İçeriğe Yönlendir

Ufak Çaplı Dolandırılma Tecrübesi

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert
(düzenlendi)

birisi veya birileri getir hesabimi ele gecirip getir yemek uzerinden 440 liralik yemek siparis ediyor. 0555 li bir numaradan da biri beni arayip is yerinde yogun oldugum bir anda "bilgi guncellemesi yapiyoruz, telefona gelen kodu soyler misiniz" şekilde konusuyor. ben de o an dikkatsizligim sonucu sms ile gelen kodu soyluyorm ve uygulamaya giris yapiyorlar. siparis olusturuyorlar. bu ana kadar hicbir seyden haberdar degilim. sonrasinda getir uzerinden israrla araniliyorum, ben de her defasinda mesgule atip gercek getir numarasini engelliyorum. durumdan yine haberdar olamiyorum :) en sonunda bir sms geliyor ve "yemek siparisiniz tarafina ulasmadigi icin iptal edilmistir"  deniyor ve ben nihayet durumun farkina variyorum :)

sonrasinda k.karti hareketlerime bakinca bana ait olmayan bu islemi goruyorum, hemen getir musteri hizmetlerini arayip bu islem hakkinda bilgi aliyorum. boyle bir hizmet almadigim icin de dogal olarak ucret iadesini istiyorum. ama kisiye ozel yemek siparisi oldugu icin ucret iadesi yapamadiklarini; ancak banka ile görüşerek harcama itirazi yapabileceğim soyleniyor. (yani getir durum beni ilgilendirmez, ben komisyonumu alir yoluma bakarim diyor)

sonrasinda bankami arayip kartimi iptal ettirip, harcama itirazinda bulunuyorum. bakalim bu 440 liralık ufak capli dolandırıcılık olayindan kayipsiz sekilde kurtulabilecek miyim :)

işin ozu sizin getir hesap bigilerinizi caliyorlar, uygulama uzerinden kisiye ozel siparis olusturup boslugunuzdan faydalanip siparisi onaylatiyorlar. nasilsa teslim edilmeyecegi ve iade de edilmedigi icin acikta kalan tutari cebe indiriyorlar. bunu da yemek siparis edilen subeden birisi yapiyor benim tahminim. henüz yerini tespit edemedim. arayislarim sürüyor 

sizin de basiniza benzer durum gelirse aman diyim benim gibi kesinlikle bilgi paylasmayin, baskasinin basina gelse guler dalga gecerdim ama insanın bos bulunduğu anlar olabiliyormus demek ki.

boyle insan müsveddelerine firsat vermemek lazim

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Şaşkın 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

haberlere bir kuaför çıkmıştı aynı senaryo, benim anlamadığım bir şekilde bu 3kağıdıı becermiş olan birileri takibi üzerine basitçe tespit edilecek bir ev adresine neden lahmacun ayran ister ki?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

benim asil zoruma giden dolandiricilarin vizyonsuzlugu, 440 liralik cig köfteyle dolandirilmak nedir :D

• Beğen 1
  • Mutlu 11
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip şikayetler toplanıp incelemeli, belki sisteme kayıtlı bir restoran elebaşı: sahte siparişle gidip te bulamadık deyip parayı hesabına indiriyor, lahmacunu pişirmeden satmadan

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Verilen sipariş sistemde görünmüyor mu? 

getir supheli islem gorerek hesabimi aninda kapatmis. musteri hizmetlerinden mekanin adini ogrenebildim sadece. sube bile belli degil

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

benim asil zoruma giden dolandiricilarin vizyonsuzlugu, 440 liralik cig köfteyle dolandirilmak nedir :D

berber de aynısı söylemişti

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Çağlar Bayur yazdı:

bu tip şikayetler toplanıp incelemeli, belki sisteme kayıtlı bir restoran elebaşı: sahte siparişle gidip te bulamadık deyip parayı hesabına indiriyor, lahmacunu pişirmeden satmadan

bana da o tarz bi islem gibi geliyor. getir nasilsa karismiyor, ucret iadesi de soz konusu degil al sana firsat

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

dolandırılmak için ısrar etmişsiniz resmen :D 

yalnız çigköftenin gittiği adres nere dolandırıcının evimi bu iş arkadaş işi olmasın şaka vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Zarar ederler bence. Atılan taş ürkütülen kurbağaya değmez. 440 tl nedir. Aslında devlet imkan verse :crazy:

Şaka maka bariz enselenecekleri bir durum. Kaç kere yapabilirler ki bunu.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Beni de internet siparişiniz adresinize ulaştırılamadı , adres güncellemesi için arıyorlar. Direk kapatıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Berberin hesaptan da çiğ köfte sipariş etmişlerdi galiba.  

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

berberin hikayesini izlesem basima gelmeyecekti demek :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Sanırım tüm internet sitreleriniz aynı hepsini güncelleyen. Bir kaç havuz siteleri vardı adresini hatırlayamıyorum ama mail adresinizi girerek şifrenizin havuza düşüp düşmediğini görebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun.Şifre onayı ile gerçekleştirilen işlemlerde iade alabilmek zor ama şifresiz veya imzasız her işlemde ücret iadesi rahatlıkla alınıyor.umarım alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Yani siparişin nereden verildiğini tespit edebilirsiniz. Oradan çıkmaz mı birşey ? 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Hamit inan yazdı:

Sanırım tüm internet sitreleriniz aynı hepsini güncelleyen. Bir kaç havuz siteleri vardı adresini hatırlayamıyorum ama mail adresinizi girerek şifrenizin havuza düşüp düşmediğini görebilirsiniz

tum internet siteleri derken neyi kast ettiniz anlamadim ama cogu kiside oldugu gibi mail adresim tektir

Ahmet Türedi yazdı:

Geçmiş olsun.Şifre onayı ile gerçekleştirilen işlemlerde iade alabilmek zor ama şifresiz veya imzasız her işlemde ücret iadesi rahatlıkla alınıyor.umarım alabilirsiniz.

bunu ogrendigim hic iyi olmadi ama bir umut alirim belki :)

Ümit Türk yazdı:

Yani siparişin nereden verildiğini tespit edebilirsiniz. Oradan çıkmaz mı birşey ? 

sube adı görünmüyor istanbul daki tum subelere tek tek sormam gerekecek ama deger mi bilemedim

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Coşku Mert yazdı:

tum internet siteleri derken neyi kast ettiniz anlamadim ama cogu kiside oldugu gibi mail adresim tektir

Ahmet Türedi yazdı:

facebook,instagram, edevlet v.s.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Coşku Mert yazdı:

sube adı görünmüyor istanbul daki tum subelere tek tek sormam gerekecek ama deger mi bilemedim

Getir hesabından görürsünüz. Kullanabiliyor musunuz hesabı. 

Ben devamlı kullanıyorum. Hani şubeden yada firmadan ne almışım görebiliyorum. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
Ümit Türk yazdı:

Getir hesabından görürsünüz. Kullanabiliyor musunuz hesabı. 

Ben devamlı kullanıyorum. Hani şubeden yada firmadan ne almışım görebiliyorum. 

yukarıda yazdım, getir durumu farkedince hesabımı kapatmış, üyeliğim silinmiş yani göremiyorum hiçbir şeyi

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cimer üzerinden getir’e sorarak bilgi edinme kanununa dayanarak ilgili harcamanın nereye teslim edildiği vs bilgilerini alın, sonra yaşadığınız ildeki savcılığa dilekçe (bilgim dışında kartımı kullanan kişi/kişilerden şikayetçiyim şeklinde )ile gidip şikayetçi olun. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Coşku Mert yazdı:

yukarıda yazdım, getir durumu farkedince hesabımı kapatmış, üyeliğim silinmiş yani göremiyorum hiçbir şeyi

ha çok pardon ya. Ama talep edebilirsiniz yine de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

getir durumu farkedince hesabımı kapatmış,

bende şüphe uyandırdı mesela bu, ben mc üyeliğimi kapatın silin diyorum silmiyorlar hiçbirşeyi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...