İçeriğe Yönlendir

Havalandırma Menfezlerinden Farklı Şiddette Hava Üfleme

Murat Kösee

Recommended Posts

Murat Kösee

Merhaba

aracımın 4 menfezinden de farklı şiddetlerde hava üflüyor. Aşağıya bi görsel eklemeye çalışacağım. Özellikle yolcu tarafı cama yakın menfezde neredeyse hiç hava yok. Torpidoyu söküp baktığımda üstteki kapağın yerine oturmadığını gördüm. Onu oturtmayı deneyince de vida delikleri denk gelmiyor. Dahası vidaları söktüğüm halde sanki kasıntı gibi yerine oturmuyor. Ters olarak göğüse vidalı bu kapak(vidaları sökmesi çok zor oldu). Sorun bu kapaktan mıdır yoksa başka bir yere mi bakmalıyım?

E876EE08-D72D-436C-9BC8-89B2B5460DDE.jpeg

AA948A59-064B-41AF-97D7-50FB8EACD5F8.jpeg

D5202B34-037F-4FC5-96CB-CD78526ED0D8.jpeg

9F813AF0-4DCB-4AC9-8C21-C4EC4576212C.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabi bu bir sorundur.  
Ancak ayrıca yönlendirme pallerinde de sorunlar olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Geçmişte kaza sonucu kokpit ve kalorifer sistemi tam olarak takılamamış olabilir. Bu nedenle takmaya çalıştığınızda kasıntı yapıyor olabilir. Açık kalan bölümün tozunu temizleyip esnek yapıştırıcı ile boşluğu kapatacak bir malzeme ile yapıştırılarak havanın dışarıya kaçması önlenebilir.  

Yorum bağlantısı
Murat Kösee

elimde fotoğrafı yok ama görünen boşluk kısımları olabildiği kadar japonla  yapıştırdım. Parçanın 3 tane vidası var. İkisi ızgaraların hemen arkasına tersten vidalı. Diğeri de kapağın arkasında yine göğüse vidalı. Ön iki vidaya bir şekilde ulaşılıyor ama üçüncü ön göğüse vidalı ve o vidayı sökmek için bütün göğüsü çıkartmak gerekiyor. O topa girmek istemediğim için geçici bir çözüm buldum ama her menfezden farklı hava üfleme sorunu devam ediyor 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür

Genel olarak hava tek merkezden gelip borularla dağıtıldığı ve ortadaki ızgaralar fana daha yakın olduğu için kenardakilere çok fazla gitmiyor ancak sizin görsellerde de sorun var tam yerine oturmamış. Ön iki ızgarayı kapalı tutarak bi deneyin isterseniz biraz daha kuvvetli üflemesi gerekir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...