İçeriğe Yönlendir

Trafik Cezası

Eren Babayiiğit

Recommended Posts

Eren Babayiiğit

Merhabalar 7. ayda kırmızı ışıkta geçmişim muhtarlığa gelen belgeyi aldım fotoğrafı var. Fotoğrafta ışığı geçtiğim hali var. Tahminim tam kırmızıya geçerken geçmiş olabilirim. Bu cezaya itiraz etme hakkım var mı bilginiz var mı.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Sarı ya da yeşil fasıla yanmaya başladığı an durmanız gerekiyor. Ya da durmaya çalışmanız. İtiraz neye olacak sonuçta kırmızıda geçilmedi mi?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eren Babayiiğit yazdı:

Merhabalar 7. ayda kırmızı ışıkta geçmişim muhtarlığa gelen belgeyi aldım fotoğrafı var. Fotoğrafta ışığı geçtiğim hali var. Tahminim tam kırmızıya geçerken geçmiş olabilirim. Bu cezaya itiraz etme hakkım var mı bilginiz var mı.

ugraşmaya degmez yüzde 25 indirimli öde geç resim de var diyorsun ispatlayamassın 

Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit
İlkay Başaran yazdı:

Sarı ya da yeşil fasıla yanmaya başladığı an durmanız gerekiyor. Ya da durmaya çalışmanız. İtiraz neye olacak sonuçta kırmızıda geçilmedi mi?

Muhtemelen yeşil yanıp sönerken geçtim fotoğraf arabanın arkasından çekilmiş ben ışığı geçtikten sonra kırmızı yanmış fotoğrafta ışık kırmızı renk.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Eren Babayiiğit yazdı:

Muhtemelen yeşil yanıp sönerken geçtim fotoğraf arabanın arkasından çekilmiş ben ışığı geçtikten sonra kırmızı yanmış fotoğrafta ışık kırmızı renk.

Mahkemeye başvuru yapman gerek sanırım zor iş  eren ama illa itiraz edecegim diyorsan et bakalım sonuc ne cıkacak forumda bilgilenmiş olur 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eds 2. saniyede çeker fotoyu. İlk saniyede geçmiş olsaydınız çekmezdi. Neye itiraz etmeyi düşünüyorsunuz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

EDS varsa itiraz hakkınız yok. Yani itiraz da etseniz EDS ile tespit yapıldığından red görüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende yıllar önce sıkışık trafikte döner kavşakta tam arada kalmıştım. Kırmızının biraz önünde, yeşilin arkasında kalarak trafik açılınca dönüşümü tamamlamıştım. Birkaç gün sonra ceza gelmişti. Bence kavşak ve ışıklarda yurtdışındaki gibi taralı alan olmalı. O alanda hiçbir zaman araç kalmayacak şekilde ayarlamalı sürücüler. Bizde ışığı geçerken trafik sıkışırsa sürücüler devam ettikleri için diğer yönden gelenler geçememiş oluyor.  Oraya kırmızı yanında işin içinden çıkılmıyor. 

sizin konuda ise ödeyin , ortada itirazlık durum yok.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

EDS varsa itiraz hakkınız yok. Yani itiraz da etseniz EDS ile tespit yapıldığından red görüyorsunuz.

Eds de saçmalıyor ama.. 

Ben orta şeritteyim, yeşilde geçtim. Kavşağın ortasındayım. 

Sağımdaki sola dönmek istedi yol verdim, Bu arada durduğumu gören solumdaki mal da sağa geçmek istedi o da atladı önüme. Ben kaldım ortada, devam edince flaş patladı.. 

Bakalım ceza gelecek mi. ? 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eds de saçmalıyor ama.. 

Sağımdaki sola dönmek istedi yol verdim, Bu arada durduğumu gören solumdaki mal da sağa geçmek istedi o da atladı önüme. Ben kaldım ortada, devam edince flaş patladı.. 

EDS resmi çektikten sonra onaylayan bir insan var. EDS çekip şak diye göndermiyor cezayı. 

Mesela arkanızdan gelen ambulansa kırmızı ışıkta yol verirseniz de EDS çekiyor ama ceza yemiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eds de saçmalıyor ama.. 

Yeşil ışığın olduğu yoldaki beyaz çizgi geçildikten sonra neden eds flaşı patlasın ki? Eds flaşı neye göre yakıyor? Yolda tel mi var, ya da beyaz çizgiye göre mi ayarlı sistem? 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yeşil ışığın olduğu yoldaki beyaz çizgi geçildikten sonra neden eds flaşı patlasın ki? Eds flaşı neye göre yakıyor? Yolda tel mi var, ya da beyaz çizgiye göre mi ayarlı sistem? 

Kırmızı ışıkta harekete duyarlı ve hız ölçen eds kamerası hıza duyarlı çekiyor. Bozhöyük hız eds de kamyon sollarken flash patladı ama bana ceza gelmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Babayiiğit

Ziraat bankasından sorguluyorum arabanın plakasıyla ceza bulunamıyor ödemeyi nasıl yapabilirim sistemde görünmesini beklemem gerekir mi.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Eren Babayiiğit yazdı:

Ziraat bankasından sorguluyorum arabanın plakasıyla ceza bulunamıyor ödemeyi nasıl yapabilirim sistemde görünmesini beklemem gerekir mi.

Beyanlı ödeme yapabilirsiniz gib üzerinden

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

EDS resmi çektikten sonra onaylayan bir insan var. EDS çekip şak diye göndermiyor cezayı. 

Mesela arkanızdan gelen ambulansa kırmızı ışıkta yol verirseniz de EDS çekiyor ama ceza yemiyorsunuz.

Ceza geleceğini sanmıyorum ama. Gelirse de ne yaparım bilmiyorum. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çizgi falan görmüyorum ben. Muhtemelen kırmızı yandıktan sonra kendi tarafından çıkan bir araç görünce yakıyordur. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Kırmızı ışıkta harekete duyarlı ve hız ölçen eds kamerası hıza duyarlı çekiyor. Bozhöyük hız eds de kamyon sollarken flash patladı ama bana ceza gelmedi. 

Bilecik girişinde var bundan. 

90 üstü giden her araca yakıyor. Ben 110 ile geçiyorum ceza gelmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)
Eren Babayiiğit yazdı:

Ceza bankalara düşmeyebiliyor bazen. 

Muhtardan alınan evrakta belge numarası yok mu? o numarayla interaktif vergi dairesinden beyanlı ödeme yapabilmeniz lazım. Ayrıca e-devlette araçlarım sekmesinin altında da ceza gözükebiliyor. Oradaki belge numarasıyla da interaktif vergi dairesinden ceza ödenir. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...