İçeriğe Yönlendir

Araç Değiştirme?

Oğulcan Akıncıoğlu

Recommended Posts

Oğulcan Akıncıoğlu

Merhabalar 

Şuanda kullandığım aracımdan esasında memnunum (2018 Seat Leon FR 1.4 125 hp manuel).

Km 75.000 civarlarında şuan için.Eşim tarafından bir zorlama yok ancak otomatik ihtiyacı olacak gibi gözüküyor.

Piyasaya göz attığımda yerine alınabilecek araçlar;

Yeni kasa Honda civic lpgli veya benzinli ama tercihim 182hp olan olur. 

Bmw 1.18i f20 lci

Opel Mokka - bunu içine binince eledim aslında ama görüşler nedir öğrenmek isterim

Opel Astra L  veya kuzeni 308 -- fiyatlara erişimim zor ama listemde

MK4 kasa Leon FR 1.5 TSİ

2020 A3 - son neslin bir önceki nesli.

Fiyat bandına bakıldığında üst sınır 850 bin lira civarında olacak gibi.

Sizce ülkenin şu şartlarında böyle bir aksiyon alınır mı ? 1 yıl daha ötelenir ise pişman olunabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araba arabadır , yani eskisi gidince yenisi alınacak, beklenince ne olur? fark 100 ise 200 olur aynı oranda gelir/yatırım artarsa yine aynı olur

• Beğen 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Sizce ülkenin şu şartlarında böyle bir aksiyon alınır mı ? 1 yıl daha ötelenir ise pişman olunabilir mi ?

Samimi fikrim eğer gerçek bir rahatsızlık yaratmıyorsa eldekine bağlı kalmaktan yana. Birkere para harcanacak ve alınan ürünün durumundan/kalitesinden şu anda emin değiliz. Ancak elde zaten harcanabilecek fazladan bir para varsa neden olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Merhabalar 

Şuanda kullandığım aracımdan esasında memnunum (2018 Seat Leon FR 1.4 125 hp manuel).

Km 75.000 civarlarında şuan için.Eşim tarafından bir zorlama yok ancak otomatik ihtiyacı olacak gibi gözüküyor.

Piyasaya göz attığımda yerine alınabilecek araçlar;

Yeni kasa Honda civic lpgli veya benzinli ama tercihim 182hp olan olur. 

Bmw 1.18i f20 lci

Opel Mokka - bunu içine binince eledim aslında ama görüşler nedir öğrenmek isterim

Opel Astra L  veya kuzeni 308 -- fiyatlara erişimim zor ama listemde

MK4 kasa Leon FR 1.5 TSİ

2020 A3 - son neslin bir önceki nesli.

Fiyat bandına bakıldığında üst sınır 850 bin lira civarında olacak gibi.

senin aracının fiyatı nedir şu durumda

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

senin aracının fiyatı nedir şu durumda

550 - 600 bandı eder gibi gözüküyor.

650 ve üzeri yazan varda yazmak bedava.

Sani Gerşon yazdı:

Nelerin?

Alım gücümüz mesela 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

araba arabadır , yani eskisi gidince yenisi alınacak, beklenince ne olur? fark 100 ise 200 olur aynı oranda gelir/yatırım artarsa yine aynı olur

Bende de aracımı değiştirme isteği had safhada. Daha önce yazmıştım tekrar SUV'a geçme niyetimi. Yalnız ben üzerine para koymadan sattığım fiyata daha düşük bir modele geçeceğim. (2012 Civic'ten 2008 CRV'ye) Bu yorum bana da uyar mı acep? Çevremdem duymak istediğim cevap tam da bu.  😄😄

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Korhan Şenörer yazdı:

2008 CRV'ye

bu model bazında ara transfer kutusu arızaları hakkında bilgi toplayınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Çağlar Bayur yazdı:

bu model bazında ara transfer kutusu arızaları hakkında bilgi toplayınız

Otomatik şanzıman için değil mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
Çağlar Bayur yazdı:

4x4 ler için, önden çekişli ise zaten o parça yok

Abi, 2.0 İ-VTEC olanlara bakıyorum. Bildiğim kadarıyla normalde önden çekiş, sürekli 4x4 değil. Ön tekerler patinaj yaptığında otomatik olarak 4x4'e geçiyor ve patinaj bitiminde normale dönüyor. Bilgi de hata olabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Korhan Şenörer yazdı:

Abi, 2.0 İ-VTEC olanlara bakıyorum. Bildiğim kadarıyla normalde önden çekiş, sürekli 4x4 değil. Ön tekerler patinaj yaptığında otomatik olarak 4x4'e geçiyor ve patinaj bitiminde normale dönüyor. Bilgi de hata olabilir. 

yok ta fazla açıkça bazen yazamıyoruz ortalığa herşeyi, etkinlkiklerde çay içerken anlatılabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Yeni kasa Honda civic lpgli veya benzinli

FE1 olarak adlandırılan yeni kasaların fabrikasyon LPG olan modellerinde bazı sorunlar yaşanıyor. Facebook gruplarında çok sıkıntı çeken var. Turbo Motora fabrikasyon LPG pek yaramamış gibi. Üstelik LPG ile aynı anda benzin de yakıyor. Buna dikkat etmenizi öneririm. 2021 model bir önceki kasa FC5 Eco Executive tavsiye edebilirim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Ümit Türk yazdı:

Fiyatlar düşüşte.  Bence mevcudu koruyun ve değişim yapılacak zamanda yapınız. 

Yeni araç alınacağı için düşüş fırsattır.Düşüş demeyelimde durgunluk diyelim.Öyle abartılı bir düşüş yok.Eldeki araba düştü ise alınacakta düşük değişen bir şey yok yani.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

araç benim içinde bir tür yatırım oldu. Malum yeni fiyatlar la ev almak hayal olunca arabayı satıp üstüne de hazırdan bir miktar koyup ben de değiştireceğim gibi.

Yeni kia sportage hanımıın tercihi. Bakalım benim aracım ne kadar ediyor bir öğrenebilirsem yakında bende değiştireceğim...

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ahmet Türedi yazdı:

Yeni araç alınacağı için düşüş fırsattır.Düşüş demeyelimde durgunluk diyelim.Öyle abartılı bir düşüş yok.Eldeki araba düştü ise alınacakta düşük değişen bir şey yok yani.

Evet doğru. Değişen birşey yok. 

min.10 bin düşüş var. büyük bir meblağ değil ama olsun :)

Sani Gerşon yazdı:

Nelerin?

Otomobil :D 2. el için dediydim.  Sıfırdan haberim yok :D 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

550 - 600 bandı eder gibi gözüküyor.

650 ve üzeri yazan varda yazmak bedava.

Alım gücümüz mesela 

bana kalırsa araban kalsın , 200-250.000  tl farklı bir yatırım yapın. Önümüz kış ve enflasyon devam edecek gibi.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

citroen c4 suv 1.2 155 hp shine bold öneririm,benimde listemde olan bir araç

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Benimde araç değişimi için takip ettiğim ilanlar var. Son 2 haftada parça parça 10-25 bin civarında düşüşler oldu.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Kutluay Selçuk yazdı:

citroen c4 suv 1.2 155 hp shine bold öneririm,benimde listemde olan bir araç

En makul bu araç gözüküyor evet, inceledim. 800 bandı altında 0 'ı alınabiliyor.

Fatih Evcin yazdı:

bana kalırsa araban kalsın , 200-250.000  tl farklı bir yatırım yapın. Önümüz kış ve enflasyon devam edecek gibi.

Buda bir seçenek tabi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Korhan Şenörer yazdı:

transfer kutusu olmadan 4 çeker de olamaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

transfer kutusu olmadan 4 çeker de olamaz.

şanzıman yanında yavru denen tipte olmayınca bazen mevzusu da olmuyor. önden çekişlilerde diferansiyel yok sanılıdı ilk yoğunlaşmaya başladıklarında

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Doğru fiyatta olursa herşey satılır. Piyasa çok kadar şişti ve alım gücü düştü, fiyatlara bir kalibrasyon yapılması lazım. Sonrasında piyasa tekrar hareketlenir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...