İçeriğe Yönlendir

Ön Far Sürekli Bozuluyor

Fatih Karaa

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba arkadaşlar MK4 Mondeo sahibiyim geçen hafta sol ön far arızalandı değiştirdim ikisinide bugün tekrar baktığımda sol taraf yine patlamıştı. Acaba sigorta mı arızalı olabilir kitapçığa baktığımda ön farla alakalı olarak sadece F39 sigortası var uyarlanabilir ön aydınlatma sistemi yazıyor onu mu kontrol etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Çağlar Bayur yazdı:

ampül nemarka takıldı

Markasını bilmiyorum marketten aldım diğer lambayıda  değiştirdim o hala sağlam 

Sani Gerşon yazdı:

Dinamo voltajı bi kontrol edilebilir.

Sürekli aynı lamba patlıyor iki lambaya aynı regülatörden voltaj gitmiyor mu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence ampül kalitesinden, rutini yok diğeri de bir süre sonra gidebilir daha da yzyn dayanabilir

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Far yada ampul yuvası gevşek / hareket ediyor olabilir. Titreşim nedeniyle ısınan far ampulü flamanı kopuyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa

Sağlam farın eski ampulünü yarın takayım o zaman o unla deneyeyim en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Ya yuvaya tam oturmuyor aşırı titriyor yada farın soket bozuk tam temas olmadığı için ampul aşırı ısınıyor. Soketi değiştir % 90 bundan 

Çağlar Bayur yazdı:

bence ampül kalitesinden, rutini yok diğeri de bir süre sonra gidebilir daha da yzyn dayanabilir

Soket fisinde biraz kararma yanma  olunca ampulü tez kesiyor. Sahinde bir ayda iki kez kesmişti soketten sebep :)

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Hamit inan yazdı:

Ya yuvaya tam oturmuyor aşırı titriyor yada farın soket bozuk tam temas olmadığı için ampul aşırı ısınıyor. Soketi değiştir % 90 bundan 

Soket fisinde biraz kararma yanma  olunca ampulü tez kesiyor. Sahinde bir ayda iki kez kesmişti soketten sebep :)

Soket yanmış hocam dün baktım bugün bulabilirsem yenisini alacağım inşaallah tekrarlamaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...