İçeriğe Yönlendir

Çocuk için balık

Macit Aliyev

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

30*30*30 bir akvaryum, basit bitkiler ve Betta iyi bir başlangıç olur, fanus da canlı beslenmez, lütfen aklınızdan bile geçirmeyin. Betta filtre ve havalandırma olmadan da yaşar, tabi en azından bir pipo filtre olsa güzel olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Başlığı görünce somon çocuklar için iyi olur yemesi de rahat yazmak için girmiştim. 

Çağlar Bayur yazdı:

japon denenlerden , ben zaten lüfer seviom :)

Buradan bir balık organizasyonu çıkar mı?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Her hafta 1 tane öldürüyoruz...

Fark etmeden yerine koyuyoruz...

Her hafta 25 TL... 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Erkut Uysal yazdı:

Benzerini yaşadım 😄

Cilek tohumu aldık yalvar yakar bir saksı (evdeki ciceklerden rica minnet 😂) ayarlayıp ektik.. Bekle Allah bekle.. cimlenmedi.. Gelde cocuga anlat cimlenmedi diye.. Mümkün degil anlamaz.. o tohumlar cikacak 😄

Bir haftasonu gezisi sonrasi gidip yan bahceden cilek fidesini aldim.. 

- Yetişin, koşun cilek fidesi cıkmıs 😂

hatta öyle ki çicek bile actırdık 😂

IMG-20221220-WA0010.jpg

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Yorum yapan, tecrübelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Haftasonu Petshopa gittim ama giderken hem aklımda akvariyum mu fanus mu alayım vardı. Neyse gittim dedim hele bi fanusla başlayalım belki çocuk hiç yüzüne bakmaz. 2 tane de capon aldım.

Öyle de oldu, çocuk günde bir iki kere bakıyor balıklara ve de her gün suyunu değiştirelim diyor. Yemini bana verdiriyor. İş bana kalacak gibi. Hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erkut Uysal yazdı:

Her hafta 25 TL... 

Alpay Sumer yazdı:

Benzerini yaşadım 😄

Cilek tohumu aldık yalvar yakar bir saksı (evdeki ciceklerden rica minnet 😂) ayarlayıp ektik.. Bekle Allah bekle.. cimlenmedi.. Gelde cocuga anlat cimlenmedi diye.. Mümkün degil anlamaz.. o tohumlar cikacak 😄

Bir haftasonu gezisi sonrasi gidip yan bahceden cilek fidesini aldim.. 

- Yetişin, koşun cilek fidesi cıkmıs 😂

hatta öyle ki çicek bile actırdık 😂

Amcamın oğlu pazarda renkli civciv görmüş, almışlar. Evde olmaz diye köye gittiklerinde oraya koymuşlar. Tabi çok yaşamadan ölmüş hayvanlar. Çocuğa bunu durumu anlatmak imkansız. Çözüm olarak iki tane beyaz tavuk vermişler çocuğa. Senin civcivler büyüdü demişler. Ama benimkiler renkliydi deyince kirlendiler, biz de yıkadık. Yıkayınca boyası çıktı demişler. 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mahmut Yıldız yazdı:

Amcamın oğlu pazarda renkli civciv görmüş, almışlar. Evde olmaz diye köye gittiklerinde oraya koymuşlar. Tabi çok yaşamadan ölmüş hayvanlar. Çocuğa bunu durumu anlatmak imkansız. Çözüm olarak iki tane beyaz tavuk vermişler çocuğa. Senin civcivler büyüdü demişler. Ama benimkiler renkliydi deyince kirlendiler, biz de yıkadık. Yıkayınca boyası çıktı demişler. 

Apartman dairesindee 2 ay besledim.. İse gidiyorduk dönüşte yatak odasinda buluyorduk... büyüdüler koca kutudan cikmaya basladilar.. Sonra esim ya bu tavuklar ya siz dedi.. bizde biz dedik 😂

Dur foto bulursam ekleyecegim..

Sonra baba evine göturduk hala bizimleler 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Alpay Sumer yazdı:

Apartman dairesindee 2 ay besledim.. İse gidiyorduk dönüşte yatak odasinda buluyorduk... büyüdüler koca kutudan cikmaya basladilar.. Sonra esim ya bu tavuklar ya siz dedi.. bizde biz dedik 😂

Dur foto bulursam ekleyecegim..

Sonra baba evine göturduk hala bizimleler 😎

2 ay çok uzun süre. Sesi ayrı dert, kokusu ayrı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mahmut Yıldız yazdı:

2 ay çok uzun süre. Sesi ayrı dert, kokusu ayrı. 

tavuk ciftligi gibi kokuyorduk 😂

Bitlenecektik nerdeyse 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

1 Hafta önce almış olduğum 2 tane capon 1 gün arayla öldü. Sarı ölünce gittik bitane daha sarı aldık. Ertesi gün de turuncu olan öldü. Ama çocuk çok fena. Baba bu balık öldü mü dedi ama hiç umrunda da olmadı. Annesini özledi dedik gönderdik dedik :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Ufak bir fanusa beta balığı, başkası eziyet. Yıllarca benim de akvaryumum vardı, pengasus denilen köpek balığı kılıklı sazanlara yıllarca baktım. En son akvaryum içinde dönüşleri sıkıntı olack kadar büyüdüler. Ufak oğlan akvaryuma nazar boncuğu doldurmuş, mavi boyaları direk suda çözünmüş. Haliyle balıklar mefta, çocuk epey bir zaman balık yemedi. Suçluluk duyuyormuş meğerse. Ölmesin derseniz havuz japonu diye geçen Koi alın, ekmek kadar olur yine ölmez. Bisküvi falan da yiyorlar, bir hafta kadarda aç kalabilir..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Benim korktuğum şey balık ölünce çocuk çok üzülür diye ama sandığım gibi olmadı. Çocuktan çok annesi üzüldü. Tabiki herkesin söyledi gibi fanusta balık beslenmez ama çocuk heves etti diye böyle fanusta aldım ama pek ilgilenmiyor günde bir kere o da ben hatırlatınca yem veriyoruz. Bundan sonra Beta balığı alıcam gibi duruyor. Fanusta yaşar mı beta balığı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Macit Aliyev yazdı:

Benim korktuğum şey balık ölünce çocuk çok üzülür diye ama sandığım gibi olmadı. Çocuktan çok annesi üzüldü. Tabiki herkesin söyledi gibi fanusta balık beslenmez ama çocuk heves etti diye böyle fanusta aldım ama pek ilgilenmiyor günde bir kere o da ben hatırlatınca yem veriyoruz. Bundan sonra Beta balığı alıcam gibi duruyor. Fanusta yaşar mı beta balığı?

Fanusa uyumlu tek balık, oksijeni kendisi üretir neredeyse, az yem az kirlenen su. Üstüne bir kağıt mendil falan konursa suya tozda gelmez, haftada bir bardak ladar değişim yeterli olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...