İçeriğe Yönlendir

Bu Soket Neden Boş?

Murat Kösee
Çözüme git Doğukan Çoktay tarafından,

Recommended Posts

Murat Kösee

Merhaba. 2005 fiesta ile aranıza katıldım. Yağ değişimi esnasında Aracı incelerken boş bir soket gördüm. Radyatör fanının alt tarafına turkuaz renkli soketin Ne olduğunu anlamadım. Yabancı videolardan bazılarında sökerim dolu olduğunu da gördüm. Sizce nedir bu soket?

D66C7E43-5AA9-432B-B1AE-133270435E27.jpeg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fan rezistansı o sanırım. Yani o soket doluysa fan belli hızlarda yönetilebiliyor. Ama dolu mu boş mu olması gerekli, bilemedim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Rezistans varsa soketi de olmalı. Yoksa o parçanın hükmü kalmaz, kapat takar geçerlerdi. 

Yorum bağlantısı
Murat Kösee
(düzenlendi)

Tesisatta boşta plan bir soket de yok ama fana gelen elektrik kabloları bantlı. Kafam karıştı o yüzden

tarihinde Murat Kösee tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Doğukan Çoktay

araç klimalımı? klimalı modellerde o rezistans var. klima fan rezistansı olarak geçer. motor sıcaklığı artınca fanı 2. kademeye alıyor. daha hızlı soğutma için.

Yorum bağlantısı
Murat Kösee
Doğukan Çoktay yazdı:

araç klimalımı? klimalı modellerde o rezistans var. klima fan rezistansı olarak geçer. motor sıcaklığı artınca fanı 2. kademeye alıyor. daha hızlı soğutma için.

Evet araç klimalı. Ama herhangi bir açıkta kablo olmadığı için nasıl bir çözüm bulabilirim buna? Yeniden tesisat mı çekmek gerekli

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Sanayide usta korlemistir gerek yok diye hatirladigim orada takili bir soket var fan izi ile alakali klima falan 

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

takılan radyatör fanı orjinamli sonradan takılmamı? bence fan sonradan değişti ve o soket bir şekilde iptal edildi. yada fan yan sanayi ve o soket başka bir yerde takılı görevini yerine getiriyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kösee
Doğukan Çoktay yazdı:

takılan radyatör fanı orjinamli sonradan takılmamı? bence fan sonradan değişti ve o soket bir şekilde iptal edildi. yada fan yan sanayi ve o soket başka bir yerde takılı görevini yerine getiriyor.

Ön panel plastik. Muhtemelen fan da değişmiştir. Aynı elektrik hattı üzerinden geri vites müşürü, fan motoru, bir de bu boş soketi elektrik geliyor olmalı ama ilk ikisine kablo geliyor sonrası elektrik bandıyla bantlanmış

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...