İçeriğe Yönlendir

Mk3 2.0 TDCI Bursa Enjektör Kodlama Tavsiyesi

Kenan Şişko

Recommended Posts

Kenan Şişko

Kaç yere götürdüm arabayı yapamıyorlar usta araç kodları kaydetmiyor diyor Bursa'da düzgün bu mondeodan anlayan bir pompacı lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Özel bir nokta bilmiyorum ancak Bursada oturdugum için cevap yazmak istedim. Beşyoldan özdilek istikametinde ilerlerken enjektörcü,  turbocu tabelaları görüyorum. Onlara sorarsanız iyi usta tavsiyesi alırsınız. Şahsen Bursada en uygun yedek parça, kaporta tamir fiyatlarını bu çevrede buluyorum. 

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
Guzel türkçemiz .
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Bursa Otosansit'te ve üçevler küçük sanayii sitesinde cok iyi ford ustaları var aslında yardımcı olurlar sorarsanız

Yorum bağlantısı
Kenan Şişko

enjektörcüler beyinciye yönlendiriyor. bir tane beyinci buldum nilse oto bursa küçük saniyede oradaki serkan usta ile görüştüm. daha önce 10-15 tane bu araçlardan yapmış beyin içinde bir parça değiştirip program güncelleyip deniyormuş bir hafta 10 gün uğraşcaz diyor 5 bin e yakın maliyeti olur dedi. ama olacağı garanti değil. komple beyin değişmesi gerekebilir o da zaten bulmak cok zor buluncada 15 mi olur 20 olur bilmiyorum dedi

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Kenan Şişko yazdı:

enjektörcüler beyinciye yönlendiriyor. bir tane beyinci buldum nilse oto bursa küçük saniyede oradaki serkan usta ile görüştüm. daha önce 10-15 tane bu araçlardan yapmış beyin içinde bir parça değiştirip program güncelleyip deniyormuş bir hafta 10 gün uğraşcaz diyor 5 bin e yakın maliyeti olur dedi. ama olacağı garanti değil. komple beyin değişmesi gerekebilir o da zaten bulmak cok zor buluncada 15 mi olur 20 olur bilmiyorum dedi

Beyindeki kod okuma sistemini mi silecek? Eğer öyle yapılacak ise, araç traktör gibi çalışır.

Yorum bağlantısı
Kenan Şişko
Tamer Topaç yazdı:

Beyindeki kod okuma sistemini mi silecek? Eğer öyle yapılacak ise, araç traktör gibi çalışır.

şu an araç beyni kodu kaydetmiyor o yüzden araç traktör gibi çalışıyor zaten. rolanti dalgalı ve giderken bazen gaz yemiyor sonra birden sıçrıyor. araç pompa enjektör tüm sensörler vs hepsi kontrol edildi. artık sorun beyinde çünkü kodları kaydetmiyor

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kenan Şişko yazdı:

Yok devenin nalı. Ne 15-20 si. 

Kaç model bu araba. Kodları kim yüklüyor? Delphi servisine gittiniz mi?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kenan Şişko
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yok devenin nalı. Ne 15-20 si. 

Kaç model bu araba. Kodları kim yüklüyor? Delphi servisine gittiniz mi?

delphi ye gitmedim. aracım 2004 Ford Mondeo 2.0 tcdi trend paket. bursa otosansitte cüneyt pompa diye bir pompacı. daha önce bu araçlardan cok yapmış. kod yazma cihaz ile alakası yok diyor beyin kaydetmiyor deyip beyinciye yönlendiriyor ben de başka bir yerde daha yüklemeyi denemek istiyorum. zaten kodlar da yok bu pompacı kendisi kod vermiş. o kodları da bana vermiyor. sen beyni hallet gel ben yüklerim diyor. başka pompacıya gitsem o da bana kod soracak ya da kod ayarlar mı yoksa aracın beyni gerçekten bozuk mu.

beyinci ile de görüştüm daha önce 10 dan fazla bu arabadan yaptım kronik sorun diyor o yüzden beyinde problem olması da muhtemel. fakat ben yine de bir yerde daha kod yüklemeyi denemek istiyorum ama nereye gideceğim bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1hafta süreler, 15 ler 20 binler ... beyinci denince başka şeyler geldi gözümün önüne

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Kenan Şişko yazdı:

delphi ye gitmedim. aracım 2004 Ford Mondeo 2.0 tcdi trend paket. bursa otosansitte cüneyt pompa diye bir pompacı. daha önce bu araçlardan cok yapmış. kod yazma cihaz ile alakası yok diyor beyin kaydetmiyor deyip beyinciye yönlendiriyor ben de başka bir yerde daha yüklemeyi denemek istiyorum. zaten kodlar da yok bu pompacı kendisi kod vermiş. o kodları da bana vermiyor. sen beyni hallet gel ben yüklerim diyor. başka pompacıya gitsem o da bana kod soracak ya da kod ayarlar mı yoksa aracın beyni gerçekten bozuk mu.

beyinci ile de görüştüm daha önce 10 dan fazla bu arabadan yaptım kronik sorun diyor o yüzden beyinde problem olması da muhtemel. fakat ben yine de bir yerde daha kod yüklemeyi denemek istiyorum ama nereye gideceğim bilmiyorum

Siz baştan yanlış gitmişsiniz.

Kafasına göre kod giremez. Kodu Delphi makinesi üretiyor. Bu kodlar da sıkıntı yoksa, beyin ona göre kabul ediyor kodu. Üstündeki orjinal kodları girdirmeyi deneyin. Motorun kenarında etikette yazıyor. Ayrıca kodların giriş sırası da var onu da yanlış giriyor olabilirler. Direkt delphi servisine veya Delphi tezgahı olan bir yere gidin.

http://www.hascelikpompa.com/?_ga=2.63820971.545625010.1671016056-397441594.1671016056

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Şişko
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Siz baştan yanlış gitmişsiniz.

Kafasına göre kod giremez. Kodu Delphi makinesi üretiyor. Bu kodlar da sıkıntı yoksa, beyin ona göre kabul ediyor kodu. Üstündeki orjinal kodları girdirmeyi deneyin. Motorun kenarında etikette yazıyor. Ayrıca kodların giriş sırası da var onu da yanlış giriyor olabilirler. Direkt delphi servisine veya Delphi tezgahı olan bir yere gidin.

http://www.hascelikpompa.com/?_ga=2.63820971.545625010.1671016056-397441594.1671016056

çok teşekkür ediyorum görüşeceğim inşallah sorunu çözebilirsem buraya tekrar yazacağım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kenan Şişko

Araç Beyni tamir gördükten sonra enjektör kodlama problemi çözüldü

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Karaarslan
Kenan Şişko yazdı:

Araç Beyni tamir gördükten sonra enjektör kodlama problemi çözüldü

Hocam geçmiş olsun. Şuan aynı sorundan muzdaribim ne kadar. Maliyet çıktı.

Yorum bağlantısı
Kenan Şişko

7500 civarı

Ama yapanı bulmak cok zor uğraşmak istemiyorlar. Biraz zor oluyormuş tamiri

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Enjektör tamiri kolaydır, 

Kodlaması kolaydır, kodu ecuya yazmak kolaydır. 

Neden bu kadar çıkmaza giriyor bu iş anlamıyorum. 

Enjektörcü yeni kodları üretti ise, Kodlamayı yetkili servis yapar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

esnaf yok esnafffff

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kenan Şişko
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enjektör tamiri kolaydır, 

Kodlaması kolaydır, kodu ecuya yazmak kolaydır. 

Enjektörcü yeni kodları üretti ise, Kodlamayı yetkili servis yapar.

sorun kodlarda değil beyin kodları otomatik siliyor. beyinde problem cıkıyor bu araçların beyine sanırım oksit yapıyor hava alıyor ya da su giriyor vs. kodları kaydetmiyor. tamiri de zor esnaf yok genelde bu araba ile uğraşırken başka işleri daha cok para kazancak işleri kacırıyorlar diye almak istemiyorlar ben zor yaptırdım. arayan olursa bursada iki kişi var bildiğin onlara yönlendirebilirim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

orjinal tezgah ve yazilim olmaz ise beyne kodu atamiyorlar ve beyni bokluyorlar. 

Daha eski konularda vardi bizim yasadiklarimiz. Istanbul Ikitelli Yalcin Dizel cozmustu problemimizi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sami Demirpaz yazdı:

orjinal tezgah ve yazilim olmaz ise beyne kodu atamiyorlar ve beyni bokluyorlar. 

Daha eski konularda vardi bizim yasadiklarimiz. Istanbul Ikitelli Yalcin Dizel cozmustu problemimizi. 

Orjinal tezgah derken? Şurda olur mu mesela?

hdt-1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

hdt-1.jpg

possatla takas kurulu tezgah

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Erdem Doğan yazdı:

hdt-1.jpg

bunda ford yazmiyor olmaz

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Sami Demirpaz yazdı:

bunda ford yazmiyor olmaz

Her daim Fordcuyuz

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...