İçeriğe Yönlendir

2010 Ford Fiesta 1.4 Tdci Tekleme

ahmetyildiz

Recommended Posts

ahmetyildiz

Öncelikle herkese iyi günler bir kaç sorunumu paylaşmak istedim.

1)208 bin de araçım sorunları şunlar : ilk çalışmada rolanti titreme vuruntulu çalışma  anlık yakıt tüketimi dalgalı olması 0.7 başlıyor 1.1 cıkıyor ve bazen tekleme şiddetleniyor ve beyaz duman atıyor ama bunu bazen yapıyor bazende hiç bir sorun yokmuş gibi çalışıyor bazende anlık tüketim 0.2 düşüyor titriyor araç.

2) 3-4 ay Önce tatile gittim uzun yolda sabit 100-110 arası hızlarda sabit gidiyorum 1-2 saat durmadan gidince ışıklarda titremeye ve sanki istop edicekmiş gibi sallanma titreme tekleme nefes alamıyormuş gibi davranıyor bi süre geçtikten sonra düzeliyor kendine geliyor. 

3) Forumda çok araştırdım benim araçımda sabit hızlarda birisi arabayı tuttup bırakıyormuş gibi oluyor .

4)enjektörleri 2 sene önce bakım yapıldı ama sorun devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Son maddeden başlayın çözüme o zaman 🙂 Yoksa ciddi masraf ve zaman kayıbı olur

Yorum bağlantısı
ahmetyildiz
Çağlar Bayur yazdı:

bence enjektörler sıfırlansa iyi olur

Çağlar abi bilgin için teşekkür ederim . Peki önerceğin uygun bi marka varmı cok bilgim yok fiyat araştırcam bidaha yaşamak istemiyorum yıllardır uraştıyor 2 kere enjektörlerde bişeyler değiştirdiler ama hep tekrarladı . 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

revizyondan başarı ile çıkanı az oluyor , enjektörde marka bilemem o konuda yedek parçacıya danışmalı

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Tipik enjektör arızası belirtileri. Hangi marka alırsanız alın garantili olmasına dikkat edin gerisi problem olmaz tıpkı turbo konusunda olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Yakıtı nerden alıyorsunuz ? Enjektörlerde pislik var gibi. Liqui moly dizel enjektör temizleyici atıp bir süre kullanın bakalım şikayetlerde degişim olacakmı. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
ahmetyildiz yazdı:

Öncelikle herkese iyi günler bir kaç sorunumu paylaşmak istedim.

1)208 bin de araçım sorunları şunlar : ilk çalışmada rolanti titreme vuruntulu çalışma  anlık yakıt tüketimi dalgalı olması 0.7 başlıyor 1.1 cıkıyor ve bazen tekleme şiddetleniyor ve beyaz duman atıyor ama bunu bazen yapıyor bazende hiç bir sorun yokmuş gibi çalışıyor bazende anlık tüketim 0.2 düşüyor titriyor araç.

2) 3-4 ay Önce tatile gittim uzun yolda sabit 100-110 arası hızlarda sabit gidiyorum 1-2 saat durmadan gidince ışıklarda titremeye ve sanki istop edicekmiş gibi sallanma titreme tekleme nefes alamıyormuş gibi davranıyor bi süre geçtikten sonra düzeliyor kendine geliyor. 

3) Forumda çok araştırdım benim araçımda sabit hızlarda birisi arabayı tuttup bırakıyormuş gibi oluyor .

4)enjektörleri 2 sene önce bakım yapıldı ama sorun devam ediyor. 

Sorun enjektörlerinin de sorun var uzun vade bineceksen 1 takım sıfır enjektör takım al bir 200 bin daha sür, niye bakım degilde sıfır enjektör dedin dersen enjektörcü arkadasım var arkadasının polosuna enjektör ayarı veya uc degişim vs gitmediler 14500 tl verdirdi bir takım enjektör alıp takdılar enjektörcü bunu yapıyorsa yorum size kalmıs fordda 6000-10 bin arası fiyat

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Çağlar Bayur yazdı:

revizyondan başarı ile çıkanı az oluyor , enjektörde marka bilemem o konuda yedek parçacıya danışmalı

orjinal  olacak çaglar abi :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ahmetyildiz
Onur Bulut yazdı:

Yakıtı nerden alıyorsunuz ? Enjektörlerde pislik var gibi. Liqui moly dizel enjektör temizleyici atıp bir süre kullanın bakalım şikayetlerde degişim olacakmı. 

Yakıtı shell den alıyorum dedim sonra acaba yakıtla alakalımı sonra gittim opete geçtim hepsinde aynı

Erkan Işık yazdı:

Sorun enjektörlerinin de sorun var uzun vade bineceksen 1 takım sıfır enjektör takım al bir 200 bin daha sür, niye bakım degilde sıfır enjektör dedin dersen enjektörcü arkadasım var arkadasının polosuna enjektör ayarı veya uc degişim vs gitmediler 14500 tl verdirdi bir takım enjektör alıp takdılar enjektörcü bunu yapıyorsa yorum size kalmıs fordda 6000-10 bin arası fiyat

Katılıyorum bende öle düşünüyorum açıkcası bakalım bi egr bakcak usta cumartesi günü sürece başlıcaz bakalım .

Erol Güven yazdı:

Orijinal enjektör servisten teyit edebilirsin. Geçmiş olsun.

https://www.onlineyedekparca.com/urun/ford-fiesta-2012-2018-1-5-1-6-tdci-enjektor-takimi-4-adet-ford-orjinal

Abi bu 1.4 tdci uyumlumu

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Büyük parçacılardan birebir pazarlık  yaparak al, bursa ankara istanbuldaki kilere sor hatta pejo ilede moturun ortak olabilir pejodan bile fiyat al  garantisini vs sor hatta servisden bile fiyat al önce aracın üstündeki motor  uygun ne çıkmıs ne üretmişler biraz bir inceleyip sor  biz burdan ne desek boş çaglar abim daha tecrübeli bu işlerde 

Yorum bağlantısı
ahmetyildiz
Ü.Emre Kartal yazdı:

Şasi verirseniz uyan enjektör kodlarını verebilirim

Buyur hocam 5F960D1B-FBC5-4356-8C8A-0793004E7091.jpeg.4c346a624dd9dedeec6141de77221855.jpeg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
ahmetyildiz yazdı:

Buyur hocam 5F960D1B-FBC5-4356-8C8A-0793004E7091.jpeg.4c346a624dd9dedeec6141de77221855.jpeg

Bunlardan birini alabilirsiniz parça kodları ve detayı mevcut

Screenshot_2022-11-24-22-05-35-778-edit_com.android.chrome.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...