İçeriğe Yönlendir

Honda CR-V 2019 1.6 Dizel Manuel Çok yakma sorunu

Sezer Ercan

Recommended Posts

Sezer Ercan

Merhabalar, abimin aracı şanzıman ve debriyaj baskı balata değiştikten sonra yakıt tüketimi çok arttı. 8.4 yakıyor şehir içi şu anda. Uzun yolda yine yakıt azalacagına artıyor. Sizce sebepleri nelerdir. Nelere bakmamızı tavsiye edersiniz? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

arttı derken ekrandaki ortalana tüketim bilgisi mi? akü sökülünce sıfırlanmış olabilir mi?

Sezer Ercan yazdı:

Uzun yolda yine yakıt azalacagına artıyor.

ekrandaki bilgi kısmında lt/100 km mi yazıyor,

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Evet lt/100 km yazıyor. Olay şu uzun yolda şanzıman yagı boşalıyor şanzuman dagılıyor. Çekiciyle çekilip baskı balata şanzuman yenisi takılıyor. 2000 km oldu yakıt tüketimi her zamankinden çok arttı şimdi 8.4/100 kt gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işlem sırasında akü sökülür tüketim bilgisi sıfırlanır, en yüksekten başlar hali ile , ancak uzun yolda sabit süret ile gittikçe tüketimin artması garip?

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
Çağlar Bayur yazdı:

işlem sırasında akü sökülür tüketim bilgisi sıfırlanır, en yüksekten başlar hali ile , ancak uzun yolda sabit süret ile gittikçe tüketimin artması garip?

Evet çok garip çözemedik 2000 km yol oldu kullanan aynı kişi önceden 5.5 lt felan ortamayla gidiyordum şehir içi diyor abim.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Manuel ölçüm yapmakta fayda var. Belki elektronik gösterge hatasıdır. Şanzıman tepkisinde değime var mı? Daha geç vites atma vs gibi ... o da sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sezer Ercan yazdı:

önceden 5.5 lt felan ortamayla gidiyordum şehir içi

hangi şehir ? o cüssede o rakam biraz zor ama? fiesta kadar

Yorum bağlantısı
Sezer Ercan
Çağlar Bayur yazdı:

hangi şehir ? o cüssede o rakam biraz zor ama? fiesta kadar

İstanbul abi. Evet zaten bu olaylar olmadan önce aynı şehirde aynı araba aynı kullanıcı 5.5 felan yakıyordu ne zaman balata şanzıman değişti 2000 kmdir 8.4 e çıktı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Sezer Ercan yazdı:

İstanbul abi. Evet zaten bu olaylar olmadan önce aynı şehirde aynı araba aynı kullanıcı 5.5 felan yakıyordu ne zaman balata şanzıman değişti 2000 kmdir 8.4 e çıktı.

İstanbul'da 5,5 lt'de bir yanlışlık olabilir mi? 

Dizel fiestam bile İstanbul'da 6,7 yakıyordu :D 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Nacizane tavsiyem şudur. Oncelikle depoyu agzina kadar fulleyip bos, trafik olmayan bir yolda 50 km gidis 50 km gelis olmak uzere sakin bir tempoda araci kullanin. Kullanim sonunda tekrar depoyu doldurarak yol bilgisayari ve gercek olcumu karsilastirin. Bu degeri Fabrika verisi ile yorumlayin ve buna gore bir ariza arayisina girin. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün şehirler arası gibi trafikte birazda şehir içi gibi 30 km yol yaptım manuel 1.6 dizel mondeo 6.3 lt/100 km. İstanbulda crv 5.5 lt/100 km çok düşük geldi bana. 

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

8-8.5 lt/100 km'de ki  tüketimi Eskişehir'in meşhur kilit ve akmayan trafiğinde 1.6 dizel C-max ile görüp şükrediyoruz. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün şehirler arası gibi trafikte birazda şehir içi gibi 30 km yol yaptım manuel 1.6 dizel mondeo 6.3 lt/100 km. İstanbulda crv 5.5 lt/100 km çok düşük geldi bana. 

suzuki s cross 4 çeker benzinli cip. Şehir içi 5-5,5 yakıyor dedi. Egea dizelden de az yani diye şaka yaptım. Ciddiye alıp, aynen daha az dedi. Cevap veremedim :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

suzuki s cross 4 çeker benzinli cip. Şehir içi 5-5,5 yakıyor dedi. Egea dizelden de az yani diye şaka yaptım. Ciddiye alıp, aynen daha az dedi. Cevap veremedim :) 

Susmak bazen en iyi cevaptır. Bir gün lexus e segmenti hibrit test ediyorum kampüste yol kilitli parke. Araçta 4 kişiyiz arkadaki toy toyota temsilcisi " hızımız biraz fazlamı " dedi aracın lastik ölçülerini biliyormusun diye sordum, çıt yok.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Satışa odaklı yetiştirilen müşteri temsilcilerinin teknik bilgisi sıfırın altında.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Metin Uzunoğlu yazdı:

Susmak bazen en iyi cevaptır. Bir gün lexus e segmenti hibrit test ediyorum kampüste yol kilitli parke. Araçta 4 kişiyiz arkadaki toy toyota temsilcisi " hızımız biraz fazlamı " dedi aracın lastik ölçülerini biliyormusun diye sordum, çıt yok.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Satışa odaklı yetiştirilen müşteri temsilcilerinin teknik bilgisi sıfırın altında.

O kadar bilgi eksikliği varki, sanki ekmek satıyorlar havasındalar. Bir kaç teknik şey sorunca veya biz ekleyince de sindiremeyip gıcık oluyorlar, tavırları değişiyor bize karşı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

milyonlukta sıraya girerse talep, arz ne yapsın demiş çekyalı

Zaten o çekyalı ve o çinliyi bir elime geçirirsem dünya rahatlayacak.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sezer Ercan

Ya arkadaşlar yorumları okuyorum şaşırıyorum. Siz iyimisiniz ya? 

Yani x aracın sizin aracınızdan daha az yaktıgı için kuduruyormusunuz? Nedir olay ben havadanmı atıyorum.

Sıfır alınmış araç 2019 dan beri tek kullanıcı tarafından 2-3 yıl kullanılmış kullanan adam ekranda hep 5.5 civarını görmüş (ki ne kadar dogrulugu tartışılır olsa da fabrika tüketimi 5.6 lt şehir içi bu aracın ) bir onarımdan sonra yakıt tüketimi artmış sonuçta x ten y ye büyük değişim olmuş ben size bunu soruyorum nedendir diye. Sizin yazdıklarınıza bakın 1-2 çözüm odaklı cevap harici yok.

Benim 2 yıl önce 2.0 ecoboost mondom vardı yazın 11-12 litreden aşşagı düşmezdi kışın 15 bile görüyordum. Bir gün bir abimizin dodge hellcat 6.2 707 hp aracıyla yolculuk yaptık 15 lt yaktı yine maslak tekirdag arası. Ara ara trafikte klima açık vs o zaman ben isyan etmiştim 6.2 araba benim 2.0 arabayla neredeyse aynı yakıyor diye. Bu araçtan araca değişir.

Al şu an 1.4 tjet bravoya biniyorum şehir içi 9-11 lt arası gidiyor. 1.4 120 hp arabayla 2.0 arabada aynı şu an ? Senin dizel fiestanın yakıtı bu araçtaki sorunu ilgilendirmezki ? Farklı araçlar. 

Ya çok basit şanzıman değişiminden dolayı x yakıt tüketiminden y yakıt tüketimine ortalama 2 litrelik bir yakıt tüketimi artışı oldu diyorum. Bu neden olur yardım bekliyorum siz "ehe ehe zaten o x kadar yakmaz ki normale dönmüş ehe ehe" yapıyorsunuz. Ne alaka yani?  Ne alaka arkadaşlar yazık ya gerçekten yazık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok sık rastlandığı için kendine yazık etmesin diye tecrübe paylaşımı yapılıyor o kadar, akılda kalan bir rakam mı geçerlidir, onlarca sürüş tecrübesi mi? bir de anlatıldığı kadar yorum yaplabilr, mesela usuzn yolda sabit giderken ortalama tüketim artmaz. lt başına gidilen yol artar ama . bir de şehir içi tüketim kavramı çok değişkendir ona bir yorum yapılamaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...