İçeriğe Yönlendir

Aracımda Kopan Soket Ne Olabilir?

Emre SOYCAN

Recommended Posts

Emre SOYCAN
(düzenlendi)

Merhabalar, aracımı kontrol ederken bir sokete ait kabloların fana değdiği için tek taraflı koptuğunu, diğer tarafınında kablolarının zayıfladığını gördüm. Elime alınca direk koptu. Farklı bir fiestada da baktım. Aynı yerde aynı kablolar ve soket bulunuyor. Kopan kablolar kısa olduğu için söketsiz ölçü aletiyle yönlerini ölçerek doğru şekilde ekledim ve lehimleyip silikonla yalıttım. Fakat bu kabloların ne işe yaradığını bilmiyorum. Araca zarar verip vermediğini de. Bileğisin olan var mı acaba? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

AF9EB654-A5B8-4A0B-9D31-4FAAD90D89D9.jpeg

746E4039-8940-401E-B4AE-FEA2523DEE55.jpeg

BD954A00-13E6-40FB-A054-C6C8FC4278C4.jpeg

689BBC71-61B9-4D2E-B424-C54EEF7EA3C1.jpeg

5A6B2586-E7E0-46C1-A51D-DC61139854FF.jpeg

tarihinde Emre SOYCAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Vuruntu sensörü soketi. Önden bakınca sol taraf motor bloğuna bağlı sensöre gider. P0325 kod vermiyorsa lehim işe yaramıştır 👍

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Emre SOYCAN
(düzenlendi)

Araçta OBD ile baktığımda vuruntu sensörü uyarısı veriyordu. Demek ki bu yüzdenmiş. Sokette görsellerden baktım ve dediğiniz gibi aynı soket. Çok teşekkür ederim. En kısa sürede tekrar bakıp buraya ekleyeceğim.

tarihinde Emre SOYCAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ömer Sarıgül yazdı:

Vuruntu sensörü soketi. Önden bakınca sol taraf motor bloğuna bağlı sensöre gider. P0325 kod vermiyorsa lehim işe yaramıştır 👍

Tebrikler.. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Emre SOYCAN yazdı:

Araçta OBD ile baktığımda vuruntu sensörü uyarısı veriyordu. Demek ki bu yüzdenmiş. Sokette görsellerden baktım ve dediğiniz gibi aynı soket. Çok teşekkür ederim. En kısa sürede tekrar bakıp buraya ekleyeceğim.

Geçmiş olsun ne demek. Bu soket yerini çok iyi yapamamışlar sabitleme yerleri sarsıntıdan deforme olup sallanıyor 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tebrikler.. :bravo:

🙏

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...