İçeriğe Yönlendir

Skywell Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Erhan Doruk

Recommended Posts

Servet Aydın

Tükkanın önünü kapamayın kışt 

Land rover hibriti servis 400bine yapacaktı ben 250ye yaptım. Para kazandım mı evet. Özel servislerde pilli bebekler uyguna yapılır ve en güzeli modifiye etmek daha kolay. Motor ve sürücüleri uzun ömürlü ancak sanıyorum ki daha doğru düzgün bülten yok motor ve sürücü soğutma sıvısı değişmi için. Landın pilleri yanmıştı ısıdan. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Ata binebiliyorsan bin. Çok yüksek maliyet. Oldukça zevkli otopilot adamın gözü var..düşünsene.

Pil konusu çözülüyor, birileri değiştirecektir aynen egzos dpf gibi. yan sanayisi orjinal sürü sepet modeli çıkacaktır. Arabanın çöp olması söz konusu değil.

Bir focus kaç sene hayatta kalıyor ki? 20 sene en fazla.. avrupada 10-12.. sonra çöp hurda.   Eski şahinlerin hepsi nerede şimdi? Yoklar. Daha 20-30 sene olmuş.

Elektrikli araçlar doğru yapılırsa benzinliden daha uzun ömürlü olacaklar. Zaten o yönteme doğru ilerliyor sanki sektör. çok pahalı çünkü herşey. 

Tiguan'ı passatı satarak 2017 de 124 bine aldım. Bi nedenle almak zorundaydım. Oldukça da memnunum. Satıp elektrikli mini cooper alır mıyım? Belki alınır. Şu an para yok. 

Hocam bindiğim mondeo 98 model. 24 yaşında. Gerçekten temiz örneklerine 150 bin lira istiyorlar. 98 passat daha fazla para ediyor. Çünkü yürütülebiliyor. 95 şahini 1 aydan fazla oldu 65 bin liraya sattım. Temiz de değildi. :D 

Elektrikli aracın pili değil ki tek derdi, arızası yaparsa sadece Servet abi var :D 

Aracın tavan aydınlatmasını yaptırmak için tanıdık ustaya giderken ustayla arkadaş olan babamı yanımda götürüp torpil yaptım. Yanlış anlaşılmasın, ücreti mukabilinde yaptırmak içindi torpil. Mondeonun tesisatı karmaşıkmış. 98 model bu araba. Dijital klimasının bile %70 i analog. Siz birde elektrik motorları ve bataryaların tesisatı ile düşünün hocam :D 

Servet Aydın yazdı:

Land rover hibriti 

Abi bu şey değil miydi, hani alınacaksa iki tane alınmalı ki biri tamirdeyken diğerine binilsin diye bahsedilen taşıt. Onun hibriti de mi varmış :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Elektirikli aracın tesisatı çok daha az ve basit. Modüler yapı var. Kablo karmaşası yok. Motor ve batarya kontrol sistemi tümleşik. Harici sistem ışık ısıtma vs bodycontol denen bir veya iki modül ile çalışıyor. Korkulacak araçlar değiller. 

Ha tamiri riskli. 160-700v arası gerilimler geziyor sistemde. İşi bilenler tamir edecek. Sanayi vesilesi ile işi bilmeyen kasaplardan kurtulacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Landın pilleri yanmıştı ısıdan. 

vesile ile, lpg den daha tehlikeli , pillilerin neden kapalı garaja girişleri serbest?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Pilli sürüş sırasında darbe alırsa tehlikeli, LPG kaçak varsa kapalı yerler sıkıntı çıkarır diye yasak ama çoğu ülkede yasak değil, otoparkı ona göre düzenleyince sıkıntısı yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile, lpg den daha tehlikeli , pillilerin neden kapalı garaja girişleri serbest?

Şigortacı abiler düşüne..

Servet Aydın yazdı:

Elektirikli aracın tesisatı çok daha az ve basit. Modüler yapı var. Kablo karmaşası yok. Motor ve batarya kontrol sistemi tümleşik. Harici sistem ışık ısıtma vs bodycontol denen bir veya iki modül ile çalışıyor. Korkulacak araçlar değiller. 

Ha tamiri riskli. 160-700v arası gerilimler geziyor sistemde. İşi bilenler tamir edecek. Sanayi vesilesi ile işi bilmeyen kasaplardan kurtulacak. 

Aynı fikirdeyim. Ticari kaygılar olmasa üniversal çok şey yapılır ama dur bakalım AB ve amerika tüketici dernekleri ve devlet "tamir" işini öne çıkarmaya çalışıyorlar eskisi gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Li-on sakat. Toog pili sönen tip.

Mehmet Göktürk yazdı:

Şigortacı abiler düşüne..

Aynı fikirdeyim. Ticari kaygılar olmasa üniversal çok şey yapılır ama dur bakalım AB ve amerika tüketici dernekleri ve devlet "tamir" işini öne çıkarmaya çalışıyorlar eskisi gibi.

Keşke dönüşüm işini destekleseler. Tozunu atarım sektörün 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

ford ka da bilindik 88 yıldır üretilen anadol motoru ve 4 adet sensör var. sanayide anlayan yok tamirinden

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

ford ka da bilindik 88 yıldır üretilen anadol motoru ve 4 adet sensör var. sanayide anlayan yok tamirinden

land series de hiç sensör yok yine anlayan yok. aslında hiçbişeyden anlayan yok bence.

• Beğen 4
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

land series de hiç sensör yok yine anlayan yok. aslında hiçbişeyden anlayan yok bence.

:rofl: toklar hocam zamanında iyi yerleşmişler arsaya yani , biraz da cmylmz yüzünden o yeşili aldı herşey bozuldu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Kutluay Selçuk yazdı:

Elektrikli araçların 2. Eli düşündürüyor,arkasında büyük bir firma olmalı,skywell in aracının pili 5 yıl sonra ne durumda olacak?5 yıl sonra skywell olacak mı?çinlilerin xiaomş,oppo,tcl falan bu markalar gibi hergün elektrikli araç çıkaran markaları var,

5-10 yıl sonra sokak aralarında terk edilmiş elektrikli araçlar görmeyelim!

özet olarak geçmişi belli,artık marka olarak dünya çapında yer edinmiş markaların ürünlerini tercih etmek gerek.

Oppo cikartsa ben alirim, konu disi tabi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Ağır olacak ama tarifi yok. Şu avrupalılar kadar hain yok. Kendilerine gelince onarımı destekliyor ama ülke dışında satılan ekipman tamirini tü kaka yassah diyor. Yüzyüze hans ile kavga etmişliğim var bu yüzden. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Yüzyüze hans ile kavga etmişliğim var bu yüzden. 

video isteriz tiktokta milyona vurur

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

video isteriz tiktokta milyona vurur

Markın Mark olduğu yıllar 

Mehmet Göktürk yazdı:

Taş mı yesin hans?

Ekmek yesin de içinde yakut olmasın gravyer kafi 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Markın Mark olduğu yıllar 

hi-8 kasetli yıllar

Servet Aydın yazdı:

Ekmek yesin de

vesile ile peynircini değiş, bal da 1 kg dan az olunca hemen bitiyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

hi-8 kasetli yıllar

2kg aldım halis marmaris balı da, bunu niye sana dedim ki 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Şigortacı abiler düşüne

Hiç düşünmeden red ederler. 😅

Arıza kaynaklı hasarlar teminat dışı.  

Çağlar Bayur yazdı:

hi-8 kasetli yıllar

Ve buzdolabına koymasın balı.  Tüketmesi zor oluyor.  
Peynir güzelmiş ama ben sevdim. 

Servet Aydın yazdı:

2kg aldım halis marmaris balı da, bunu niye sana dedim ki 

Görmedik.  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hiç düşünmeden red ederler. 😅

Arıza kaynaklı hasarlar teminat dışı.  

Peynir güzelmiş ama.  

Nerden bileyim evden 50km uzaklaştığım anda çökeceğinizi. Ulen ölsem neler olacak düşünmek istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Nerden bileyim evden 50km uzaklaştığım anda çökeceğinizi. Ulen ölsem neler olacak düşünmek istemiyorum 

Ölme lütfen. Ses sistemini ayarlayamadık. 😅

Surroundu çalıştıramadık. 

Filmde bombalar patlıyorken 2+1 duyduk. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

öyle yada böyle alacaksınız, ilk önce hibrit sonra tam elektrikli, kaçamayacaksınız :D  özellikle aldıracaklar ...

dizel satışları zaten acaip düşmüş ve üretimide baya azalmış, zaten bu saatten sonra anlamsız  almak zaten bir süre sonra bulamayacağız hatta satamayacağızda aklınızda bulunsun, benzinli satışlarıda da azalma var üretim düşüyor, doğuştan lpg lilerin satışları %70 düşmüş diye okumuştum... bu arada benzinlileri elden çıkarmak için fırsatı kaçırmaya 4-5 sene kaldı haberiniz olsun, dizelden kurtulmak içinse çok daha kısa zaman kaldı, hatta ani atakla daha bile öne çıkabilir, ondan sonra alacak adam ararız artık...

Şuan vergiler adam gibi olsa elektrikliye akın eder hibriti havada kaparız, zira bu vergi yokluk ve sıkıntılı halde bile elekrtikli satış oranları hala diğerlerine göre az olmasına rağmen eskiye nazaran 2 kar artmış diye okudum, yani talep artıyor...

önce hibrite sonra elektirkliye geçeceğiz, küçük araç fikri güzel Mehmet beye katılıyorum ama bize olmaz, biz daha büyük araçlara alışığız, ami gibileri alınmaz yoldada sürülmez o hızla olmaz o iş, bize en azından B segment boyutunda uzun menzilli ve güçlü elektrikliler yada hibritler gider, bizde sanmıyorumki avrupadaki gibi ki onlarda bile tam değil, ami gibi oyuncak sınıf araç tercih edilsin, biz aç milletiz başka şeylerde olmayınca tercihlerimiz değişmez, şuan imkan olsa inanın suv dan aşşağı aracı kimse almazdı bizde....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

o misafir balıydı, arhavi kavanozu bulaşık makinasında eee öööö hemen de bitti yahu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

o misafir balıydı, arhavi kavanozu bulaşık makinasında eee öööö hemen de bitti yahu

deli bal olmasın dikkat et :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...