiğimiz Ön frene basınca arkayıda otomatik olarak belli oranda bassın ın adını hatırlamamıştım ya @Mehmet Ozyurek abi Kombine fren miş. Bende yok.

Motosikleti aldığımda depo haliyle boştu. Lamba yanıp sönüyordu, 278tl lik yakıt aldı. otoyolda ufacık kısacık bir hız denedim, genelde karakterim değildir hızı sevmem konfor ararım. 225 yapıyormuş. Ama ivmelenme manyak birşey.

Adapazarında kayboldum. Navigasyon yok, telefon tutacağıda yok. Biz navigasyon olmadan yolumuzu nasıl buluyormuşuz yahu ?

Sonra pamukova dan iki kavun kaptım yine, bakalım nekadar kötü çıkabilecek. Her aldığımda kötü çıkıyor. Her durduğum yerde "kaçlık bu, ne kadar hız yapıyor" sorularına maruz kaldım. Bozuyukde de durdum biraz dinlendim biraz su içtim.

Eskişehire girerken Yakıt ışığı yanmaya başladı. 300tl lik yakıt aldı. (atınca kapat dememe ragmen ekledi). Yani tracer 900, 1depo ile İstanbul-Eskişehir (Ben biraz da istanbulda dolaştım malum navigasyon yok ve KİNG in işyeri bulunmalı) yapıyor.

Kaskım kafamı sıkıyor biraz ama yeni olmasına bağladım, sabah çıkarken deri motosiklet eldivenimi evde unutmuşum haliyle eldivensiz sürdüm. Sanırım IRONBUTT olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

Aşağıda bu kadar hengamenin sebebi.

djoplv0.jpg

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 14
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun Komutanım kaç yapıyor 😅

Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alet fena.. Güle güle kullan komutanım.. 

İstanbul tarafına tekrar gelince aklında olsun. İstanbul trafiğinde kural tek : Kural yok. Kimseden yol isteme, kimse yol vermez. Yolu alacaksın. Kavşağa girerken göz teması kurmaya çalışma kimse bakmaz. görmemiş olmak için bakmaz. Çakarlı arabaları umursama, onlarım kim olduğunu kimse bilmiyor. Polis bile durdurmuyor artık. :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

192F4BB0-F3D4-48A6-ADE8-0ABCF93DD483.jpeg.db2687e106ca4e94ebef39f080fb3eb9.jpeg

Motörü beğendiğim söylenemez. Kullanımı da kolay ve keyifli değil. Öldüm parasına alırım. 

• Beğen 3
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah, hayırlı olsun. Ne keyiflidir bunda gaz açmak.

Mehmet Ozyurek yazdı:

...

İstanbul tarafına tekrar gelince aklında olsun. İstanbul trafiğinde kural tek : Kural yok. Kimseden yol isteme, kimse yol vermez.

...

Temelin ters yolda giderken " Ne bir kişisi, herkes ters gidiyor" demesi gibi. Hatayı biraz kendimizde mi arasak. Hiç de anlattığın gibi ya da anlattığın kadar değil. İstanbulda hayat ÇOK hızlı akar, buna ayak uyduramayana ne diyelim :)  Nevşehirdeki gibi dingin- sakin araba kullanayım  dersen biraz sıkıntı yaşayabilirsin.

İstanbulda en dikkat edeceğin şey kadın sürücüler, yol kimin hakkı hiç fark etmez, asla yol vermezler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Temelin ters yolda giderken " Ne bir kişisi, herkes ters gidiyor" demesi gibi. Hatayı biraz kendimizde mi arasak. Hiç de anlattığın gibi ya da anlattığın kadar değil. İstanbulda hayat ÇOK hızlı akar, buna ayak uyduramayana ne diyelim :)  Nevşehirdeki gibi dingin- sakin araba kullanayım  dersen biraz sıkıntı yaşayabilirsin.

İstanbulda en dikkat edeceğin şey kadın sürücüler, yol kimin hakkı hiç fark etmez, asla yol vermezler.

Hangi taksicinin veya servisçinin sana baktığını gördün trafikte.. Trafiğin % 50 sini de zaten onlar oluşturuyor.  trafikte kaç kişi kavşağa girerken sana yol veriyor.. 

Anca bıdı bıdı.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Başka fotoğraf isteriz. Tam havaya girdik kaldık :) Akropoviçle ya da yoshimura ile yıkar bu ortalığı. Yoksa üzerindeki akropoviç mi geliyor standartta?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi taksicinin veya servisçinin sana baktığını gördün trafikte.. Trafiğin % 50 sini de zaten onlar oluşturuyor.  trafikte kaç kişi kavşağa girerken sana yol veriyor.. 

Anca bıdı bıdı.. 

Ben de onlara bakmıyorum? Adı konmamış bir anlaşma var. Kavşağa girerken de bu gizli anlaşma geçerli işte, kim yakınsa o devam edip gidiyor. Allah Allah, sen bilmiyorsun diye kural yok demek mi oluyor? :D  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Allah Allah, sen bilmiyorsun diye kural yok demek mi oluyor? :D  

Bir kural daha var.. Gözünü açık tutan girer.. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Anca bıdı bıdı.. 

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

Geçen hafta sonu aynen dediğin gibi... kimse yol vermiyor burnunu çıkaran yol benim diyor.... çok ama çok söylendim hatta günaha girdim. En son plakalardaki t, m ve s'nin başka anlamları olduğunu kabul edince rahata erdim. Genelleme yapmak doğru değil ama yol verme kurallarına uyana rastlamadım.

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

Geçen hafta sonu aynen dediğin gibi... kimse yol vermiyor burnunu çıkaran yol benim diyor.... çok ama çok söylendim hatta günaha girdim. En son plakalardaki t, m ve s'nin başka anlamları olduğunu kabul edince rahata erdim. Genelleme yapmak doğru değil ama yol verme kurallarına uyana rastlamadım.

Tabi gülersin genelleme yapmıyorum demiştim :)

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar:

Tracer'ın tipini çok beğeniyorum. Bu motorda sevmediğim tek şey kısa farın tek yanması. Simetri takıntım var napim :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar:

Tracer'ın tipini çok beğeniyorum. Bu motorda sevmediğim tek şey kısa farın tek yanması. Simetri takıntım var napim :D 

Benim de gözüme ilk bu takılıyor. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun abi.

Vakti zamanında Almanya' dan teyzemler gelmişti İstanbul'a. Eniştem araba kiralamak istemiş fakat havalimanından eve gelene kadar gördükleri yettiği için vazgeçmişti. Sonra "İstanbul'da araba kullanan her yerde araba kullanır" demişti :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...