İçeriğe Yönlendir

Cruze Su Şırıltısı Problemi.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Bi huzur vermediniz bana 

Van denizi derlermiş eskiler, güzel yer, bi gitsene

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Videodaki bilgisayar ekranın resmini yükler misiniz. Not bölümünde ne yazdığını okuyamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

https://gmtis.ntweb.ru/tis/tr/documents_2012/Cruze/start_Cruze.html

Servis El Kitabı > Motor > Motor Soğutması > Onarım Talimatları > Soğutma Sisteminin Boşaltılması ve Doldurulması

yani tamamen su boşaltılması sonrası doldurma prosedürü bu, su dolu motora ekle ekle gez dememiş el kitabı. tamir kitaplarıını ortadan yorumlama sonucu arıza yapanlar çok zaten, yutubu bilmem de gagıldan gelenler için buraya yazlım, yok öyle bir su sesi kesme işlemi. su eksiltiyorsa önce sebebi bulunur. bir sürü cruze da su eksiliyorsa, bir yerlerden kaçırmaya başlamıştır normal bu yaşta.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

yani tamamen su boşaltılması sonrası doldurma prosedürü bu, su dolu motora ekle ekle gez dememiş el kitabı. tamir kitaplarıını ortadan yorumlama sonucu arıza yapanlar çok zaten, yutubu bilmem de gagıldan gelenler için buraya yazlım, yok öyle bir su sesi kesme işlemi. su eksiltiyorsa önce sebebi bulunur. bir sürü cruze da su eksiliyorsa, bir yerlerden kaçırmaya başlamıştır normal bu yaşta.

Süper bir yorum. Üstüne laf söylenmez :learn:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

:biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Google dan gelenlerin duası yeter abi sana :)

Bazı kahramanlar pelerin takmaz

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, arabanın 108 derece harareti gördüğünde azar azar kapakdan atıyor.  Patlayacak bişey yok, Kapakda basınc emniyeti var. Kenarında kanalı var.  Ordan buhar olup gider su. Patlarsa yazarım size haberiniz olur. Sizlerden bişey saklamıyorum. 

26925.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

bilmiyorum, çokca şırıltı sesi duyan var.

Bu arkadaşlara tavsiyem bir psikiyatri polikliniğine gitmeleri, mazallah hastalık ilerlerse lastik sübaplarından gelen fıslama sesi duymaya kadar gider :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

dayımın 99 transitte daha ne 1 cm su eksiliyor nede yağ :D  geçen bir konu oldu dedim hiç bakıyonmu yağına suyuna neyine bakacamki senede 1 sefer petrolde yağını değişiyoruz işte dedi tek bakım o  

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Servet Aydın yazdı:

Bulaşık deterjanı at genleşeme tankına.. Yarım saat sıcak motor çalışsın ve tüm suyu boşalt. Normal su ile 15 dakika sıcak motor çalışsın. Yine boşalt ve ornagik antifiriz koy yoluna devam et. İki su tahliyesi ile boşalan pisliğe hayret edeceksin. Genleşeme kabı dahil tüm sistem tertemiz olacak. Ben bunu yıllardır yaparım. Soğutma sistemi daima sağlıklı kalıyor. Hele ki kiralık dizel veya lpg makinalarım. Minimum hasar maksimum kazanç demek 

Merhaba Servet abi, bulaşık deterjanı dediğiniz F...ry platinum vs tablet olan mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

dayımın 99 transitte

güzel zamanlardı, dileyen sarılır öpüşürdü salgın yoktu, tahıl arpa felan sıkıntısı olur mu desen dayak yerdin, emisyon tantanası da yoktu, evropa göğeinde tanklar füze atmazdı, kızartma yağı koysan motor çalışırdı

Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, arabanın 108 derece harareti gördüğünde azar azar kapakdan atıyor.  Patlayacak bişey yok, Kapakda basınc emniyeti var. Kenarında kanalı var.  Ordan buhar olup gider su. Patlarsa yazarım size haberiniz olur. Sizlerden bişey saklamıyorum. 

26925.jpg

kapak ve su kabı orjinal ise 2 seçenek laıyor geriye

1. suya kompresyon karışıyor, kapak görevini yerine getirerek fazla basıncı atıyor,

2. kapağın oturdu plastik yivli yer zamanla deforma oluyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cemal Demirezen yazdı:

Merhaba Servet abi, bulaşık deterjanı dediğiniz F...ry platinum vs tablet olan mı?

Evet 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

rabanın 108 derece harareti gördüğünde azar azar kapakdan atıyor. 

Yani sistemde fazla basınç var? Belki de egzoz gazı kaçırıyor araç.

Belkide kapak arızalı?

Su sistemi, kapalı sistemdir. Su kaçmaz, eksilmez. Eksiliyorsa, sorun vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Belkide kapak arızalı?

Fazla dolarsa kaçar. Kombi gibi düşün.. Genleşeme kabında hava boşluğu kalacak kadar yer olmalı 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Fazla dolarsa kaçar.

Benim yazdığım "normal şartlar altında". Kulaktan dolma bilgilerle değil :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Benim yazdığım "normal şartlar altında". Kulaktan dolma bilgilerle değil :)

Sence normal mi yaşananlar 🍆

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Belkide kapak arızalı?

kışın beyaz buharla gezmeye başlayacak çünkü maks tork devrinde geziyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...