İçeriğe Yönlendir

Spoiler Boya Kavlama Sorunu / Çözüm Öneriniz?

Ali Memisoglu

Recommended Posts

Murat Sahın

Parça plastik, orada mikron ölçülmez, haliyle plastik parça da boyadan sayılmaz. Bir çok marka modelde bu durum mevcut spoilerlerde. Boyanacak mecburen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kösee

Boyama konusunda cesaretin varsa yardımcı olurum. Yok dersen de sanayide 500-800 arası bir rakam isterler ama kendin boyaması 200-250 arasına mâl olur en fazla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

boya değilde vernik yanmış. ben olsam verniği komple kaldırıp seramik kaplama yapardım veya yaptırırdım. daha uygun ve boyasız çözüm olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ORası boyanacak ama, tavan da gidiyor sanırım. Araç güzel bir cila görmeli mutlaka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Memisoglu
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

ORası boyanacak ama, tavan da gidiyor sanırım. Araç güzel bir cila görmeli mutlaka.

pasta cila yaptıracaktım, burasını kaporta boyacı yapar anca dediler, sonra biz pasta cilasını yapalım dediler

kaportacı da aracın 1 gün burda kalması gerek dedi halbu ki sökülebilen bir aksam burası

o yüzden bireysel olarak ne yapabilirim ya da daha kısa sürede nasıl olur size danışmak istedim

Murat Kösee yazdı:

Boyama konusunda cesaretin varsa yardımcı olurum. Yok dersen de sanayide 500-800 arası bir rakam isterler ama kendin boyaması 200-250 arasına mâl olur en fazla 

aynen bir ustaya sordum o da 500 tl dedi, ama araç burda kalacak deyince o uymadı bana

tek başına yapılabilir mi ustam , ne yapacam nasıl yapacam

renk olarak fırtına grisi sanırım bu araç

tarihinde Ali Memisoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kösee
Ali Memisoglu yazdı:

pasta cila yaptıracaktım, burasını kaporta boyacı yapar anca dediler, sonra biz pasta cilasını yapalım dediler

kaportacı da aracın 1 gün burda kalması gerek dedi halbu ki sökülebilen bir aksam burası

o yüzden bireysel olarak ne yapabilirim ya da daha kısa sürede nasıl olur size danışmak istedim

aynen bir ustaya sordum o da 500 tl dedi, ama araç burda kalacak deyince o uymadı bana

tek başına yapılabilir mi ustam , ne yapacam nasıl yapacam

renk olarak fırtına grisi sanırım bu araç

çok basit. Boyamak istemediğin ve boyanacak yüzeye yakın tüm alanları maskeleme bandı ile kapatacaksınız. Sonra 240-400-600 zımpara ile pürüzsüz bir yüzey elde edene kadar zımpara yapılacak. Buradaki önemli nokta boyayı kaldırmadan yüzeyi düzleştirmek. Hiç bir görsel ve hissel tümsek çıkıntı girinti olmamalı.  Tercihen en son sulu 800 zımpara da yapılabilir. Bu işlemden sonra bölge iyice yıkanıp kurutulacak. 

sanayide boyacıdan aracın boya koduna göre sprey kutu boya bastırılmalı. Ve araç metalik ise sprey vernik. Bundan sonrası detaylı maskeleme ve boyama. İnternette rehber bi çok video var. Ben kendi aracımı sprey boya ile boyadım komple. Hemde metalikti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...