İçeriğe Yönlendir

2023 Yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Eskiden çok takardım mtv ye nedense bu seferki pek etkilemedi, küçük motorun derdi de küçük, ondan heralde :D 

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Umut Taşlı yazdı:

zamma yeniden değerlendirme deniyor, yüzde %123 zam gelecekken oran yarıya düşürülünce paşam lütfetmiş oluyor, ona da indirim yetkisi deniyor ve toplum buna hemen adapte olabiliyor :soshelp:  arsızlığı birkaç nesil daha bayrak taşıyıcısı olarak götürür bunlar böyle, kimseye bırakmazlar.

:kihkih:

images.jpeg.6114bd23c6a7fd8d0dd5af3ba53f6789.jpeg

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bakanlık benden bıktı. Hibrit mtv’si için en son attığım yazıya, “mtv spesifik bir vergi olup….” diye devam eden bir cevap atmışlar 😁

4C146D37-29B3-40DD-AEC2-EB7E13483BBC.png

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Gelir idaresi sistemlerindeki yaşanan yoğunluktan dolayı ödemeler gün boyu yapılamadı.. 

MTV, Sgk, Diğer vergi taksitleri ödemeleri 3-4 ağustosa uzatıldı.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

28 temmuz’da ek mtv’nin kanunu resmi gazete yayınlandı. Muallakta kalan durumlar aydınlatılmış 

araç alım satım yapmayan için değişen durum yok

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakanlık benden bıktı. Hibrit mtv’si için en son attığım yazıya, “mtv spesifik bir vergi olup….” diye devam eden bir cevap atmışlar 😁

4C146D37-29B3-40DD-AEC2-EB7E13483BBC.png

Senin bu cimer mesajların yüzünden belki de ek mtv çıkmıştır canım abim :fiuw:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Gelir idaresi sistemlerindeki yaşanan yoğunluktan dolayı ödemeler gün boyu yapılamadı.. 

Sgkda bir problem yoktu. 3 gibi ödeme yaptım ben

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Senin bu cimer mesajların yüzünden belki de ek mtv çıkmıştır canım abim :fiuw:

Sgkda bir problem yoktu. 3 gibi ödeme yaptım ben

bugün yazmayı unuttum, iyi hatırlattın :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

iyi 4 ünde ödeyim o zaman 4 gün daha değersizleşir para kar ederim :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

şaka bir yana şimdi ödedim mtv yi fakat ek mtv çıkmadı akbank uygulamasında onu nerden ödicez 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

şaka bir yana şimdi ödedim mtv yi fakat ek mtv çıkmadı akbank uygulamasında onu nerden ödicez 

Bazı bankalar güncelleme yaptı. Bazıları yapmadı. 

internet vergi dairesinde ek mtv gözüküyor oradan ödenebilir ama ağustos- kasım son ödeme

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Muayeneyi bugun yaptirdim. 2025 e kadar vaktim var odemek için. keh keh.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Muayeneyi bugun yaptirdim. 2025 e kadar vaktim var odemek için. keh keh.

Kısa sürede haciz koyarlar.. 

Sistem çalışıyor. Ben ödedim şimdi. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa sürede haciz koyarlar.. 

Sistem çalışıyor. Ben ödedim şimdi. 

Niye abi mtv den haciz gelmiyodu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Niye abi mtv den haciz gelmiyodu

Sence gelmez mi şimdi.. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sence gelmez mi şimdi.. 

Gelmez sanmiyorum :s Odemeyince faiz biner en fazla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ek MTV için vadenin son gününe kadar bekleyeceğim bu sefer. Ne olur ne olmaz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sence gelmez mi şimdi.. 

Yerel seçimlerden önce koymazlar   yerel seçimden sonra kim kime ne çarparsa artık

Yorum bağlantısı
Bekir Efe Güzel

İnternette gezinirken itiraz hakkının olduğunu ve iptal edilebileceği ile ilgili bir habere denk geldim. Sanırım Anayasa mahkemesi itiraz için bazılarımız bekleyecek, ağustos sonuna kadar ilk taksit için süre verilmiş fakat vergi mahkemelerine dilekçe ile de itiraz hakkımız olduğu söyleniyor siz ne diyorsunuz? aşağıdaki linkte baya uzun yazılmış özetini anlayabilen paylaşsınlar lütfen image.gif.6402484c782aeaf018e9403073674494.gif

https://www.kandemir.av.tr/ek-mtv-itiraz-etmek-ve-dava-acmak/

image.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

son haberlere göre anayasa mahkemesinin konuyu esastan görüşmek üzere kabul etmesi, ilave mtv'nin iptal olma ihtimalini güçlendiriyormuş. bazı hukukçular anayasa mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını vermesi gerektiğini, araç sahipleri tarafından karmaşa ortamı oluşturduğunu belirtiyor.

haciz uyarısı gelene kadar ödememeye karar verdim. ya da vergi dairesine itiraz edip ödeyeceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ben dün ödedim araç satılırsa ne olacak parayı banamı iade edecekler yoksa plaka üzerine mi iade edeckeler çok saçma bir durum 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ek MTV günü geliyor çatıyor. İnternet kanalıyla nereye ödeyeceğiz. E Devlet üzerinden ödenmiyor.İlla vergi dairesinemi gitmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Recep Demirci yazdı:

Ek MTV günü geliyor çatıyor. İnternet kanalıyla nereye ödeyeceğiz. E Devlet üzerinden ödenmiyor.İlla vergi dairesinemi gitmek gerekiyor.

Gib den ödenebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

haciz uyarısı gelene kadar ödememeye karar verdim. ya da vergi dairesine itiraz edip ödeyeceğim

Ocak mtv'sini ödemeyen biliyorum. Daha ortada haciz falan yok. Ben ödemeyip bekleyeceğim.

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ben dün ödedim araç satılırsa ne olacak parayı banamı iade edecekler yoksa plaka üzerine mi iade edeckeler çok saçma bir durum 

Mahkemeye dava açmadıysan abi, geçmiş olsun.

Recep Demirci yazdı:

gib.gov.tr'den ödeyebilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

son haberlere göre anayasa mahkemesinin konuyu esastan görüşmek üzere kabul etmesi, ilave mtv'nin iptal olma ihtimalini güçlendiriyormuş. bazı hukukçular anayasa mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararını vermesi gerektiğini, araç sahipleri tarafından karmaşa ortamı oluşturduğunu belirtiyor.

bende ödemeyip bekleyeceğim, yalnız ben Ocak ödemesini 15 gün geciktim diye haciz uyarısı yemiştim, bakalım bunda ne olacak?

bu arada itiraz edip ödememen yeterli değil, itiraz edip dava açmak zorundasın, dava açmazsan itirazın önemsiz olur, e haciz gelirse ödemek zorunda kalırsın,  sadece itirazla kurtaramazsın....

ha ödemedin ve ses etmediler anayasa Mah. de iptal etti, o zaman yırttın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...