İçeriğe Yönlendir

Telefon İçin Batum Turu mu yapsak?

Mustafa Çayır

Recommended Posts

Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

İtibar az şey mi?

bilemedim, bende iphone var diye ektra gördüğüm bir itibar sezemedim. Bende adamın iphone 14 varmış vay be demedim açıkcası. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

bilemedim, bende iphone var diye ektra gördüğüm bir itibar sezemedim. Bende adamın iphone 14 varmış vay be demedim açıkcası. 

Sen demişsin itibar diye, ondan dedim. Yoksa bence öyle bir şey yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Sen demişsin itibar diye, ondan dedim. Yoksa bence öyle bir şey yok.

Genlerin muhabbetlerini görüyorum vaay koçum iphone yapmışsın felan dialoglar döndürüyorlar. O aklıma geldi açıkcası.

dell xps cihazları karşı tarafa güven aşılamak isteyen pazarlamacılar mütayitler sever mesela. Cincik gibi loptopda ev tanıtırlar. Sonra bozarlar bende yapmaya giderim mesela.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mert Gülkokan yazdı:

Google amerikada mühendislik direktörü ismail var bizim aile dostumuzun kızı ile evli evli geçen oturduk adam iphone 12 kullanıyor 🤣

Ben anlamıyorum diyor iphone çılgınlığını

Adam çok zengin ama 3 yılda bir telefon değiştiriyor 

Ben elimdeki telefon eskiyince ya da güncelleme almamaya başlayınca değiştiriyorum. Bu da yaklaşık 6-7 yıllık bir araya karşılık geliyor. Ama çevremde her sene elindekini yenisiyle değiştirenler var. Onların mantığı da "yeni her zaman iyidir" olsa gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Tamamen itibar 

İtibardan tasarruf olmaz yeğenim.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

5-6 sene evvel büyük bir telefon operatörünün avukatlığını yaparken, bölge ceo'su geldi taksimde bir otelde toplantı yaptık, toplantı sonrası yeme içme faslında garson kahveleri bırakırken telefonu düştü cebinden , iphone x idi yanlış hatırlamıyorsam.. Garson gitti, ceo cebinden kendi telefonunu çıkardı, samsung note serisi. ( o zaman bile en az 4-5 senelik bir telefondu) 

Siz Türkler, paranız az olsa bile telefon ile arabadan vaz geçemezsiniz, şaşırıyorum size dedi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

Siz Türkler, paranız az olsa bile telefon ile arabadan vaz geçemezsiniz, şaşırıyorum size dedi.. 

Çünkü bir daha alamıyoruz. En iyisini alıp her sene yenilemek bu ekonomide bence de mantıklı geliyor artık. 90binTL'lik iphone 14 pro max 1tb, seneye en fazla 75bin'e düşecek.Adam 25binTL verip yine yeni nesil telefon alacak.

Amerika gibi bozulunca çöpe gönderecek kadar güçlü ekonomimiz yok. Tam aksine, çöpten çıkarıp canlandırıyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Çünkü bir daha alamıyoruz. En iyisini alıp her sene yenilemek bu ekonomide bence de mantıklı geliyor artık. 90binTL'lik iphone 14 pro max 1tb, seneye en fazla 75bin'e düşecek.Adam 25binTL verip yine yeni nesil telefon alacak.

Amerika gibi bozulunca çöpe gönderecek kadar güçlü ekonomimiz yok. Tam aksine, çöpten çıkarıp canlandırıyoruz :) 

İnternet yenilenmiş (ne demekse) telefon ilanlarıyla dolu :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani Gerşon yazdı:

Amerika gibi bozulunca çöpe gönderecek kadar güçlü ekonomimiz yok.

3606166_583db6af7aabea34ad305ac0fbb74f96

Önder Özcan yazdı:

İnternet yenilenmiş (ne demekse) telefon ilanlarıyla dolu :)

İkinci el telefon işte. Ama mesela ekranın krık firmaya sattın. Onlar ekranı değiştiriyorlar (kendi uygun gördükleri kalitedeki parça ile) sonra yeni alıcıya satıyorlar. İş tamamen yasal ortamda ilerliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eskiden yurt dışında çok moda idi, "refurbished" yenilenmiş cihaz satarlardı. 1995 senesinde Doğubanktan kendime walkman almya gidip  , sıfırına gücüm yetmeyince yenilenmiş olanı almıştım. Sony idi, "factory refurbished" yazıyordu çok net hatırlıyorum. Artık biz de sıkça duyacağız yenilenmiş kavramını bu ekonomi ile ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

factory refurbished

Bu çok farklı bi olay. Fabrikasında orjinal parçalarla arızalı ürünleri yeniliyorlar ve fabrikasyon garantisi ile satıyorlar. Bazı sunucu yan parçalarında da biz görüyoruz bunu. HP mesela refurbished ürün satıyor ama yine 2 sene yerinde destek garantisi ile vs alıyoruz direkt. Yani tüketici tarafında hiç bir şeyden mahrum olmuyorsun bu durumda.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Çayır

20 kağıt oldu olalı gidilmez artık bi yere. ama illa ki forum etkinliği yapalım diyorsak sprinter hazır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...