İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Erhan Doruk
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Philips maraton var bizde. 10 yılı geçti, sorunsuz kullanıyoruz ancak tek sorun bence biraz ağır ve hantal olması. 

Güncelleme ,

Marathon hakkın rahmetine kavuştu, büyük ihtimalle motordaki kömürler bitti , motor kalkış yapamıyor yada elektronik olarak bir sorunu var bilemiyorum ama ekonomik ömrünü tamamladı , yürüründe de sıkıntı var , yeni bir süpürge bakmaya başladım. Tavsiyelere açığım. Dyson almayacağım :)

Kriter : toz torbasız olacak,  ileride sorun olursa yedek parça bulunabilecek, pratik , sessiz ve hafif olursa iyi olur. Bütçe 5000tl ye kadar.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Güncelleme ,

Marathon hakkın rahmetine kavuştu, büyük ihtimalle motordaki kömürler bitti , motor kalkış yapamıyor yada elektronik olarak bir sorunu var bilemiyorum ama ekonomik ömrünü tamamladı , yürüründe de sıkıntı var , yeni bir süpürge bakmaya başladım. Tavsiyelere açığım. Dyson almayacağım :)

Kriter : toz torbasız olacak,  ileride sorun olursa yedek parça bulunabilecek, pratik , sessiz ve hafif olursa iyi olur. Bütçe 5000tl ye kadar.

Philips Cyclone 5 kullanıyoruz evde. Fiyatına bakmadım ama, sanırım 2. senesinde, sorunsuz ilerliyor. Zamanında filtre temizliği önemli ama. 6 ayda 1 kere mutlaka filtre temizlenmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizde electrolux torbalı model var. Sesi çok az. Özellikle torbalı aldım. Tozla ilişkimiz sıfır. Torbasız modeli de mevcut. Sessizlik için electrolux tavsiye ederim ama bütçeyi aşacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben geçen ay Philips in şarjlı süpürgesini aldım. Moplu yer fala siliyor. Başlıkları çok iyi çekiş gücü çok iyi. Küçük başlık koltukları döve döve çok iyi temizliyor. Tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

Philips Cyclone 5 kullanıyoruz evde. Fiyatına bakmadım ama, sanırım 2. senesinde, sorunsuz ilerliyor. Zamanında filtre temizliği önemli ama. 6 ayda 1 kere mutlaka filtre temizlenmeli.

Philips 9749 a karar kıldım. Şimdi fiyat bakıyorum. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Bizde electrolux torbalı model var. Sesi çok az. Özellikle torbalı aldım. Tozla ilişkimiz sıfır. Torbasız modeli de mevcut. Sessizlik için electrolux tavsiye ederim ama bütçeyi aşacaktır. 

Philips den önceki süpürge torbalıydı. Sürekli sarfı oluyordu. Özellikle torbasız bakıyorum. 

Murat Ersel Çevik yazdı:

Ben geçen ay Philips in şarjlı süpürgesini aldım. Moplu yer fala siliyor. Başlıkları çok iyi çekiş gücü çok iyi. Küçük başlık koltukları döve döve çok iyi temizliyor. Tavsiye ederim

Aslında bütçeme şarjlı olan da sığıyor ama uzun dönemde pil bitmesi de diğer olumsuzluklardan dolayı tercih etmiyorum. Evde şarjlı kenwood, elektrikli fantom, birde mop pro2 var. Çocuklar çok kirletiyorlar. Haftada bir kuvvetli bir süpürgesiz olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Erhan Doruk yazdı:

Philips 9749 a karar kıldım. Şimdi fiyat bakıyorum. 

Philips den önceki süpürge torbalıydı. Sürekli sarfı oluyordu. Özellikle torbasız bakıyorum. 

Aslında bütçeme şarjlı olan da sığıyor ama uzun dönemde pil bitmesi de diğer olumsuzluklardan dolayı tercih etmiyorum. Evde şarjlı kenwood, elektrikli fantom, birde mop pro2 var. Çocuklar çok kirletiyorlar. Haftada bir kuvvetli bir süpürgesiz olmuyor. 

Dyson?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Erakçora yazdı:

Dyson?

Erhan Doruk yazdı:

Dyson almayacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Evren Erakçora yazdı:

Dyson?

Sani Gerşon yazdı:

dyson kullananlar tavsiye ediyor ama benim mantığım fiyatını kabullenemiyor. O fiyata 2 tane philips marathon alınıyor. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçen hafta arkadaşın arızalı Dyson Elektrik süpürgesine baktım motor çalışmıyordu pinlerden direnç ölçtüm kafayı mafsaldan oynayınca direnç geliyordu klasik kablo arızası.

Kablo yönlendirmeleri ve hareketli tasarım çok akıllıca ben beğendim uğraştırdı ama çalıştırdık.

IMG_20230418_095856.jpg

IMG_20230418_092804.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erhan Doruk yazdı:

Benim süpürgenin torbası 5 lt. 3 ayda dolmuyor bile. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Philips FC9749 u 4000 e sipariş ettim teknosa dan. 97 serisindeki tüm makinelerin çekim gücü aynı, sadece aksesuarlar farklı. Cyclone 8 , bir üst seri marthonlar 2-3000 tl fark ediyor ama çekim gücü farklılığı konusunda hiçbir yerde bilgi yok. motorlar aynı, tasarım farklı ile farklı bir çekim gücü oluşturabileceklerini zannetmiyorum. Pazarlama kurnazlığı bence. 

Karşılaştırma ve alışveriş sitelerindeki bilgiler çok karışık. Aşağıdaki adresten en doğru karşılaştırma yapılabiliyor.

https://www.philips.com.tr/c-m-ho/elektrikli-suepuergeler-ve-paspaslar/enyeni#availability=all

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İsa Acar

Merhabalar, bizim süpürge de emekliye ayrıldı, acilen şarjlı dikey süpürge almam lazım, dolar artışa geçti :i-ih2:

Dyson pahalı diyorum ama philips, xiaomi falan onlar da 10 bin TL. civarı. 

- Philips xc8340 ıslak kuru https://www.philips.com.tr/c-p/XC8349_01/8000-serisi-aqua-plus-kablosuz-elektrik-süpürgesi

- xiaomi g11 https://www.mi.com/tr/product/xiaomi-vacuum-cleaner-g11/

dikkatimi çeken ürünler ama farklı önerisi olan var mı? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İsa Acar yazdı:

Merhabalar, bizim süpürge de emekliye ayrıldı, acilen şarjlı dikey süpürge almam lazım, dolar artışa geçti :i-ih2:

- Philips xc8340 ıslak kuru https://www.philips.com.tr/c-p/XC8349_01/8000-serisi-aqua-plus-kablosuz-elektrik-süpürgesi

Fakirin şarjlı dik süpürgesine bakabilirsin. Bir dyson değil ama harika işler çıkarıyor. 7bin liraydı

Ayrıca xiaomi ablamda var. Gırgır niyetime kullanıyorum diyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Oğuzkan Erışık yazdı:

Fakirin şarjlı dik süpürgesine bakabilirsin.

Beni temsil ediyor:

Eg7cQSIXcAMeaQA?format=jpg&name=large

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Çağlar Bayur yazdı:

süpürge tamiri

Değişim vakti geldi abi 🤷‍♂️😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İsa Acar yazdı:

Değişim vakti geldi abi 🤷‍♂️😁

heeee dürüm anlaşıldıı merkez kolay gelsin :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
İsa Acar yazdı:

Forumdan biri şarjlı karaca vantuz aldım. Memnunum diyordu. Fiyatı uygun diğerlerine göre. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...