İçeriğe Yönlendir

İzli Mermi.

Muhittin Kaplan
Çözüme git Muhittin Kaplan tarafından,

Recommended Posts

Muhittin Kaplan

Yoğun titreşim algoritması devrede. Bundan dolayı 16/9 olmasına rağmen Video yu kenarlardan kırpıyor. (Titreşim giderme algoritmaları bu şekilde calisir)

Şimdi 16/9 algoritma devre dışı olarak çekim yapacağım ama benzin pahalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İlki fazlasıyla yeterli bence. Yalnız fazla aşağıyı gösteriyor daha yukarıya bakarsa gidonu değil ufku göstermesi daha iyi olur. 

Renkler de biraz soluk mu ne?

60 fps kartı daha da önemlisi pili çok çabuk bitiriyor. Hızlı çekim/yavaş çekim efekt vs yapmayacaksan faydası olmuyor. Ben 1920x1080 30fps kullanıyorum, düzenlemesi de kolay oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk görüntü güzel.. 

Kamera da güzel olmuş.. Düşürme dikkat et. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Selçuk Keleş yazdı:

İlki fazlasıyla yeterli bence. Yalnız fazla aşağıyı gösteriyor daha yukarıya bakarsa gidonu değil ufku göstermesi daha iyi olur. 

Renkler de biraz soluk mu ne?

60 fps kartı daha da önemlisi pili çok çabuk bitiriyor. Hızlı çekim/yavaş çekim efekt vs yapmayacaksan faydası olmuyor. Ben 1920x1080 30fps kullanıyorum, düzenlemesi de kolay oluyor.

Gidonu göstermesini özellikle istiyorum. Tekar seyrettiğimde fren mi yapıyorum debriyaj mı aynaya bakmışmıyım vb için. 4/3 yapmak istemiyorum çünki kenarları kırpmanın ben 4/3-16/9 dan olduğunu düşünüyordum ama yoğun titreşim giderme algoritmasındanmış.

Belki biraz edit işim olur. ;)

Kanalıma hoşgeldiniz..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Servet Aydın yazdı:

Aksiyon olmayan kanalı naapam

Teker yaparım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Muhittin Kaplan yazdı:

Gidonu göstermesini özellikle istiyorum. Tekar seyrettiğimde fren mi yapıyorum debriyaj mı aynaya bakmışmıyım vb için. 4/3 yapmak istemiyorum çünki kenarları kırpmanın ben 4/3-16/9 dan olduğunu düşünüyordum ama yoğun titreşim giderme algoritmasındanmış.

Belki biraz edit işim olur. ;)

Kanalıma hoşgeldiniz..

Bu kamera titreşim engellemeyi yazılım ile mi yapıyor yani? Sony'de mekanik bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Kamera nereye takılı ki? Sanki yoğun titreşim yapmaması gerekir gibi. Kamera ne tam olarak abi?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

Kamera nereye takılı ki? Sanki yoğun titreşim yapmaması gerekir gibi. Kamera ne tam olarak abi?

Kaskın çenesinde şimdi.Dji Osmo Action 1 (ilk modeli)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Tap sipit vidyosu isteriz

Çakma hans zimmer konser bileti var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Selçuk Keleş yazdı:

Bu kamera titreşim engellemeyi yazılım ile mi yapıyor yani? Sony'de mekanik bildiğim kadarıyla.

Selçuk hocam şurada anlatmış.

Yapılan işlem aslında tüm image in içinde kesit alarak nereler oynuyorsa oradan kesiyor. Bunu Gopro çok az kayıpla yapıyor, dji da biraz daha fazla bir kayıp var. İşlem ImageProcessing işlemi. Yazılımsal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İlkay Başaran yazdı:

Çakma hans zimmer konser bileti var mı?

Boşa geçen 2 saat

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

hans zimmer konser bileti

abdürrezzak oda konseri var locada yer ayrıtayım mı?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Ednan oktardan sonra kesmez...

Çağlar Bayur yazdı:

https://youtu.be/tn6cDdyHalI

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Dji osmo action 1

ben de alacağım bu hafta o kameradan. Motorcu bi abi çok kötülemiş açıyı çok daraltıyor diye ama sizin kollar epey gözüküyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Stabilize yi açarsanız gopro dan daha fazla kenarlardan kırpma yapıyor. Bir dezavantaj. Ben herseyi kapadim. Ne balik gozu duzeltme ne stabilize acik.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

Stabilize yi açarsanız gopro dan daha fazla kenarlardan kırpma yapıyor. Bir dezavantaj. Ben herseyi kapadim. Ne balik gozu duzeltme ne stabilize acik.

Kapalıyken de gayet yeterliymiş o zaman. 👍 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kamera eski olunca bulması da zor oldu. İnternette hb veya trendyol’daki satıcıya güvenemedim. Neyse bulduk sonunda

bununla ilgili tavsiye var mı abi? Sandisk 128 extreme aldım. 60 parçalı aksesuar seti var. Onu alacağım

camları için koruma ya da alüminyum kasa silikon koruma falan gerek var mı? Bir de güneş için cpl filtre varmış. Onu da mı almak lazım

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kamera eski olunca bulması da zor oldu. İnternette hb veya trendyol’daki satıcıya güvenemedim. Neyse bulduk sonunda

bununla ilgili tavsiye var mı abi? Sandisk 128 extreme aldım. 60 parçalı aksesuar seti var. Onu alacağım

camları için koruma ya da alüminyum kasa silikon koruma falan gerek var mı? Bir de güneş için cpl filtre varmış. Onu da mı almak lazım

Tansu hayırlı olsun, Sandisk Extreme 64 kullanıyorum ben. Amacım bu cihazı birçeşit geçiş için sonrasında yedek yada ikincil olarak kullanmak.

(60 Parçalı ya ihtiyaç varmı bilemiyorum. Ben kask aparatı aldım. Birde UsbC -> 3.5mm jak mikrofon aparatı aldım. Son test videosu kendi dahili mikrofonu, kaskın içine bir mikrofon çektim. yarın bir video daha denemem olur. Kendi case inin yanıdan su altı case i var. Başka bir aparatım yok.)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...