İçeriğe Yönlendir

2006 Tam Otomatik Fiesta Şanzıman Kodu

Mustafa Ceviz

Recommended Posts

Mustafa Ceviz

IMG_20221028_150437.jpg.826052826ffb2fa5c83c9167828e54d0.jpg

arkadaşlar merhaba.  2006 model 1,6 benzinli tam otomatik mk6,5 diye bilinen kurbağa gözlü far dizaynlı fiesta. aracımda tam otomatik şanzuman var. şanzumanın genel bakım periyotları ve diğer bilgilerini öğrenmek için bir araçtırma yaptığımda aracın şanzuman kodu focuslarda ve mazdalarda kullanılan "4F27E" kodlu otomatik şanzumana benziyor. bunu vites topuzu ve şanzumanın görünen altta görünen kısımlarına bakarak tahmin ediyorum. Lakin "4F27E" kodllu şanzumanların fiestalarda 2008-2011 yıllarında focuslarda ise 1998-2011 yılları arasında kullanıldığı bilgisi var. burda bi çelişkiye düşüyorum acaba benim aracın şanzuman kodu nedir. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Merhaba, bana şasi verirseniz bakmaya çalışırım koduna :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz

WF0HXXWPJH6L10876

Ü.Emre Kartal yazdı:

Merhaba, bana şasi verirseniz bakmaya çalışırım koduna :)

WF0HXXWPJH6L10876

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)

Adsiz30dc8381246d6fed.png

Mustafa Ceviz yazdı:

WF0HXXWPJH6L10876

WF0HXXWPJH6L10876

Aw-80 kodlu şanzıman var 4 ileri. 

Aisin'e ait olması lazım

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz

peki ustalarım bu şanzumanın genel bakım durumu nedir. balataları, yağı vs. kaç binde veya ne kadar sürede değişim yapılmalıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Celal Aydın
Mustafa Ceviz yazdı:

peki ustalarım bu şanzumanın genel bakım durumu nedir. balataları, yağı vs. kaç binde veya ne kadar sürede değişim yapılmalıdır?

Youtube'da videosunu bir türlü bulamadım, nasıl bir şanzıman tarif eder misiniz, mesela 110 km/h ile giderken devir kaç?

Geçişleri nasıl?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Balata değişimi periyodu yok. 45 bin de bir yağ değişir mobil atf320 dexron muydu bi speci karsilar derlerdi. 

Taş gibidir ama taş gibi agir karakterlidir. Focus 1 ile ayni tiptir. Focus 2 de elektronik ünitesi ile tiptronik özelik gelmiştir.

Zetec duratec 1.6 ile 3000 dd 120kmph  gibi orani vardır. Over drive kilit özeliği vardır son viteste 4.5 uncu vites efekti yapar

Rakibi fransiz ve vw grubu gibi kolay selenoidi bozulmaz 

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Mert Gülkokan yazdı:

3000 devirde 120 hız yaparsanız ki o yıllar için çok iyi bir hız devir ilişkisidir çok konforlu bir şanzımandır

balata değişimi yok bende focus 1 vardı aynı şanzıman idi

sadece yağını ve filtresini değiştirmiştim 

bu değişim periyodunu siz araştırıp bulursanız daha iyi olur şu an net birşey demem doğru olmaz

Benim araç 110 km/h için 3.000 devir çeviriyor 1.4 manuel. Fiyatları da birbirine yakın 1.6 otomatik ile, değiştiresim gelmiyor değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.4 ghia mi araç. Otomatik ihtiyaç değilse o da güzeldir 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Motor biter, şanzıman bitmez. Biraz yavaştır. Bozulması için uğraşılsa da kolay kolay bozulmaz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz
Celal Aydın yazdı:

Youtube'da videosunu bir türlü bulamadım, nasıl bir şanzıman tarif eder misiniz, mesela 110 km/h ile giderken devir kaç?

Geçişleri nasıl?

110km de 3000 devir çeviriyor 120 lere çıktığında 3000 deviri bariz geçmeniz gerekiyor. Benim araç 1,6 tam otomatik  Ghia 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ceviz
Tamer Topaç yazdı:

Motor biter, şanzıman bitmez. Biraz yavaştır. Bozulması için uğraşılsa da kolay kolay bozulmaz.

Yavaş ama işini çok iyi yapan bı şanzuman. Astra j 1.4 turbo otomatik aracımız var kalkışlarda bariz 1.6 atmosferik  tam otomatik Fiesta çok iyi ivmeleniyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...