İçeriğe Yönlendir

Boya koruma

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba açtığım konu forumda olabilir belki ama direk cevap alma mahiyetinde açıyorum konuyu,2017 başı sıfır km kangoo aldık kapalı garajda durur genelde bu vakte kadar boya koruma vs yapılmadı,birkaç sürtme,pütürler,çizikler mevcut,piyasada bu işi yapan malum çok hangi firmaya ne yaptırayım diye düşünüyorum? henüz hiç bir yerden fiyat almadım, örnek x bir firma reklamı gördüm bildiğim yer 3 yıl garantili seramik paket 3bin tl,boya koruma paketi 1500tl gibi kampanya yapmış (paketler detaylı baya) hangi yoldan gitmek mantıklı? seramik korumanın dezevantajı varmıdır? teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

seramik güzel aslında, yaptır 1 kez, sonrası düzenli ph düşük şampuanla yıka ve UV korumalı seramik katkılı hızlı cila ile sil, bitti başka şeye gerek yok, senelerce sadece yıkayıp hızlı cila sürmen yeterli, gerisi para çoksa zevke yapılacak işler.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Aracı uzun süre kullanacaksanız seramik yaptırın. Seramik sonrası ne kadar kaliteli yıkama yaparsanız o kadar uzun ömürlü olur. Boya korumada çizik hare giderme sonrası wax uygulanacak. Korumanın etkisi uzun ömürlü değil. Max. 6 ay sonra eskisi gibi olmaya başlayacak. 1500 ü çöpe atmaktansa 3000 verip en azından birkaç yıl koruma sağlamak daha mantıklı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bende seramik kaplama öneririm. Daha uzun ömürlü. Yıkama aşamasına da dikkat edilirse bir kaç yıl iş görüyor. Kuş pisliği vb. etkenlere karşı da bir miktar koruma sağlıyor.

İnan Çınar yazdı:

Forumda bu işi yapan arkadaşlar var. Lütfen kelimeleri daha seçerek yazalım,kırıcı olabiliyor.

Bu aralar nedense ayarımız bozuldu, yazık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir mesajı gizledim.  Kişi kendisi biliyordur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

seramik güzel aslında, yaptır 1 kez, sonrası düzenli ph düşük şampuanla yıka ve UV korumalı seramik katkılı hızlı cila ile sil, bitti başka şeye gerek yok, senelerce sadece yıkayıp hızlı cila sürmen yeterli, gerisi para çoksa zevke yapılacak işler.

Ne kullanıyorsun abi ?elle kullanım icin yıkama sonrası f/p cila bakınıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hamit inan yazdı:

Ne kullanıyorsun abi ?elle kullanım icin yıkama sonrası f/p cila bakınıyorum. 

şuan bunu kullanıyorum

https://www.sonaxshop.com.tr/sonax-xtreme-seramik-parlatici-cila-750-ml-486?gclid=CjwKCAjwv4SaBhBPEiwA9YzZvI8VIbz-aFq-1vPOMa1t4UziZaXHKJKKC0HimjYcUzjCcGRQq5sPLxoCqeQQAvD_BwE

sonax-xtreme-seramik-parlatici-cila-75-3

şampuan sorarsan

gyeon-bathe-shampoo-with-ceramic-coating

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Bu işi en iyi oto boyacıları biliyor. Arabayı gösterip bilgi alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Bozkurt yazdı:

bildiğim yer 3 yıl garantili seramik paket 3bin tl

paketin ismi seramiktir, sermaik kaplama olamaz o rakama

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Çağlar Bayur yazdı:

5000tl normal fiyat malzemeden tasarruf edip 3bine çekmişler kampanya yapıp,bugünde akü bitti birde 5 sene iyi dayandı yarın sanayide bir gezicem kim ne cilası yapar kaç ister...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

nasiol bile 1280 tl. olmuş, bencede zor o fiyat, yeri varsa elinden geliyorsa kendiside yapar aslında, boya hazırsa seramiği uygulamakta birşey yok, fiestada tüm işlemleri kendim yapmıştım bir zamanlar.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

SONAX 5000 TL boya koruma

SONAX 8500 TL 3 yıl garanti,her sene ücretsiz yenileme

VOGUE 4000 tl seramik kaplama 3 yıl garanti

Sanayide Murat usta 3000tl seramik kaplama 2 yıl garanti

OTOMAX 1750 boya koruma paketi

JUDEX oto 750 tl boya koruma pasta,cila,boya temizlik vs,bu işletme 5 yıllık beyaz renk araca seramik kaplama tavsiye etmedi,boşuna para verme dedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

en uygun yerde seramik yaptır  sonrası üstte yazdıklarımı uygula keyfine bak, sadece kuşlara dikkat et, bombalarını gördünmü hemen temizle, bunlara hiçbirşey dayanmıyor, istediğin kadar en babasını yaptır.

ben arabayı aldğımda serviste yaptırdıydım (taşerona yaptırıyorlar tabii) 3m seramik, sonrası üstte yazdığım gibi şampuan cila ve elle şahsen yıkamayla devam ediyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...