İçeriğe Yönlendir

Tiyatro Hayalimi Gerçekleştirdim Oyunumuz Direklerarası 2016

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Hayat bazen sizi alır ve başka bir yere götürür. Yapmadığınız şeyler içinizde ukte kalır ya, işte benim de içim de kalan bir ukteydi tiyatro... 14-15 yaşlarından beri

çok sevdiğim tiyatroya olan ilgim her geçen gün artsa da, liseden sonra iş meslek seçmeye gelince tiyatro seçenekler arasına girememişti. Dedim ya hayat bazen sizi alır ve başka yerlere götürür diye, hayat ta beni güzel ülkemin bir çok farklı yerine götürdü 22 yıl boyunca. Tabi bu sürede sık sık gittim tiyatroya izleyici olarak. Emekli olduktan sonra 2019 yılı Eylül ayında bir gün bir afiş gördüm. "Aydın Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi Açılıyor". Eşimle birbirimize baktık, bu yaştan sonra olur mu, müracaat etsem mi, yapabilirmiyim acaba derken mülakat sınavı sonrası kendimi o çok sevdiğim sahnede buldum. Uzun bir tiyatro eğitimi sonrası artık tiyatroda izleyen değil, sahnede oynayan bir oyuncu olacaktım. Pandemi nedeniyle iki defa ertelenen oyunumuzu geçtiğimiz Mart ve Mayıs aylarında nihayet sahneledik.  Uzun süren  eğitimler, okumalar, ezberler, provalarda öyle güzel anılarım oldu ki anlatmaya kalksam sayfalarca yazarım herhalde. Konuyu daha fazla uzatmadan, Tiyatro yazarı sayın Yunus Emre Gümüş'ün yazdığı, değerli hocamız oyuncu ve yönetmen sayın Cafer İlhan'ın yönettiği Direklerarası 2016 adlı iki perdelik komedi oyunumuzun benim rol aldığım iki skecini paylaşmak istiyorum. İlk skeçte emlakçıyı, ikinci skeçte ise 25. yüzyılda karısını robotla aldatan ve sonra kendini affettirmeye çalışan adamı oynuyorum. 😊 Video çekimi maalesef oyun başladıktan 40-45 saniye sonra başlamış ve perdenin açılışı ve emlakçının telefon görüşmesindeki bir kaç repliği çekilememiş. Bir skeçte de sinirli bir babayı oynadım ama kısa bir rol olduğu için paylaşmadım. Umarım beğenirsiniz. Oyun sonrası tiyatronun bahçesinde hiç tanımadığım izleyicilerin yanıma gelerek beni tebrik etmesi ise hayatımdaki en mutlu olduğum anlardandı...  İleride inşallah tekrar başka oyunlarla sahnede olabilirim. 

• Beğen 25
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Tebrik ederim. Hiçbir şey için geç değil. Gayet de güzel oynamışsınız, çok daha iyi olacağına eminim. Hayalinizi yıllar sonra gerçekleştirebilmeniz nedeniyle hem çok sevindim hem de imrendim açıkcası. Başarılar dilerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Korhan bey, tebrik ediyorum sizi. Hayalinizin peşinden koşmanız ve türlü meşakkatler sonunda onu gerçekleştirmeniz size doyumsuz bir mutluluk verecektir. Zaten, oyun bitişinde tebrik edilirken bu doyumsuz mutluluğu yaşamışsınız . Ne mutlu size.

Elli yaşıma girdiğimden ve sarsılmaz dediğim baba çınarını kaybettiğimden beri, benimde aklımda hep şu soru var. Daha kaç yıl yaşayacağım ? Ertelediğim şeyleri yapma zamanım gelmedi mi ?. Cesaretiniz, benim gibi harekete geçmek için bahane arayanlara güzel bir örnek olacak. 

Gösterdiğiniz gayreti, medeni cesareti tekrar tebrik ediyor ve mutluluğunuz daim olmasını diliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Korhan Bey çook tebrik ediyorum. Ben de üniversite boyunca sahne tozu yutup sonrasında aynı nedenlerden devam edemeyenlerdenim. Hiç bir şey için geç olmadığını gayet güzel göstermişsiniz herkese. Allah yolunuzu açık etsin... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Hayatı yıllar ile doldurduk ama yılları nasıl bir hayat ile doldurduk ?

En sonda kendimize sorduğumuzda bu soruyu, cevap hanesine bir satır daha eklemişsiniz, hem de zor, meşakkatli ve cesaret isteyen koca bir satır.

Tebrik ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

tebrikler, insanın en başta kendisi için bişeyler yapması çok takdir edilecek bir şey...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Mustafa Erkan yazdı:

Cem Dilmen yazdı:

Emin Önal yazdı:

Çok teşekkür ederim. 

Ahmet Çankaya yazdı:

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)

İnanın yazınızı okurken yüzümde bir tebessüm belirdi çok güzel tebrik ediyorum. Bende hep saz çalmak istemişimdir ve bir türlü nasip olmamıştı bir kaç ay önce eşimin doğum günü hediyesi olarak aldığı sazla işe koyuldum tabii 42 yaşından sonra 😊

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
(düzenlendi)

Korhan abi tebrik ederim.

Lisede ve ortaokulda tiyatro kulübünde olup 2 tane oyun çıkartmış birisi olarak sizi anlıyorum. Hele ki oyun sergilendikten sonra arşa çıkan mutluluk seviyesi kelimelerle ifade edilemez. Aylar süren provalar, çalışmalar ve ekip çalışmasının karşılığını almak sanırım dünyanın en tatmin edici işlerinden birisi.

tarihinde Emrah Altun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hocam çok mutlu oldum. İnsanın hayallerini bir gün gerçekleştirebilmesi ne güzel bir şey. Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum:flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Aydın Sert yazdı:

Hocam çok mutlu oldum. İnsanın hayallerini bir gün gerçekleştirebilmesi ne güzel bir şey. Başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum:flowers:

Önder Özcan yazdı:

Tebrik ediyorum Korhan.

Çok teşekkür ederim. Sağolun. 

Ersen şahin yazdı:

İnanın yazınızı okurken yüzümde bir tebessüm belirdi çok güzel tebrik ediyorum. Bende hep saz çalmak istemişimdir ve bir türlü nasip olmamıştı bir kaç ay önce eşimin doğum günü hediyesi olarak aldığı sazla işe koyuldum tabii 42 yaşından sonra 😊

Teşekkür ederim. Bir enstrüman çalmak, müziğin o evrensel ritmine kapılmak harika bir şey. Ben de tebrik ederim. Başarılar diliyorum. 

Emrah Altun yazdı:

Lisede ve ortaokulda tiyatro kulübünde olup 2 tane oyun çıkartmış birisi olarak sizi anlıyorum. Hele ki oyun sergilendikten sonra arşa çıkan mutluluk seviyesi kelimelerle ifade edilemez. Aylar süren provalar, çalışmalar ve ekip çalışmasının karşılığını almak sanırım dünyanın en tatmin edici işlerinden birisi.

Kesinlikle... Tarifi zor bir duygu. 😊 Çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Korhan tebrik ediyorum.. :bravo:

Tamamını izleyemedim. Akşam izleyeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Korhan tebrik ediyorum.. :bravo:

Tamamını izleyemedim. Akşam izleyeceğim. 

Teşekkür ederim abicim. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Sahnede olmanın tadı bir başka...

İlk okul dan orta son sınıfa kadar Trakya yöresi, Zeybek, Üsküp gibi bir çok halk oyunlarinda ve hepsinde ayni anda aktif bir şekilde oynadım... Katıldığimız yarışmalar madalyalar hepsinin tadı bir başka... Dizimden geçirdiğim bir sakatlık nedeni ile çok sevdiğim halk oyunlarini bırakmak zorunda kaldım... Şimdi düğünlerde oynuyoruz ancak...

Tabi okul musamelelerinde tiyatro, sunuculuk gibi bir çok aktif görevde de yer aldım...

Lise yıllarımda bateri çalmaya başladım, yine yarışmalar dereceler derken müziğin toplumda bir iş olarak görülmemesi nedeni ile onuda bıraktım... 

Spor ve sanat insan hayatında mutlaka olmalı, gündelik hayatta yarım saat olmasi bile kâfi...

Pandemidem önce profosyenel olarak okçuluk yapıyordum pandemi araya girince klubude bir arada tutamayinca malesef dağaldik...

Korhan abicim seni canı gönülden tebrik ederim... Hiç bir şey için geç değil, hayallerine kavuştuğun için kutlarım... 

Videoda gördüğüme göre bu işi severek yaptiğın çok belli... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Erkut Uysal yazdı:

Sahnede olmanın tadı bir başka...

İlk okul dan orta son sınıfa kadar Trakya yöresi, Zeybek, Üsküp gibi bir çok halk oyunlarinda ve hepsinde ayni anda aktif bir şekilde oynadım... Katıldığimız yarışmalar madalyalar hepsinin tadı bir başka... Dizimden geçirdiğim bir sakatlık nedeni ile çok sevdiğim halk oyunlarini bırakmak zorunda kaldım... Şimdi düğünlerde oynuyoruz ancak...

Tabi okul musamelelerinde tiyatro, sunuculuk gibi bir çok aktif görevde de yer aldım...

Lise yıllarımda bateri çalmaya başladım, yine yarışmalar dereceler derken müziğin toplumda bir iş olarak görülmemesi nedeni ile onuda bıraktım... 

Spor ve sanat insan hayatında mutlaka olmalı, gündelik hayatta yarım saat olmasi bile kâfi...

Pandemidem önce profosyenel olarak okçuluk yapıyordum pandemi araya girince klubude bir arada tutamayinca malesef dağaldik...

Korhan abicim seni canı gönülden tebrik ederim... Hiç bir şey için geç değil, hayallerine kavuştuğun için kutlarım... 

Videoda gördüğüme göre bu işi severek yaptiğın çok belli... :)

Teşekkür ederim kardeşim. Gördüğüm kadarıyla on parmağında on marifet var. Maşallah. 🧿 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Güzel oyunlar hatta bir repliğini kaptım oyundan. 

Bizim evde denize bakıyor ama görmüyor. :biggrin: 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende üniversitede merak sarmıştım. Gerçekten zor ve yetenek gerektiren bir uğraş. Demek ki sizin içinizde varmış o ışık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tebrikler. 
Pandemi yüzünden unuttuğumuz tiyotroyu sayenizde yeniden hatırladık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Erdoğan Temur yazdı:

Güzel oyunlar hatta bir repliğini kaptım oyundan. 

Bizim evde denize bakıyor ama görmüyor. :biggrin: 

😄 Teşekkür ederim Erdoğan'cım. Selamlar. 

Erhan Doruk yazdı:

Bende üniversitede merak sarmıştım. Gerçekten zor ve yetenek gerektiren bir uğraş. Demek ki sizin içinizde varmış o ışık. 

Ersen Tapan yazdı:

Tebrikler. 
Pandemi yüzünden unuttuğumuz tiyotroyu sayenizde yeniden hatırladık. 

Teşekkürler 

Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: tiyatro ayrı bir yetenek tebrikler

Teşekkür ederim abicim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Tebrik ederim. İnsanın uzun süre boyunca yapmak istediği ama zaman içinde hayat telaşından dolayı yapamadığı bir şeyi yapması kadar mutluluk verici bir şey yok. Bende 40 yaşından sonra bağlama çalmayı öğrenmek için kursa gittim. yaklaşık 8 senedir çalmaya çalışıyorum. Evet, bir bağlama ustası değilim, evet belki biraz ağır çalıyorum ama, kendi adıma hayatımda yaptığım en güzel şey diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Tebrik ediyorum.. Bu yeteneği ve potansiyeli yıllarca içinizde nasıl tuttunuz merak ediyorum. Gerçekten çok başarılı. Mutluluğunuz katlanarak artsın :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Zafer Oflu yazdı:

Tebrik ederim. İnsanın uzun süre boyunca yapmak istediği ama zaman içinde hayat telaşından dolayı yapamadığı bir şeyi yapması kadar mutluluk verici bir şey yok. Bende 40 yaşından sonra bağlama çalmayı öğrenmek için kursa gittim. yaklaşık 8 senedir çalmaya çalışıyorum. Evet, bir bağlama ustası değilim, evet belki biraz ağır çalıyorum ama, kendi adıma hayatımda yaptığım en güzel şey diyorum.

Yurdaer Elay yazdı:

Tebrik ediyorum.. Bu yeteneği ve potansiyeli yıllarca içinizde nasıl tuttunuz merak ediyorum. Gerçekten çok başarılı. Mutluluğunuz katlanarak artsın :nazar: 

Çok teşekkür ederim. 🙋🏻‍♂️

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...