İçeriğe Yönlendir

Kendime Elektronik Arızalı 2000 Model 225 Beygir S70 T5 Aldım.

Erdem Hakkı Bağama

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, baya zorlayacak gibi, merakla bekliyorum bende...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Adem Kem
Erdem Hakkı Bağama yazdı:

1999 ve 2015 yılları arasında ilk sahibi tarafından tek elden kullanılmış, 2015 yılında icradan sebep yediemine çekilmiş olan bir S70 aldım.

Yedieminden çıkaran aracının anlattığına göre elektronik arızalı ve çalışmıyor.

Yedieminde yattığı sürece ... israfı şahıslar tarafından yağmalanan ve şu an üzerinde olmayan parçaları.

Su radyatör

Turbo intercooler

Klima radyatör

Tavan döşemesi

Dış görünüş olarak eksikler bunlar. Araç elime geldiğinde foto video vs paylaşacağım.

Onarım ve toplama sürecini de bu kanaldan paylaşacağım.

hocam hayırlı olsun . takıldığınız yerlerde  dh de 10 yıl önce s40  ve 850 serilerinde beyin fırtınası yapılmıştı. şanzıman konusunu rahmetli " meteg " nickli abimiz bayağı ugraşıyordu. 

Volvo yedek parçaları biraz tuzlu olduğundan  çözümler üreten  forumlardan üyeler vardı. Diğer markalara göre 2X  parça fiyatı oluşacaktır. Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Video çekin yutup..

yutup videolarından para kazanılırsa 1900000 TL ye kadar da vergi ödenmiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kaç sıfır var sayamadim.

Şu işe bı biz giremedik. Tütün mutub

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaç sıfır var sayamadim.

izafi olarak az sıfır var da denebilir 900000000 dekinden az mesela

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tütün mutub

bagaja halı overrlok yaptır 1.5 milyon izlenesi var

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

izafi olarak az sıfır var da denebilir 900000000 dekinden az mesela

bagaja halı overrlok yaptır 1.5 milyon izlenesi var

İşyerindeki 2000 kilonewtonluk presle salak salak şeyleri ezerek 5 ev parası kazanabileceğimi bilseydim varya.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
İlkay Başaran yazdı:

İşyerindeki 2000 kilonewtonluk presle salak salak şeyleri ezerek 5 ev parası kazanabileceğimi bilseydim varya.

Arabanla bile ezip para kazanabilirsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Cidden onu da yapan var doğru.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray
Erdem Hakkı Bağama yazdı:

1999 ve 2015 yılları arasında ilk sahibi tarafından tek elden kullanılmış, 2015 yılında icradan sebep yediemine çekilmiş olan bir S70 aldım.

Yedieminden çıkaran aracının anlattığına göre elektronik arızalı ve çalışmıyor.

Yedieminde yattığı sürece ... israfı şahıslar tarafından yağmalanan ve şu an üzerinde olmayan parçaları.

Su radyatör

Turbo intercooler

Klima radyatör

Tavan döşemesi

Dış görünüş olarak eksikler bunlar. Araç elime geldiğinde foto video vs paylaşacağım.

Onarım ve toplama sürecini de bu kanaldan paylaşacağım.

yediemin emin olunup da, emanet edilen bir yer değilmi?!

hayırlı olsun, umarım parçaları bulabilirsiniz.

Fatih Mehmet Uslu yazdı:

arkideşlar bügün babışım, bentleyimiz ile bana yeni aldıkları ama rengini beğenmediğim ifon 15 promaks jklmne edişınıeziyoruz. kanalime ebone olmayı unutmayııınn ki 10 adet daha alıp onları da ezebilelim. sonrada kırdığımız parçaları içine koyup altın tozlu sılaym yaparıj. kıps.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

yediemin emin olunup da, emanet edilen bir yer değilmi?!

beni yeddiemin atamıştı bir ara bir avkat, 21 focus um vardı, 20 si otoparkta biri kutu içinde idi :rofl: yapboz gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yediemin olayını devletin çözmesi lazım. İcradan çekilen tüm araçlar 6 ay içinde satılsa hem ekonomi canlanır, hem parklarda gereksiz kalabalık biter.

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama
(düzenlendi)

Başka bir araç daha topladığım için henüz Volvo'ya sıra gelmedi. Tamire başlamasam da eksik olan bir çok parçasını bulup aldım.

Arka stop kırık idi Ankara'da tamir yapan bir yere gönderdim gayet başarılı 300 lira.

Ön sinyal eksikti çıkma orj olarak aldım 550 lira.

Arka plaka eksikti ön-arka takım mühürlü plakalar 200 lira.

Cam su fıskiyesi bir tane eksikti orj çıkma 100 lira.

Motor bölümü sigorta kutu kapağı eksikti çıkma orj 400 lira.

Konsolda kırık olan ızgaralı bir tuş kapağı vardı çıkma orj 100 lira.

Tavan döşemesi kazalı bir araçtan çıkma orj (ikiye katlanmış tamir olacak) 350 lira.

Eksik olan 4 bijon çıkma orj 100 lira

Sunroof camı çıkma orj 2750 lira.

Arka kapılar üzerinde bulunan fitiller arka sağ sol kapılar için takım çıkma orj 600 lira.

Su radyatörü Kale marka sıfır, Turbo ve Klima radyatörler orj çıkma toplam 8500 lira.

Direksiyon ve Ahşap kaplama olan torpido parçaları sökerek kaplamacıya verdim. kaplamalar sıfırdan yapılacak 6000 lira.

Ön iki koltuk ve üst göğüs kaplamasını yeniletecem henüz fiyat almadım.

Farlardan birinde düz cam var diğeri tırtıklı. Düz olan camı tırtıklı ile değişecem fiyat almadım.

Sis farları eksik henüz fiyat almadım.

Kaput altındaki motor mekanik eksiklerini tamirata başlayınca listeleyip alacam. Motor şanzıman tarafından beşiğe oturmuş olduğundan beşik üstünde olup motoru tutan iki tane armut takoz, intercoller boruları, su radyatör boruları, benzin rail hattına benzin aktaran metal yakıt borusu, Turbo revizyonu... bunlar ilk yapılacaklar.

Çalışmalara da ilk olarak ECU ve sensörler tesisatını sıfırdan çekerek başlayacam. Aracı yedieminden çıkarıp çalıştıramayan arkadaşla görüştüm Beyinlerde sorun olmadığını bir çok beyin denedikleri halde ateşleme olmadığını sorunun başka bir yerde olduğunu ancak sabrı kalmadığı için satmak zorunda kaldığını söyledi.

Şoför kapısındaki su giren aralık... kapı gergisinin kapıya takılı olduğu alanda kapı işlemli olduğu için kasıntı vardı kapı kilit tarafından kilitlenip kapansa da menteşe tarafından dışta kalıp su alıyor idi. Kasıntıya sebep olan yeri düzelttim şu an su almıyor boşluk kalmadı. Sunroof camı da değiştikten sonra su alan bir yer kalmadı :)

tarihinde Erdem Hakkı Bağama tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Konuyu hortlatayım. Ne oldu S70? bir gelişme var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Konuyu hortlatayım. Ne oldu S70? bir gelişme var mı?

Hocam böyle konular hortladı. Sizinki pek sayılmaz.:crazy:

1279274291_12YllkHortttt.jpg.74040d183d98eb90dd0fec5d9f5f4c18.jpg

Geçenlerde de bu hortladı

1207492438_14YllkHortttttttt.jpg.56132db8673eae1ba304bbacc2171165.jpg

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...