İçeriğe Yönlendir

Maaşınıza Ne Kadar Oranda Zam Bekliyorsunuz? v2.0

Sani Gerşon

Maaşınıza Ne Oranda Zam Alırsınız?  

105 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sani Gerşon

Merhaba forumdaşlarım,

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/309331-maaşınıza-ne-kadar-oranda-zam-bekliyorsunuz/

İlgili konuda geçen sene bir anket yapmıştık ve açıkçası ankete göre zam oranları tuttu gibi. Tüik'e göre zam alanlarımız çoğunlukta sanırım.

Bu sene asgari ücrete Ocak ve Temmuz'da zam yapıldı. Devletimizin başı olan Cumhurbaşkanı ve bakanlığı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan Bakan Vedat Bilgin, Aralık ayında tekrar zam yapılacağını iletti. Burada da sene sonu TCMB'nin enflasyon beklentisi %65'ken, yapılacak asgari ücret zammı ile 9bin75TL gibi bir rakam çıkıyor. Ancak geçen zamda enflasyonun üstünde bir oranda zam yapılmıştı. 

Peki sizce, maaşınıza zam alırsınız?

Tüik verilerine göre, üstüne eklenerek mi?

Yoksa asgari orana göre mi, üstüne eklenerek mi?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

daha da çok olacak nasılsa başkası ödüyor, kolay harcanır demiş tibetli

Sani Gerşon yazdı:

yapılacak asgari ücret zammı

.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

%80 değilmi şuan enflasyon

ocak sonuna %100 ü geçermi

ağanın eli tutulmaz dilediğin rakam yazılır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

Şu an evet. TCMB raporlarına göre sene sonu %65 bekleniyor.

Ama Çağlar abi güzel söylemiş. Kalem de, kağıt da onlarda. İstedikleri gibi yazabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Kalem de, kağıt da onlarda.

senin patronu arayayım, %110 yap diyeyim...

fıkrayı bilir misin? spor salonunda çalan telefona cevap veren adamı? ... sonra kapatınca bu telefon kimindi diyen?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ağanın eli tutulmaz dilediğin rakam yazılır

Kaç lazımdı ? 

6,95 e aldığım salça hala bitmemişken reyonda 55, 

30 liralık şeker 120, 

8 liralık mazot 23, 

40 liralık yağ 165, 

28 liralık çay 75 lira olmuş.  

Lütfen aynı oranda bekliyoruz.  

• Beğen 7
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç lazımdı ? 

o da muhasebeci fıkrasıdır, karikatürden apis ceazsı çıktı, fıkra da paylaşmıyorum o yüzden

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Takip ettiğim ürün ve hizmetlerin fiyatları 12 aylık periyotta minimum %100 artarken, kimi ürünlerde %150, bazı ürünlerde ise %200 artış gösterdi. Sebeplerine Enerji maliyetleri diyelim, küresel enflasyon diyelim ne dersek diyelim. Dünya ekonomi denizinde çalkantı bitmiş degil. Kimi meslek gurupları al sat fiyatlarını yeni gelen zamlara göre güncelleyerek işin içinden en az zararla sıyrılırken, sabit gelirliler gelen zamları hep cüzdanları ile karşilayıp, daha az alışveriş yaparak söndürüyorlar. Benim beklentim TUIK + 5 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Almanya'da yaşayanların perişan hallerini gördükten sonra, zam istememeye karar verdim.

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)

Yüzde yetmiş zam aldım..İki üç ay rahat sonra yine batak..Maaşım artmasın..Zamlar dursun..

Bir de eyt bekliyoh...

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ali Gök yazdı:

%80 civarı yıllık enflasyon yani geçen seneki aynı aya göre bakılıyor.ama 2022 yılı enflasyonu %47.85 lerde ve yıl sonuna kadar ancak %60 65 bandına çıkar.Baz etkisi ile düşürülecek belki Kasım Aralık gibi biraz daha yukarı ivme alır %70 lerde görülebilir ama öyle bir niyet yok gibi. Ağustos ayında yapılan ara zamma göre bizden kesinti yapılacak .Yani yıl sonu %70 çıkarsa Ağustos zammı düşülerek ilavesi yapılacak.Şimdilik durum bu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

Ocak ayında % 50 temmuz ayındaki ara zamda % 67 zam aldım,ama enflasyon karşısında hiç bir değeri kalmadı,benim tek dileğim maaşım aynı kalsın fiyatlar geçen seneki fiyatlar olsun.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Nihat Palolu yazdı:

eyt bekliyoh :D zam sonra

onu hanımla bende bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

''Gider kalemlerinde yaptığınız/yapacağınız tasarrufları biraz daha gözden geçirerek, vs vs vs''........ Direkt tavsiye, kemerlerinizi biraz daha sıkın.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tamer Topaç yazdı:

''Gider kalemlerinde yaptığınız/yapacağınız tasarrufları biraz daha gözden geçirerek, vs vs vs''........ Direkt tavsiye, kemerlerinizi biraz daha sıkın.

Çocukları okuldan alayım :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Müslüman kanaat edendir. Birde devlet bankasından TOKİ için kredi çekmek caizdir.

• Beğen 1
  • Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Köksal Yılmaz yazdı:

Çocukları okuldan alayım :D 

Servise veriyorsan eğer, sırtında taşı.
Geliyor gelmekte olan. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

oylama eksik olmuş, seçenek eklemek lazım, gerçek enflasyona göre ve alım gücünü dengeleceyek kadar ve önümüzdeki 6 ayıda hesap ederek,  %100 bile az diyim seçeneği ona göre ekleyin :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...