İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 1.6 E-HDI Şanzıman Değişimi

Yücel GÖL

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok.. hissetmiyorum. Sen alışmışsın :)

İşte bu şanzımanın farkı burada.. Diğer şanzımanlar sana alışırken, bu şanzımanda sen ona alışıyorsun :)

Ya sev ya sat..  :P

Beklentiler farklı. Manuel viteste araba sana alışıyor mu, yok. Debrajli bir sistemden  konvertör performansi bekleyip ah vah etmemek lazım 

Yorum bağlantısı
Yücel GÖL
Ali Çanakçı yazdı:

Geçmiş olsun. Şanzıman değişecek diyenin kastı hakikaten tümden değişim ise aman uzak dur.

Muhtemelen daha önce baskı-balata değişmemiş, size kalmış. Ankara'da DEMİRKAN otomotiv varken başka yer arama. Olmazsa Vatan Mekanik de olabilir.

Bu şekilde sıkıntılar insan kalitesinin düşmesinden kaynaklanıyor.

Arabaya eşek muamelesi yapıp, son raddede satıp geçiyor. Değişik forumlarda karşılaştım. Aracında sorunlar olduğunu söyleyene "sat kurtul" tavsiyesi veren çok. Sanki satılınca sorun ortadan kalkıyor.

teşekkür ederim. aracı bir arkadaş vasıtası ile aydemirler oto da İrfan usta yaptı. şu an kullanıyorum bir sorun yok. araç kalkmışken z rotlar da değişti. daha önce de motor kulakları değişti. şimdi sarsıntı falan yok araçta. dediğiniz gibi ikinci elde elinizde araçla birlikte masraf listesini de bulabiliyorsunuz. çok şükür aldığım araçlara can taşıyor diye baktığım için kendimden fazla bakıyorum :) al satçılar bu ülkede araba piyasasını bitirdiler. o yüzden araba alacaksam global yurt genelinde yaygın olan firmalardan alırım. yada sahibinden. al sat yapan arkadaşlara göre araba her zaman mükemmel ama arabayı o da bilmiyorki. maksat sana o arabayı bir an önce kaba tabir ile itelemek.

araba da canımız ve canlarımızı taşıyoruz. lütfen arabada olmuş ve olabilecek durumları saklamayalım. 

Murat Sahın yazdı:

Denk gelmez abi, Honda o. Yani piyasadaki algı bu yönde.

Test etmek lazım, şöyle yarı otomatik Citroen sahibi Ankara'da ikamet eden adaşım bir tanıdık var mı ki :biggrin:

Mcp ne ki? 6R değil mi yarı otomatik şanzıman?

bende C5 2012 yarı otomatik  executive var. yeni şanzımanlı ve baskı balatalı iş görür mü :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Yücel GÖL yazdı:

teşekkür ederim. aracı bir arkadaş vasıtası ile aydemirler oto da İrfan usta yaptı. şu an kullanıyorum bir sorun yok. araç kalkmışken z rotlar da değişti. daha önce de motor kulakları değişti. şimdi sarsıntı falan yok araçta. dediğiniz gibi ikinci elde elinizde araçla birlikte masraf listesini de bulabiliyorsunuz. çok şükür aldığım araçlara can taşıyor diye baktığım için kendimden fazla bakıyorum :) al satçılar bu ülkede araba piyasasını bitirdiler. o yüzden araba alacaksam global yurt genelinde yaygın olan firmalardan alırım. yada sahibinden. al sat yapan arkadaşlara göre araba her zaman mükemmel ama arabayı o da bilmiyorki. maksat sana o arabayı bir an önce kaba tabir ile itelemek.

Kesinlikle katılıyorum. Arkadaşlar da var bu işlerle uğraşan. Adamlardan (samimi arkadaş olan da var) ben bile araba almıyorum :D 

Yücel GÖL yazdı:

bende C5 2012 yarı otomatik  executive var. yeni şanzımanlı ve baskı balatalı iş görür mü :) 

Abi aslında organize edip bir buluşmak lazım Ankara ekibi olarak. Ama bu sefer günü @Oğuzkan Erışık belirlemeyecek. O belirleyince Zaferin iznine göre belirleniyor :D 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Arkadaşlar da var bu işlerle uğraşan. Adamlardan (samimi arkadaş olan da var) ben bile araba almıyorum :D 

Çok ayıp herkesi aynı kefeye koymak aana yakışmadı 😁

Murat Sahın yazdı:

belirlemeyecek

Yoo ne alaka emmi hangi gün dediyse ona göre ayarladık. Zafer iş yerinden izin aldı geldi. Amcam doğacak demiş çıkmış. Peh :bomb:

Kaç tane ihtiyar adamsınız bana bırakıyonuz işi ayrıca 😁

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çok ayıp herkesi aynı kefeye koymak aana yakışmadı 😁 

Yok hepsi aynı. Gidip bulabildikleri en ucuz arabaları topluyorlar. Sonra yarısı yolda gelirken patlıyor zaten. 

Sen bahse konu gruba dahil değilsin bu arada. Araç tarzlarımız farklı, denk getirmedik bir türlü 🙂

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...