İçeriğe Yönlendir

MONDEO IV- Orj.Fren Disk ve Balataları değişim- tavsiye. Titreme var.

Kürşat Gönüllü

Recommended Posts

Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Selamlar sevgili dostlar. Hazır Ankaradayken, titreme sorununu, orjinal parcalarla servisde mondeo ustası vasıtasıyla halletmek düşüncesiyle tavsiyelerinize ihtiyacım var.

- 2011 yenikasa 1.6 dizel sedan için en iyi disk, toz yapmayan en iyi balatalar ?

(Üzerindeki Diskler 6-7yıl gitmişti, İnternetten Orginaller de 4yıl gitti, torna pek işe yaramıyor. İlk balatalar pek siyahtoz yapmazdı. Jantı karartmayan hangisidir.)

-Bu titreme 100-120 hızlarda,her türlü asfaltta, çoğunlukla yokuş aşağı hızla inerken fren yapınca direksiyonda-pedalda oluyor ama, bazen düz yola aynı asfaltta yapmadığı anlar da oluyor !

Fren dışında çok hafif özellikle direksiyon virajda birazcık döndürülürken hissediliyor. Gaz verildiğinde azalma görülüyor !

- Servisde biliyorum pahalı olacak, ama en azından parçalar ve fiyat karşılaştırma için bilgi almam lazım. Tanıdık servis elemanı olan dostların yardımını diliyorum. .

- jant kontrol, lastik balon vs, porya, bilyası vs , akslar, son olarak rot ve balans kontol her servisde mutlaka var mıdır. Hangisini veya orada kimi tavsiye edersiniz.

Teşekkürlerimle

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

ayni sorunu fiestada yasiyordum diskleri Brembo balatalari Ferodo taktim 2 bin km yaptim simdilik frenler tutuyor 

ama ferodo balata nin tozu fazla oluyor bence bir mahsuru yok en azindan boshlar gibi otme yapmiyor 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Kürşat Gönüllü yazdı:

Fren dışında çok hafif özellikle direksiyon virajda birazcık döndürülürken hissediliyor. Gaz verildiğinde azalma görülüyor !

Akslarınızda bir sorun olabilir, çok agresif sürüş yapmıyorsaniz disklerin dört yılda yamulması ilginç geldi bana.

Aks probleminde belli bir sürate ulaşinca araç kafa sallamaya başlar hızlanırsınız ve bu sallama sona erer. 

Disk ve balata tavsiyesi için Ate disk, motorcraft balata diyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yerinizde olsam fabrika be takmışsa ondan alırdım. Fomoko/motocraft.

Mk4 ü sattığımda araç 8 yaşında ve 95k km de idi, disk ve balatalar orjinsldi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

diskleri değiştrirken diskin bastığı yüzey tel fırça ile iyi temizlenmeli temizlenmeden takılırsa titreme devam edebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Balata tozu balatanın aşındığını işini yaptığını gösterir. Balata aşınmazsa disk aşınacaktır. Yani yumuşak olan hangisi ise o aşınır. Naçizane tavsiyem toz atan balatadan vazgeçmeyin. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Mondeo'nun kronik sorunu frende titreme.Ben de mk4 Mondeo sahibiyim, yüksek süratlerde ben de aynı sorunu yaşıyordum Walburg marka disk aldım fakat balatalar daha yeni diye değişmemiştim.Bu sebepten mıdır bilmem sıfır diskler de çok kısa sürede titreme yapmaya başladı.Sonra sadece fren balata-diski satan esnaf tavsiyesiyle ön yargim olsa da aynı markanın delikli disklerini aldım,yanına da yine tavsiye üzerine çok yumuşak denilen İcer marka balata alıp taktım.Çoğu uzun yol olmak üzere 5bin kilometredir kullanıyorum ve şu an çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kürşat Gönüllü
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yerinizde olsam fabrika be takmışsa ondan alırdım. Fomoko/motocraft.

Mk4 ü sattığımda araç 8 yaşında ve 95k km de idi, disk ve balatalar orjinsldi.

Benim de son kararım öyle oldu..Fomoko/motocraft. Şimdilik durum iyi. Tüm ilgilenen arkadaşlarıma çok teşekkürler. Kazasız arızasız yollar diliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...