İçeriğe Yönlendir

Muhtemel Subap Arızası, Rölanti Sorunu

Celal Aydın
Çözüme git Celal Aydın tarafından,

Recommended Posts

Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır gibi araba artık hayırlı olsun, ben duramaz pistonlara da girerdim

Teşekkür ederim abi. Aslında aklımdan geçmedi değil, durumlar pek elvermedi.

Piston-Silindir iyi durumda olduğu söylendi, şimdilik gittiği yere kadar gitsin bakalım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Celal Aydın yazdı:

Teşekkür ederim abi. Aslında aklımdan geçmedi değil, durumlar pek elvermedi.

Piston-Silindir iyi durumda olduğu söylendi, şimdilik gittiği yere kadar gitsin bakalım. 

bizimki teknik tavsiye yoksa her tür katkı candır

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Tamer Topaç yazdı:

İşlemler bitince detaylıca bilgi verir misiniz?

Tamer bey ricanız üzerine detaylara gireyim :)

Üst kapak revizyonu

Subaplar

Üst kapak contası değişimi

Devirdaim değişimi (Ses yapıyordu gıvgıvgıv şeklinde)

Egzantirik mili değişimi (Sente alınan kısmında kırık vardı)

Bu işlemler rölanti ve dengesiz çalışma, kayış bölgesinden ses yapma, stop etme sorunumu çözdü.

Direksiyonu kırdığımda rölanti düşüp yükseliyordu, o sorun da gitti, direksiyon pompası dahi daha sessiz ve kararlı çalışıyor.

Akü söküldüğü için PCM sıfırlandı, şu an araç yakıt haritasını tekrardan çiziyor, o yüzden lpg yi devreye henüz almadım, bir depo kadar benzinde binip, lpg servisine gidip filtre değişimi ve enjektör temizliği yaptıracağım.

Bir sonraki bakımda benzin filtresini değiştirip, motor kulağını yenileteceğim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Eroğlu

Merhabalar bahsettiğiniz sorunlar birebir bende de mevcut ama bunları çözebilecek bir tane usta bulamadım herkes üstün körü konuşup geçiyor acaba siz araca nerede baktırdınız ya da tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır İstanbul civarında

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Muhammet Eroğlu yazdı:

Merhabalar bahsettiğiniz sorunlar birebir bende de mevcut ama bunları çözebilecek bir tane usta bulamadım herkes üstün körü konuşup geçiyor acaba siz araca nerede baktırdınız ya da tavsiye edeceğiniz bir usta var mıdır İstanbul civarında

Öncelikle geçmiş olsun. İstanbul hakkında pek bir bilgim yok fakat kulağıma gelen ve Facebook gruplarında denk geldiğim Barış Çer Beykozlu var, Ford özellikle Fiesta üzerine uzman bir usta gördüğüm kadarıyla. Araştırmanızı tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Celal Aydın yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. İstanbul hakkında pek bir bilgim yok fakat kulağıma gelen ve Facebook gruplarında denk geldiğim Barış Çer Beykozlu var, Ford özellikle Fiesta üzerine uzman bir usta gördüğüm kadarıyla. Araştırmanızı tavsiye ederim. 

barış çer beykozlu işinde iyi bir ustadır. bir çok işimizi halletmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...