İçeriğe Yönlendir

Zincirleme Kaza Sonrası Sizce Kim Haklı?

Ramazan Demirci

Recommended Posts

Evren Erakçora

Kasko yoksa takip mesafesini 3, değil 5 kat uzatmalı. Adam broadway ile  sıfır volvo xc90ı takip ediyor.  Volvo nun fiyatı 4 milyon. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nihat Palolu yazdı:

Ruhsatında kamyon yazmıyorsa ne olur acaba? Belki iş makinası yazıyordur.

Çöp kamyonu ise, şehre giriş izni vardır. Önemli olan da bu.. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Geçmiş olsun. Zor bir durum. Araç kameranız yoksa anlattığınıza eksperi inandırmak zor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kural ihlali ile kaza oluş sebebi ne yazık ki tam bağdaşmıyor. Şehir içine işte bilmem şu saatler arası kamyon vs giremez diyor ama kaza olunca kamyon şehir içine girdiği için mi oldu diye bakılmıyor, kusur aranıyor. Ben öyle öğrendim. Kamyonun yerinde başka bir araçta olabilirdi, hatalı park eden araca çarpan suçlu olabiliyor mesela. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun daha 1 ay önce normalde durulmaması gereken yerde durduğundan dolayı ve yokuş aşağı iniş olması ve mesafemi kollamama rağmen arkadan çarptığım için kusur bana verildi. Sadece far ve tampon braketleri değişti. Tampon tamir edildi kaput çamurluk yarım boyandı 7500 TL işlem tuttu. Sizin 100. bin tl ye çıkartırsanız ne mutlu olur valal. Çıkma ürünler bulmaya bakın bence.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Kamyonun yola girememesiyle kaza olayı birbirinden farklı olaylar olmalı. Kamyonlar trafik yoğunluğu tarzı mevzular ile şehir içlerine veya yollara belli saatlerde alınıyorlar. Mesela kamyonun girmemesi gereken yolda karıştığı kazada suçu yoksa ne olacak?

Bence kamyon olmaması gereken yoldaysa veya saat aralığı dışındaysa bunun cezasını trafik keser. Gerisi normal kaza kuralları ile işler. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kaza işte, illaki birşeylerin değeri eksilecek. size de birşey olabilirdi ki, sağlam vurmuşsunuz. araba işini yapmış korumuş. varsın, 70 80 bin tl tutsun. ben bunu ustaya satarım giderim toplusunu alırım derseniz de olabilir. geçmiş olsun.

kaskosuz arbaya binilmez oldu.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Baha Kanberoğlu yazdı:

Kamyonun yola girememesiyle kaza olayı birbirinden farklı olaylar olmalı. Kamyonlar trafik yoğunluğu tarzı mevzular ile şehir içlerine veya yollara belli saatlerde alınıyorlar. Mesela kamyonun girmemesi gereken yolda karıştığı kazada suçu yoksa ne olacak?

Bence kamyon olmaması gereken yoldaysa veya saat aralığı dışındaysa bunun cezasını trafik keser. Gerisi normal kaza kuralları ile işler. 

Çöp kamyonu arkadaşın vurduğu , çöp kamyonları her türlü güzargahta serbest olurlar, adamların işi bu şehir içindeçöp/ katı atık toplamak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kamyonlar şeritte düz duruyor. Yani şeride girerken durmuş gözükmüyor. Girmişler ve az da olsa seyirden sonra durmuşlar gibi. Siz o sırada gazı bırakıp ara mesafe açılsın diye beklerken belki fren yaptılar. Ama yapılması gereken sizin daha önceden frene basmanız ve arayı açmanızdı. Kural gereği böyle yani. 

benim merak ettiğim şu, kasko yok. Önümdeki vurarak durdu. Ben önümdekine vurmadan durabildim ama arkamdaki duramadı ve bana vurdu. Bana vurmasıyla ben önümdekine vurdum. Benim arabada arkadan vurma sebebiyle hem arkada hem önde hem de önümdeki aracın arkasında hasar oldu. 

benim ne yapmam lazım? Suçum yokken önümdekine arkadan vurmuş oldum. Bunlar hep anlık. Tutanağı polis tutsa benim derdimi anlar mı? Diğerleri itiraz edip imzadan imtina eder mi? Olayı yargıya taşımaya mı gider?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Talha Bilgi yazdı:

Çöp kamyonu arkadaşın vurduğu , çöp kamyonları her türlü güzargahta serbest olurlar, adamların işi bu şehir içindeçöp/ katı atık toplamak

Ben olaydan bağımsız genelleme yaptım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Baha Kanberoğlu yazdı:

Ben olaydan bağımsız genelleme yaptım. 

Pardon, olaydan bağımsız görüşünüze bende katılıyorum ayrıca tüm ülkede mesela en sol şeritte mücbir sebepler hariç kamyon ve tırlar ilerlememesi lazım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kamyonlar şeritte düz duruyor. Yani şeride girerken durmuş gözükmüyor. Girmişler ve az da olsa seyirden sonra durmuşlar gibi. Siz o sırada gazı bırakıp ara mesafe açılsın diye beklerken belki fren yaptılar. Ama yapılması gereken sizin daha önceden frene basmanız ve arayı açmanızdı. Kural gereği böyle yani. 

benim merak ettiğim şu, kasko yok. Önümdeki vurarak durdu. Ben önümdekine vurmadan durabildim ama arkamdaki duramadı ve bana vurdu. Bana vurmasıyla ben önümdekine vurdum. Benim arabada arkadan vurma sebebiyle hem arkada hem önde hem de önümdeki aracın arkasında hasar oldu. 

benim ne yapmam lazım? Suçum yokken önümdekine arkadan vurmuş oldum. Bunlar hep anlık. Tutanağı polis tutsa benim derdimi anlar mı? Diğerleri itiraz edip imzadan imtina eder mi? Olayı yargıya taşımaya mı gider?

Önemli olan ilk durduğunda vurmadan durman. Senin arkandan gelen sana vurunca sen öndekine vurursan suçlu değilsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim arabada arkadan vurma sebebiyle hem arkada hem önde hem de önümdeki aracın arkasında hasar oldu. 

benim ne yapmam lazım? Suçum yokken önümdekine arkadan vurmuş oldum.

güzel soru

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Önemli olan ilk durduğunda vurmadan durman. Senin arkandan gelen sana vurunca sen öndekine vurursan suçlu değilsin. 

Nasıl kanıtlayacağız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nasıl kanıtlayacağız?

İfadelerle.. 

Çarpılan böyle oldu derse, çarpan da doğrularsa,

Kabul edilir. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ışıkta beklerken arkadan birisi vurup ittirince, önü hasar alan adama, sigorta şirketinin arada mesafe bıraksaydın diyeceklerine adım gibi eminim.

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

ışıkta beklerken arkadan birisi vurup ittirince, önü hasar alan adama, sigorta şirketinin arada mesafe bıraksaydın diyeceklerine adım gibi eminim.

yok canım, bu kadarını da demezler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Zincirleme kazalarda, Kazaya karışan her araç, çarptığı aracın arkasından ve kendi hasarının önünden sorumlu olur. Kaza arkaya doğru devam eder ise, hasar gören aracın arkasından bir arakadaki çarpan araç sorumlu olur

Hep arkadaki çarpıyorsa geçerli bu sanırım.

Bende zincirleme kaza yaşamıştım ama 3 araç dururken 4. en arkadan çarptı 3e, 3 2ye, 2 de bana çarptı. Kusur %100 4. araca çıkmış, biz üç kişi %0 dı.

Geçmiş olsun, araç kamerasının ne kadar önemli olduğu birkez daha ortada.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hep arkadaki çarpıyorsa geçerli bu sanırım.

Bende zincirleme kaza yaşamıştım ama 3 araç dururken 4. en arkadan çarptı 3e, 3 2ye, 2 de bana çarptı. Kusur %100 4. araca çıkmış, biz üç kişi %0 dı.

Evet.. yukarıda bahsedilen durum işte.. Mümkün ve mantıklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

yok canım, bu kadarını da demezler :) 

tavan akınca ödemeyen şirketler var. sözleşmeye yazmak lazım arkadan çarparsa pakette gelen şerit metre ile ölçüm yapılmalıdır filan gibi :D

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nasıl kanıtlayacağız?

Mehmet Ozyurek yazdı:

İfadelerle.. 

Çarpılan böyle oldu derse, çarpan da doğrularsa,

Kabul edilir. 

İfadelerle. Sonuçta sen vurmadım diyeceksin, senin önündeki de bunu doğrulayacak. Zaten zincirleme kaza olduysa kalabalık bir yerdir, kamera kaydı bulmak kolay olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bu ülkede arkadan vuran biri vurdum diyorsa devlet dürüstlük madalyası takmalı . arkadan vurup ben bu adama arkadan vurdum  diyene daha denk gelmedim . arkadan vuranlar hep haklı kendince :D 

bitane arkadaşım var milletin tamponunda gider e5 te  100 le giderken adamın 1 metre arkasında  yada önündeki adamların hepsi frene basarken ayağını gazdan dahi çekmez ben çocuğa sen tesadüfe araba sürüyon ha normalde senin her hafta birine arkadan girmen lazım dedim şöförlük konusunda bi ahkamlar kesti sonra 1 ay içine 2 sefer arkadan girdi arabası pert oldu sonra bana arkadaşlar yok evrene enerji gönderdin yok adamın arabasında gözün kaldı bilmemne dedi bende sövdüm hepsine enerjiynen ne alakası var öndeki fren yaparken siz gaza basın hepiniz görürsünüz evreni dedim en son :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

tavan akınca ödemeyen şirketler var. sözleşmeye yazmak lazım arkadan çarparsa pakette gelen şerit metre ile ölçüm yapılmalıdır filan gibi :D

Bu arabayla ilgili bir soru ise evet ödemez. Çünkü bu beklenmedik bir durum değil. :) 
Sunroof tan su sızıyorsa bu bir arızadır. 

Konu ev ise. Ödenir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...