İçeriğe Yönlendir

Kalkışta Gelen Zırıltı

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar bi kaç saat önce beşıma gelen olaylar beni biraz tedirgin etti ve başına gelen varsa bilgi alabilirmiyim  

Ankara Sincan'da oturuyorum bağlıca demtine gitmek için evden çıktım herşey gayet normal çevre yoluna çıktım araç sollamaya geçtim 4. Viteste hızım 110 km gaza bastım ve araba stop etti. Emniyet şeridine çekip kaputu açtım ilk önce triger kayışını olmak üzere bi göz kontrolü yaptım herşey normal gözüküyordu sonra araca binerek marşa bastım çalıştı ve herşey normal devam ettim (akşam olduğu için farlar ve kalorifer açıktı )

Daha sonra dönüş yolunda ışıklarda durup ilk kalkışta (tam kavrama yaparken ) ön taraftan bi zırıltı sesi geldi ve bu ses her dur kalkta tekrarlıyor aracın soğuk yada sıcak olmasında farketmiyor 

Rampa aşşağı kalkışlarda bu sesi yapmıyor düzde ve rampa yerlerde yapıyor rampa yukarı daha belirgin 

Araç 97 Vectra CD manuel

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

stop etmesinde pek çok şey etken olabilir. LPG varmı mesela? Titreşim varmı?

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

LPG var normal çalışmada herhngi bir titreşim hissetmiyorum yolda giderken bazen tekleme yapıyor benzine alıp tekrar lpgye aldığım zaman düzeliyo

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ateşleme problemlerine bakmak lazım. ayrıca opel in o jenerasyonunda krank pozisyon sensörü ve özellikle egzantrik pozisyon sensörleri buna neden oluyordu. 1.6 GL de başımıza gelmişti zamanında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Erkan Işık yazdı:

Motor takoz larını kontrol ettinmi

Daha hiç birşeye bakamadım daha doğrusu nereye bakmam gerektiğinide bilmiyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...